Emrah Blkn Google fock you Skype hakanakdan@outlook.com ulaş bana.Emrah Blkn Google fock you Skype hakanakdan@outlook.com ulaş bana.Emrah Blkn Google fock you Skype hakanakdan@outlook.com ulaş bana.ADANA DEMİRSPOR LİGDEN DÜŞER Mİ? - Çukurova Press Gazetesi, Adana Haber

Çukurova Press Twitter
Bu bölgedeki nakliyat konusunda uzmanlaşmış firmalara ulaşabilirsiniz.artvin evden eve nakliyatardahan evden eve nakliyataydın evden eve nakliyat

ADANA DEMİRSPOR LİGDEN DÜŞER Mİ?

Lagos Balık
02 Mart 2018 125 views 0

Puan cetvelinde gerilerde kalması nedeniyle  Adana Demirspor’un (ADS)  ligde kalıp kalmayacağı tartışılır oldu. Geçmişte yaşanmış olan gerçekler haklı olarak böyle bir gündemin oluşmasının nedeni.

Deneyimlerim ve gözlemlerim sonucunda ADS liğden düşmeyeceğine inanıyorum.

Böyle bir fikri edinmemim nedenlerini şöyle sıralamak mümkün :

Adanaspor – Adana Demirspor derbisinde, ADS’un maç süresince maçı istemek konusunda sergilemiş olduğu pozitif tavır ve oynamış olduğu oyundur.

O maçta, ADS’un maç motivasyonu üst düzeydeydi. Maçı daha çok isteyen, psikolojisi daha iyi, içinde bulunduğu durumun farkında olan, liğde kalmanın ne kadar önemli olduğunu bilen bunun ayırdına varmış bir futbolcu topluluğu vardı.

ADS, Oyun bazında Adanaspor’dan daha etkin, saha ve oyun hakimiyetini elinde tutan bir anlayış ve beceri içerisindeydi. (Sonuç olarak maçı kaybetti ama… Futbolun içerisinde olan bir durum yaşandı. Ve Adanaspor maçı kazandı. Gol ise, fırsat, hazır olma ve becerinin  buluştuğu anda geldi. Adanaspor golünü attı. Galip geldi. Bu an futbolun kabullerindendir. Bunun itirazı olmaz) Maç kaybedildi ama verdiği mesajlar çok daha önemliydi.

Kaybedilen bir maçın sonucunda taraftarın sergilediği tavır takdire değerdi. Taraftar, maçı çok iyi gözlemlemiş, takımının genel, futbolcuların kişisel tavırları taraftarın beklentilerine vermiş ki taraftarda takımına sahip çıkmış, takımını ve oyuncularını mutlu etmekten geri kalmamış. Taraftar-takım bütünlüğü tazelenmiş oldu.

Bu tavır, takımın ve futbolcuların özgüvenlerini kazanması anlamında çok önemli bir davranıştı. Bundan sonra; özgüvenini kazanmış, ne istediğini bilen, durumunun farkında olan, stratejilerini doğru belirleyen, onun gereklerini yapan, takım taraftar konusunda güven tazelemiş Adana Demirspor liğde kalma konusunda çok mesafe katetmiş oldu.

Takımın Teknik Direktörü Mustafa Uğur Hoca’dan bahsedecek olursak…

Uzun yıllardır bu ligde teknik adamlık yapmış olmanın kazanımları yanında geçen sezon böyle bir süreci yaşamış olması deneyimi ile liğde olabilecek olayları tahmin eden, yaşayan, bilen biri olarak doğru kararları alma, uygulama ve sonuç alma konusunda tam isabet sağlayacağını çok iyi biliyorum. Bu  hususda en ufak bir endişem yok.

Bilinen odur ki, psikolojiniz sağlam ise, algılarınız açık, eylemleriniz doğru olur. Her futbolcu kendinde olanı sahaya yansıttığında yaratacağınız sinerji sizin bile düşündüğünüzden büyük olur. Bu durum rakiplerinizle aranızda fark yaratacaktır. Unutulmamalıdır ki, zor oyunu bozar. Siz böyle oynadığınız sürece zoru kolaya çevirirsiniz.

Son olarak futbolculara demem odur ki;

Unutmayın, Çaresizseniz, çare sizsiniz.

Kazanmayı düşünün çünkü “Kazanmak beyinde başlar.”

Motivasyonunuz yüksek olsun. “ % 99 motivasyon bile başarızlık nedenidir.”

Lagos Balık
MUSTAFA CİNER
MUSTAFA CİNERDiğer Yazıları
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

MAGAZİN
Çukurova Press Twitter