Emrah Blkn Google fock you Skype hakanakdan@outlook.com ulaş bana.Emrah Blkn Google fock you Skype hakanakdan@outlook.com ulaş bana.Emrah Blkn Google fock you Skype hakanakdan@outlook.com ulaş bana.“Adanalı çiftçilerimizin sorunları giderilmeli” - Çukurova Press Gazetesi, Adana Haber

Çukurova Press Twitter
Bu bölgedeki nakliyat konusunda uzmanlaşmış firmalara ulaşabilirsiniz.artvin evden eve nakliyatardahan evden eve nakliyataydın evden eve nakliyat

“Adanalı çiftçilerimizin sorunları giderilmeli”

Lagos Balık
07 Ekim 2018 18 views 0

 

İYİ Parti Adana Milletvekili TBMM İçişleri Komisyonu Üye’si M.Metanet Çulhaoğlu, Adanalı çiftçilerin sorunlarını meclise taşıdı.

Tarım Orman Bakan’ı Bekir Pakdemirli tarafından acilen cevaplaması için verdiği yazılı soru önergesi verdi, Çulhaoğlu, “AKP Hükümeti her ne kadar kriz yok dese de en bariz örneği bakanlığımızda yaşanmaktadır.2018 yılı’nın ocak ayından bu güne kadar daha hiçbir çiftçimize ne sertifikalı tohum desteği ücretleri, ne organik tarım desteği ücretleri, ne fark ödemesi destekleriyle ilgili, ne de diğer desteklemeler için hiçbir ödeme yapılmadığı bilinmekte olup çiftçilerimiz umutla bakanlığınızdan ödeme beklemektedirler” dedi.

Çulhaoğlu açıklamasında daha sonra şu görüşleri dile getirdi:

“Bakanlığınızca, sertifikalı tohum destekleme ücretlerinden 2018 yıl’ı ocak ayından bugüne kadar sadece 37 ilimize ödeme yapıldığı,44 ilimize ise yapılacak 35-40 milyon TL ödemenin ise, hazine ve maliye bakanlığından kriz sebebi ile, Bakanlığınıza para aktarılmadığı için yapılmadığı bilinmektedir. Ödeme yapılmadığı için madur edilen illerimizden birisi de Adana ilimizdir. Evine ekmek götürmek için zor şartlarda tarım’la uğraşarak üretim yapmaya çalışan Adana’lı çiftçilerimiz, 2018 yıl’ı için yapılacak 4.9 milyon TL’lik “Sertifikalı Tohum Destekleme” ücretlerinin ödenmesini beklemektedir. AKP Hükümetinin tarımdan sorumlu bir Bakan’ı olarak borçlarını kapatacak ve kışlık ihtiyaçlarını karşılayacak Adanalı çiftçilerimiz sizden acilen, cevaplandırılmasını ve kendilerine bir açıklama yapılmasını beklemektedirler.

1)Adana’da sertifikalı tohum destekleme ücretlerinin ödenmesini bekleyen çiftçilerimize 4.9 milyon TL’yi ne zaman ödeyeceksiniz? Bir tarih verebilir misiniz?

2) Adana’da ödemeleri yapılmayan diğer destekleme (organik tarım desteklenmesi fark ödemesi destekleri ve diğer destekleme) ücretlerinin ödemesi ne zaman yapılacak? Bir tarih verebilir misiniz?” (Haber Merkezi)

Lagos Balık
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

MAGAZİN
Çukurova Press Twitter