Adana’daki amatör spor kulüplerinin sorunu Meclis’te - Çukurova Press Gazetesi
Çukurova Press Twitter
Access denied.

Adana’daki amatör spor kulüplerinin sorunu Meclis’te

Lagos Balık
09 Ekim 2018 17 views 0

 

İYİ Parti Adana Milletvekili İçişleri Komisyonu Üyesi M. Metanet Çulhaoğlu Adanada’ki 350 Amatör Spor Kulübü’nün sorunlarını TBMM’ne soru önergesi vererek, AKP’nin Gençlik ve Spor Bakanı M. Muharrem Kasapoğlu tarafından cevaplandırılması için soru önergesi verdi.

Adana Milletvekili M.Metanet Çulhaoğlu, verdiği soru önergesinde; “Adana ilimizde kurulan 350 amatör spor kulübünden 182 tanesi (3289 sayılı gençlik ve spor hizmetleri kanunu ve gençlik spor kulüpleri yönetmenliği gereğince dernekler kanuna göre) tescilleri yapılarak Amatör Spor Kulüpleri Fedarasyonu’na (ASKF) üyedir. Bu amatör spor kulüplerimizden başarılı olanlar Türkiye şampiyonalarına katılabilmek için diğer şehirlerdeki grup maçlarına gitmeleri neredeyse imkansız hale gelmiştir. Bunun sebebi ise TFF tarafından verilen 3000 TL’lik yardımın yetersizliğidir. Örneğin, grup maçlarına katılacak bir amatör futbol takımındaki 20 futbolcu, antrenör ve idarecinin 4 gün sürecek olan eleme maçları için yol, otel, ve yemek ücretlerinin toplamı sadece 3000 TL’ dir. Yani kişi başı günlük verilen destek 37 TL’dir. Bu ödeme ile birçok amatör kulüp grup maçlarına gidememekte ve mağdur olmaktadır.

AKP Genel Başkan’ı ve Cumhurbaşkanı’nın gençlerimize bedava çay ve kek vererek kıraathanelere yönlendirmek yerine çeşitli maddi zorluklar içinde ‘Terörden, uyuşturucudan, alkolden,kumardan v.s. kötü alışkanlıklardan uzaklaştırarak’ sağlıklı nesiller ve sporcu yetiştirmeye çalışan Türk sporunun temel taşı amatör spor kulüplerini teşvik etmek için altyapıya önem verilmesi ve yurt dışına çıkan milyonlarca Euro’nun bir kısmının yetiştireceğimiz gençler ile (yerli ve milli) karşılanması yönünde sadece Adana’mız değil,yurt genelinde sağlıklı çalışmalar yapılması için yetkililere sunarak, bu soru önergesini dikkate almalarını öneriyoruz” İfadelerini kullandı. (Haber Merkezi)

Lagos Balık
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

MAGAZİN
Çukurova Press Twitter