Çukurova Press Twitter
kayseri evden eve nakliyatevden eve nakliyat

“Adana, AK Belediyecilikle buluşacak

Lagos Balık
01 Kasım 2018 70 views 0

 

 

SABİT ÖZKESER

 

AK Parti Adana İl Başkanı Av.Fikret Yeni, önümüzdeki yerel seçimlerde Adana’ya AK Parti Belediyecilik hizmetiyle buluşturacaklarını belirterek, “Adanamızın mahrum kaldığı o kaliteli hizmeti biz sağlayacağız” dedi.

“SÜREKLİ SAHADAYIZ”

Yerel seçimlere 5 ay kala gazetemizin bu konudaki sorularını yanıtlayan Av.Yeni, parti olarak 24 Haziran seçimlerinin ardından bir haftalık aradan sonra 1 Temmuz itibariyle sürekli sahada olduklarını ve çalışmalarını aralıksız sürdürdüklerini söyledi. AK Parti Adana İl Başkanı Av.Fikret Yeni, “Yerel seçimin ötesinde teşkilat çalışmamızın genel şiarı olan halkın içinde olma prensibimiz çerçevesinde hep halkın içerisinde olmaya çalıştık” diye konuştu.

“BİZ BURADA KAZANACAĞIZ”

24 Haziran seçimlerinde en yakın rakiplerine çok ciddi bir oy farkı atarak birinci olduklarına dikkat çeken Av.Yeni, “31 Mart akşamı genel merkezimizin adayı kimi gösterirse göstersin inşallah bu şehri bilen, bu şehre hizmet noktasında içindeki duyguyu en üst seviyede yaşayan birisini gösterir. O cevabı biz 31 Mart akşamı saat 19.00-20.00 gibi ortaya koyarız diye düşünüyorum. Biz burada kazanacağız. Adana’lı hemşerimizin burada AK Belediyeciliğe ihtiyaç duyduğu ayan beyan ortadadır” dedi.

“KİM ADAY OLURSA OLSUN”

Adana Büyükşehir Belediyesi adayı için isminin geçmesi konusundaki soruyu ise AK Parti İl Başkanı Av.Fikret Yeni, “Sayın Cumhurbaşkanımız ve partimizin yetkili organları değerlendirecek. Burada en fazla oyu kimle alabilirsek ve oyu almak yetmez, kazandıktan sonra da en iyi kiminle hizmet edebileceksek onu belirleyecekler, gösterilen aday kim olursa başımız üzerine. Şahsıma böyle ağır bir yükümlülük verilmesi halinde bu şehre en iyi hizmeti etmek için var gücümle çalışırım” diye yanıtladı.

ÖNCE İHRACAT RAKAMINA DEĞİNDİ

Çukurova Press’in yerel seçimlerle ilgili sorularına geçmeden önce Adana’da Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ın da katılımıyla ülke ihracatı verilerinin yüksek çıkmasıyla ilgili konuya değinen AK Parti Adana İl Başkanı Av.Fikret Yeni, “İhracat verileri Cumhuriyet tarihimizin en yüksek rakamına ulaşmıştır. Kadim kültürümüzü temsil eden Adanamızın tarihinin sergilendiği Müzede açıklama yapılmıştır. Gerçekten Türkiye Cumhuriyeti bir vatandaşı olarak gurur duydum. Zaten 29 Ekim günü sayın Cumhurbaşkanımızın katkılarıyla açılışı yapılan ve ülkemizin ekonomik anlamda gücünün göstergesi, ülkemizin büyük bir ülke anlamında gücünün göstergesi olan İstanbul Havalimanı’nın açılışıyla o ortaya çıkan içimizdeki gurur tablosu bir Adana’lı olarak bugün 95 yıllık Cumhuriyet tarihindeki ülke olarak ihracat rakamının en yüksek seviyeye gelmesi ve ihracat ile ithalat dengesinin hemen hemen yüzde 100 (Yüzde 96.küsür) olması bizim ayrıca gururlandırmıştır” dedi.

“1 TEMMUZ’DAN İTİBAREN SAHADAYIZ”

Av.Yeni’ye yerel seçimler konusunda yönelttiğimiz sorular ile aldığımız yanıtlar şöyle:

-Çok önemsenen Yerel seçimler ile ilgili çalışmalarınız nasıl gidiyor ?

