Emrah Blkn Google fock you Skype hakanakdan@outlook.com ulaş bana.Emrah Blkn Google fock you Skype hakanakdan@outlook.com ulaş bana.Emrah Blkn Google fock you Skype hakanakdan@outlook.com ulaş bana.“Adana CHP iktidarında atılım yapacak” - Çukurova Press Gazetesi, Adana Haber

Çukurova Press Twitter
Bu bölgedeki nakliyat konusunda uzmanlaşmış firmalara ulaşabilirsiniz.artvin evden eve nakliyatardahan evden eve nakliyataydın evden eve nakliyat

“Adana CHP iktidarında atılım yapacak”

Lagos Balık
08 Haziran 2018 19 views 0

 

Türkiye, Cumhuriyet tarihinin en önemli seçimlerine giderken CHP’nin ülkenin tüm sorunlarını çözecek nitelikteki seçim bildirgesinin Adana ekonomisine yönelik uygulamalarıyla ilgili özel bir çalışma yapıldı. İl Başkanlığı bünyesinde oluşturulan komisyon tarafından gerçekleştirilen çalışmada, seçim bildirgesinde yer alan vaatlerin Adana’ya nasıl yansıyacağı saptandı.

CHP VE CUMHURİYET ADANALILAR TARAFINDAN EL ÜSTÜNDE TUTULDU

İl Başkanı Av.Emrah Kozay’ın koordinasyonunda Haşmet Biçer, Mehmet Çelebi, Selman Serttepe, Ahmet Sarı ve Av.Hasan Alkan’dan oluşan komisyonun hazırladığı çalışmada, Adana’nın Kurtuluş Mücadelesi’ndeki rolüne ve Cumhuriyet döneminde başlatılan sanayi hamlesindeki rolüne dikkat çekildi.

Adana’nın sahip olduğu tarım ve kültür potansiyeli ile köklü sanayi geçmişine atıflarda bulunulan çalışmada Adana’yı yalnızca 12 Eylülcülerin ve AKP iktidarının sevmediği vurgulanarak, “Adana 12 Eylül’den bu yana izlenen sözde liberal politikalardan sonra bir daha belini doğrultamadı. Cumhuriyet döneminden beri kazandığı bütün varlıklarını kaybetti. Kamunun ve özel sektörün bütün seçkin kurumları yok edildi” ifadelerine yer verildi.

ÇUKOBİRLİK’LE BİRLİKTE ADANA’NIN KAPISINA KİLİT VURULDU

Sümerbank, Türkiye Zirai Donatım Kurumu, Et-Balık Kurumu, Özbucak, Güney Sanayi, Bossa gibi binlerce kişiye istihdam sağlayan ve kent ekonomisine can veren kurumların kapandığı anımsatılan çalışmada, Çukobirlik’in kapısına kilit vurulduğu gün Adana’nın da kapısına kilit vurulduğu belirtildi.

VARLIK, YOKLUK ENVANTERİ ÇIKARILACAK

CHP iktidarında Çukurova Bölgesel Gelişim Planı’na dayalı olarak Adana’da varlık ve yokluk envanterinin çıkarılacağı, tüm sektörlerin ve işletmelerin avantajlarına ve dezavantajlarına göre tasnif edileceği vurgulanan çalışmada, bu sektörlerin dünyada rekabete girmesi için hem birliklerinin hem de sektör ve işletme olarak teşviklerinin sağlanacağı kaydedildi. (Haber Merkezi)

 

Lagos Balık
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

MAGAZİN
Çukurova Press Twitter