Çukurova Press Twitter

“Adanalılığım asla tartışılmaz”

Lagos Balık
01 Haziran 2018 92 views 0

 

 

“SABİT ÖZKESER

 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, Adana’da seçim çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor, Bakan Sarıeroğlu, dün de Kozan ve Yumurtalık ilçelerinde çalışmalar yürüttü.

“ADANA’NIN YERLİSİYİZ, EN BÜYÜK YÖRÜK AİLESİYİZ”

Kozan ve Yumurtalık’ta partililerle bir araya gelmesinin dışında halkla kucaklaşan ve sorunlarını dinleyen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, çalışmamaları için hiçbir bahanelerinin bulunmadığını söyledi. Bakan Jülide Sarıeroğlu, “Ben Adanalıyım. Her şey tartışılır ama benim Adanalılığım asla tartışılmaz. Adana’nın yerlisiyiz, en büyük Yörük ailesiyiz” dedi.

“ÖNCE 24 HAZİRAN’A ODAKLANACAĞIZ”

Sarıeroğlu, ” 24 Haziran‘a odaklanacağız. Hep birlikte Cumhurbaşkanımızı inşallah Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin ilk seçilmiş Cumhurbaşkanı yapacağız. Bu yetmez, güçlü bir hükümet güçlü bir Meclis aritmetiğini de gerektiriyor. Bir taraftan da Meclis’te AK Parti‘mizin en fazla sandalye sayısına sahip olması için de var gücümüzle çalışacağız” dedi.

 

“MİLLİ İSTİHDAM SEFERBERLİĞİ STARTINI ADANA’DAN VERECEĞİZ ”

Sarıeroğlu, “Biz hükümet olarak her alanda var gücümüzle dimdik durmaya devam edeceğiz, 24 Haziran’a kadar sahada olacağım, 24 Haziran’dan çok güçlü bir şekilde çıkacağız” dedi. Adana’da istihdam ofisi açıldığını söyleyen Sarıeroğlu, “Milli İstihdam Seferberliği’nin startını gelecek hafta Adana’dan vereceğiz, şimdi çalışma zamanı” dedi.

KOZAN’DA KİLİM DOKUDU

İlçe esnafını da ziyaret eden Sarıeroğlu, esnaftan tam destek aldı. Bakan Sarıeroğlu, Kozan Ticaret Odası’nda da iş adamlarıyla buluştu. 24 Haziran’ın iş dünyası açısından önemli olduğunu vurgulayan ve hedefimiz tam bağımsız Türkiye diyen Sarıeroğlu, “ Türkiye’yi yeni dönemde şaha kaldıracağız” dedi. Sarıeroğlu, Adana iş dünyasının önde gelen isimlerine hükümetin yapmış olduğu teşviklerini, işbaşı eğitim programlarını ve işverenlere geriye dönük yapılacak ödemeler hakkında bilgi verdi. Hep sahada olacağını önceliğin vatandaş olduğunu söyleyen Sarıeroğlu, “ Adana’da adım atmadık yer, sıkmadık el bırakmayacağız”diye konuştu. Bakan Sarıeroğlu, Kozan Kültür Merkezi’ne de ziyaret etti. Sarıeroğlu, Halk Eğitim Merkezi’nde verilen seramik, çini, giyim, ve halı kurslarını gezdi. Sarıeroğlu, İŞKUR programlarından yararlanan kadınlarla sohbet etti. Sarıeroğlu kilim de dokudu.

YUMURTALIK’TA DA ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRDÜ

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, ” 24 Haziran’a odaklanacağız. Hep birlikte Cumhurbaşkanımızı inşallah Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin ilk seçilmiş Cumhurbaşkanı yapacağız. Bu yetmez, güçlü bir hükümet güçlü bir Meclis aritmetiğini de gerektiriyor. Bir taraftan da Meclis’te AK Parti’mizin en fazla sandalye sayısına sahip olması için de var gücümüzle çalışacağız.” dedi.

Sarıeroğlu, AK Parti Yumurtalık İlçe Başkanlığını ziyaretinde yaptığı konuşmada, her gün bazı ilçelere giderek seçim çalışmalarını sürdüklerini belirterek, 24 Haziran’a sayılı günler kaldığını ifade etti. Bakan Sarıeroğlu, “Vitesi yükseltmek durumundayız. İnşallah teşkilatlarımızla, ittifak yaptığımız partilerle birlikte, omuz omuza, kadını, erkeği, genci, tüm teşkilatlarımızla var gücümüzle çalışmamız gerekiyor” diye konuştu. Türkiye’nin sorumluluğunu omuzlarında taşıdıklarını anlatan Sarıeroğlu, “Bütün mağdur ve mazlum coğrafyalardaki kardeşlerimizin sorumluluğunu omuzlarımızda taşımaktayız. O yüzden teşkilatlar olarak gecemizi gündüzümüze katarak var gücümüzle çalışacağız.” değerlendirmesini yaptı. Bundan sonra teşkilatlarla beraber hep çalışmaya odaklanmaları gerektiğine işaret eden Sarıeroğlu, şunları söyledi:

“ADANA ÇOK DAHA İYİSİNİ VE GÜZELİNİ HAK EDİYOR”

“Önümüzdeki 5 yıl boyunca Adana’nın hak ettiği hizmetlere kavuşabilmesi için var gücümüzle çalışacağız. Bu seçim döneminde bütün konsantrasyonumuzu, enerjimizi seçime endekslememiz gerekiyor. Hep birlikte olacağız, Adana’da bir ofisim olacak. İlçelerimizde temas kişisi çalışma arkadaşım olacak. Bu şekilde her türlü talep sorun sıkıntı bizlere kolaylıkla iletilecek. Hepinizin içi rahat olsun. Önce 24 Haziran’a odaklanacağız. Hep birlikte Cumhurbaşkanımızı inşallah Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin ilk seçilmiş Cumhurbaşkanı yapacağız. Bu yetmez, güçlü bir hükümet güçlü bir Meclis aritmetiğini de gerektiriyor. Bir taraftan da Meclis’te AK Parti’mizin en fazla sandalye sayısına sahip olması için de var gücümüzle çalışacağız. Rabbim yar ve yardımcımız olsun, Adana çok daha iyisini ve güzelini hak ediyor.”

Adanalı olduğunu belirten Sarıeroğlu, “Her şey tartışılır ama benim Adanalılığım asla tartışılmaz. Adana’nın yerlisiyiz, en büyük Yörük ailesiyiz” dedi. Bakan Sarıeroğlu, daha sonra seçim otobüsüne binerek, ilçedeki vatandaşları selamladı.

 

Lagos Balık
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

MAGAZİN
Çukurova Press Twitter
izmir escort