AK Parti olarak biz 24 Haziran seçimlerinden sonra bir haftalık teşkilatlarımızın yapılmış olan seçimin muhakemesinin ve muhasebesini yapması ve seçimlere ilişkin itiraz vesaire gibi süreç yaşanacaksa onun mutfak çalışmasını yapmak üzere sahada değildik. Bu bir hafta ama. Ancak 1 Temmuz itibariyle biz sahalara indik.Yerel seçimin ötesinde teşkilat çalışmamızın genel şiarı olan halkın içinde olma prensibimiz çerçevesinde hep halkın içerisinde olmaya çalıştık. Bu çerçevede ben milletvekillerimize, genel başkan yardımcılarımıza teşekkür ediyorum. Teşkilatımızı hiç yalnız bırakmadılar. Teşkilat çalışması bünyesinde öncelikli olarak malumunuz sandık yönetim toplantılarıyla başlayan, esnaf ziyaretlerimiz ve vatandaşlarımızla her ortamda mutlu ve üzüntü anlarında birlikte olma, vatandaşlarımızın herhangi bir bürokrasiden kaynaklı aksayan bir hizmet varsa o hizmetin götürülmesi noktasında iktidar partisi olma bilinciyle ve sorumluluğuyla bir çalışma yaptık. 1 Temmuz itibariyle başlattığımız bu çalışmayla hep halkımızın içindeyiz, hep vatandaşlarımızın içindeyiz. Onun için bizim teşkilatlarımızın yerel seçime hazır olması ve buna benzer gibi şey düşünülmez bile. Biz her zaman hazırız. Bunun da seçime hazır olduğumuzu ve bunun da bir sözden ibaret olmadığını ve bunun bir realite olduğunu herhalde sizler de takdir edersiniz. 1 Temmuz 2018 itibariyle sahadaki tüm teşkilatlar olarak il başkanımızdan milletvekillerimize, genel başkan yardımcılarımıza teşkilatımızın her bir unsurunun sahadaki pozisyonuna göre çok rahat tespit etmeniz lazım.

“SİYASETTE İDDİANIZ YOKSA SİYASET YAPAMAZSINIZ”

-Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün yerel seçimlerde rakiplerini “Silindir gibi ezeceğim” sözleri ile CHP’lilerin de aynı şekilde iddialı olduklarını belirtmelerini nasıl değerlendiriyorsunuz?

Siyaset iddia işidir.Eğer siyasette iddianız yoksa zaten siyaset yapamazsınız. Sayın Sözlü aday olduğu siyasi partinin Adana’da en yüksek oyu alması noktasında kendi tabiriyle silindir gibi ezip ezmeyeceğine milletimiz sandıkta cevap verir. Milletimizin tercihinin doğru veya yanlışlığı noktasındaki ortaya konulacak iradesi 31 Mart 2019’da ortaya çıkacak. Ben burada bir siyasetçinin siyasi nezaket çerçevesinde ben bireysel anlamda kendim ‘ezeceğim, mezeceğim’ gibi bu tip şeyler benim üslubum değil. Ancak; siyasette iddia olmazsa zaten siyaset yapmayacaksın. Bu kendisinin iddiasının göstergesidir. Ama vatandaş en yakın göstergesini 24 Haziran’da gördü ve sandıkta ortaya koydu. 24 Haziran’a bakıldığında Sayın Sözlü eğer Adana’da Adanalının beklediği kendisine oy verenler de dahil olmasa dahi Adana’daki tüm 2 milyon 286 bin hemşerimizin beklediği hizmeti eğer ortaya koymuş olsaydı nihayetinde zannedersem yerel seçimde de mensubu olduğu, aday olduğu temsil ettiği siyasi partide ona göre bir teveccüh bulurdu. Bu iddiadır. Bu bir iddia olması siyasette iyidir. Ama hayal görmek de yarın bir hüsrana da yol açabilir. Bunun cevabını en iyi vatandaş verir. Vatandaşımızın iradesinde ipotek söz konusu değil. Vatandaşlarımız tabii ki yerel seçimlerde siyasi parti tercihi yanında aday noktasında da bir farklılaşması vardır. Biz 24 Haziran’da nasıl ki burada en yakın rakibimize çok ciddi bir oy farkıyla birinci olmuşsak Allahın izniyle 31 Mart akşamı genel merkezimizin adayı kimi gösterirse göstersin inşallah bu şehri bilen, bu şehre hizmet noktasında içindeki duyguyu en üst seviyede yaşayan birisini gösterir. O cevabı biz 31 Mart akşamı saat 19.00-20.00 gibi ortaya koyarız diye düşünüyorum. Biz burada kazanacağız. Adana’lı hemşerimizin burada AK Belediyeciliğe ihtiyaç duyduğu ayan beyan ortadadır.Sokakta kime sorsanız Kayseri ile, İstanbul’la, Ankara ve Konya ile kıyaslarlar. Onun üzüntüsünü yaşıyorlar. Bu bahsettiğim illerin tamamı AK belediyeciliğin yönetiminde olan illerdir. Biz de ümit ediyoruz ve iddiamız odur ki; Adanamızı AK Belediyecilik ile buluşturup, Adanamızın mahrum kaldığı o kaliteli hizmete ulaşmasını temin edeceğiz.

“SÖZLÜ’NÜN BANA BİR CİDDİ HİZMETİNİ SÖYLEYİN”

-Peki Sayın Sözlü’nün şu ana kadar olan yürüttüğü başkanlık görevinde Adana’ya hiç mi iyi hizmeti olmadı.

