Emrah Blkn Google fock you Skype hakanakdan@outlook.com ulaş bana.Emrah Blkn Google fock you Skype hakanakdan@outlook.com ulaş bana.Emrah Blkn Google fock you Skype hakanakdan@outlook.com ulaş bana.Adana’da yağış miktarında artış oldu - Çukurova Press Gazetesi, Adana Haber

Çukurova Press Twitter
Bu bölgedeki nakliyat konusunda uzmanlaşmış firmalara ulaşabilirsiniz.artvin evden eve nakliyatardahan evden eve nakliyataydın evden eve nakliyat

Adana’da yağış miktarında artış oldu

Lagos Balık
07 Ocak 2019 17 views 0

Adana’da 2018 yılı Aralık ve 2019 Ocak ayında meydana gelen aşırı yağışlar bazı bölgelerde dere yataklarının yükselmesi sonucu taşkınlara neden oldu.
Meteoroloji Genel Müdürlüğünden derlenen bilgilere göre, Adana’da uzun yıllar toplam yağış miktarı Aralık ayı ortalaması metrekareye 119.1 kilogram iken, 2018 yılı Aralık ayında yağış miktarı metrekareye 308.5 kilogram oldu. Yine uzun yıllar Ocak ayı yağış miktarı metrekareye 107.6 kilogram iken, bugün itibari ile 2019 Ocak ayı sadece 6 günde 106.6 kilogram yağış düştü.
Yumurtalık ilçesi Kuzupınarı, Yeşilköy, Kırmızıdam ve Kaldırım Mahalleleri; Ceyhan ilçesi Hürriyet, Mithatpaşa, Küçükkırım, Yılankale, Nazımbey, Yeniköy ve Ağaçpınar Mahalleleri; Karataş ilçesi Kızıltahta Mahallesi, Yüreğir ilçesi Eski Misis ve Vali Köprüsü etrafında Aşağı Yahşiler, Vayvaylı, Kütüklü ve Esenler Mahallelerinde aşırı yağıştan etkilenen bölgelerde çalışmalara devam edildiği bildirildi.
Meteorolojiden alınan bilgilere göre, yağışların bu akşam sona ereceği, yarın havanın açık olacağı ancak pazartesi gece tekrar yağış beklendiği ve bunun aralıklarla devam edecek.
Öte yandan, taşkınlara karşı İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile DSİ Bölge Müdürlüğünün çalışmaları koordineli bir şekilde aralıksız sürüyor. (İHA)

Lagos Balık
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

MAGAZİN
Çukurova Press Twitter