"ABTÜ'yü bölgenin ODTÜ'sü, Boğaziçi'si yapacağız" - Çukurova Press Gazetesi
Çukurova Press Twitter
Access denied.

“ABTÜ’yü bölgenin ODTÜ’sü, Boğaziçi’si yapacağız”

Lagos Balık
10 Ekim 2018 23 views 0

Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi (ABTÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Tümay, Adana ESOB ve Minibüsçüler Esnaf Odası Başkanı Nihat Sözütek’i ziyaret ederek, çalışmalarını ve projelerini anlattı. Rektör Prof.Dr.Tümay, ABTÜ’nün en önemli meselelerinden ikisinin ulaşım ve çöplükten gelen kötü koku olduğunu belirterek, Büyükşehir Belediyesi’nin çözüme destek olmasını istedi.

Adana ESOB Eğitim ve Hizmet Binası’na gelişinde Birlik Başkanı Nihat Sözütek, Başkan Vekili, Yağlı Boyacılar Esnaf Odası Başkanı Mustafa Göktaş, Birlik Yönetim Kurulu Üyesi ve Semt Pazarcılar Esnaf Odası Başkanı Ahmet Akçay tarafından karşılanan ABTÜ Rektörü Prof.Dr.Mehmet Tümay, kendisinin de Adanalı olduğunu ve Adana Teknik Endüstri Meslek Lisesi’nden mezun olduğunu anlatırken, “İşimiz kolay değil. Adana’ya yeni bir devlet üniversitesi kuruldu. İyi eğitimciler, iyi öğrenciler buluyoruz. Yabancı dil eğitimi için ABD’li aldık. Çıtayı yükselttik. Öğrencilerimize özgüven kazandırıyoruz. Uzman eğitimci kadrosuna sahiplikte ODTÜ ve İTÜ’den sonra üçüncüyüz. Bizim de çorbada tuzumuz olsun istiyoruz. Bunun için çok çalışacağız. Şu anda 2 bin öğrencimiz mevcut. Başta Tıp Fakültesi olmak üzere yeni fakülteler de açmayı planladık. Türkiye teknolojide daha ilerilerde olmalı. Çocuklarımızı daha donanımlı hale getirmeliyiz. Gençlerimizin iş bulamayacağı fakülte açmayacağız. ABTÜ’yü, bölgenin ODTÜ’sü, İTÜ’sü, Boğaziçi’si yapacağız. Biz bunları düşünürken, öğrencilerimizin hala ulaşım sorununa, hergün zehir soluduğumuz çöplüğün kötü kokusuna çözüm bulunsun istiyoruz”dedi.

Birlik Başkanı Nihat Sözütek de, Prof.Dr.Tümay’ın çok idealist, enerjik ve ileri görüşlü fikirleriyle Adana’ya büyük katkılar sağlayacağına yürekten inandığını belirterek, ziyaretinden dolayı teşekkür edip, başarılar diledi. (Haber Merkezi)

 

Lagos Balık
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

MAGAZİN
Çukurova Press Twitter