Ben hatırlamıyorum. ‘Evet Adana’ya böyle vizyon kazandırdı, şunu yaptırdı’ diye bir şey varsa siz bana hatırlatın, ben hatırlamıyorum. Belediyenin yol ve asfalt yapma işleri zaten asli görevidir. Ancak; her ne kadar yeri uygun değilse bile bir ASKİ Spor Salonu’nu gördüm ve güzel olmuş, teşekkür ederim. Adana kesinlikle ve kesinlikle Büyükşehir olarak bir vizyon projesini 5 yıllık sürede yaşamadı.

-Muhalefetin zaman zaman Adanalının iktidar partisi tarafından cezalandırıldığı ve hizmetin gitmediği yönündeki iddialarını nasıl değerlendiriyorsunuz?

Buna katılmamız mümkün mü? Öyle şey olur mu? Mesela Eskişehir CHP’li belediyesinde. Hizmetleri destekliyoruz. Yeter ki hizmet etsinler. Bizim liderimiz Türkiye Cumhuriyet Devlet Başkanı insan odaklı siyaset yapan, siyasetini kesinlikle ve kesinlikle hizmetiyle bağdaştırmayan halka hizmeti hakka hizmet şiarla hareket eden bir liderdir. Bu çerçevede yeter ki, vatandaşın ve şehrin oyu ile seçilmiş belediye başkanı o şehrin eksikliklerini giderme noktasında gönlünde bir irade ortaya koysun, sevgi ortaya koysun biz onu destekleriz. Bir de bu iddianın ne kadar afaki olduğu çok rahat resmi kayıtlarla anlaşılabilir. Antalya gibi nüfusu bizden fazla olan bir ilimizin almış olduğu devlet yatırımı ile veya Kayseri, Konya, Adana’nın almış olduğu devlet yatırımı ile mukayese yapsınlar. Biz Antalya’dan fazla devlet yatırımı almışız. Devlet yatırımının şu an belirgin olarak halka temas etmemesi, devlet yatırımın halk tarafından yani yerel belediyelerin onu süslemesi, yerel belediyelerin o hizmetin kontrolünü yaşayabilmesi için ortaya koyacakları performans eksikliğine bağlı. Bu vebal ya, gerçekten vebal. Sayın Cumhurbaşkanımız için 81 milyon Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı eşittir, 81 ilimiz eşittir. Kaldı ki bu yatırımlar rahatlıkla da görülebilir.

“OMUZLARIM ÇÜRÜNCEYE KADAR TAŞIRIM”

-Adana Büyükşehir Belediyesi adaylığı için Jülide Sarıeroğlu, Fatma Güldemet Sarı ve sizin adınız da geçiyor. Bu konuda neler söylemek istersiniz ?

Ben hep ilk söylediğim noktadayım. 1 Nisan’da İl Başkanlığı iradesini ortaya koymuş ve talep etmiş bir Adanalı olarak ben kesinlikle ve kesinlikle ‘Büyükşehir adayıyım’ deme hakkını kendimde görmüyorum. Ama her il başkanı gibi ben de yaşadığım ilde potansiyel bir aday olarak düşünebilirim. 5 yıl gibi uzun bir süre bu şehre hizmet etmiş iktidar partisinin il başkanı olarak herhalde birkaç defa gitmediğim köy yoktur. Doğal olarak vatandaşların bunun takdirini, bu yakıştırmaları yapması normal. İsmi geçen diğer adaylar da çok değerli ve kıymetli. Sayın Cumhurbaşkanımız ve partimizin yetkili organları değerlendirecek. Burada en fazla oyu kimle alabilirsek ve oyu almak yetmez, kazandıktan sonra da en iyi kiminle hizmet edebileceksek onu belirleyecekler, gösterilen aday kim olursa başımız üzerine. Şahsıma böyle ağır bir yükümlülük verilmesi halinde ben Sayın Cumhurbaşkanımızı ve partimizi mahcup etmeme adına sadece oy alma iradesini ortaya koymak, çalışmak değil, Allah nasip ederse kazandıktan sonra da bu şehre en iyi hizmeti etmek için var gücümle çalışırım. Ama bu il başkanlığı hele hele bu kadar uzun süre il başkanlığı büyük onurdur. Bana bu onuru bahşeden Sayın Cumhurbaşkanımızın buradan göstereceği her türlü adaya ben başım üzerinde sonuna kadar tabiri caize omuzlarım çürüyünceye kadar taşırım.

 

Lagos Balık
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
MAGAZİN
Çukurova Press Twitter

kaçak iddaakaçak bahisgüvenilir bahis siteleriiddaa sitelerien iyi bahis siteleriillegal bahisen iyi canlı bahis sitelericasino sitelericanlı bahis siteleriensobet üyelikbonus veren siteler

pornohd pornobrazzers pornogrup porno
olgun milf pornopornoporno
bursa escort,eskişehir escort,escort bursa,kocaeli escort,izmit escort,bursa escort