“Adana’nın önünü tıkamayın” - Çukurova Press Gazetesi
Çukurova Press Twitter
Access denied.

“Adana’nın önünü tıkamayın”

Lagos Balık
11 Ekim 2018 55 views 0

 

 

 

SABİT ÖZKESER

 

MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün kıymetinin bilinmesi gerektiğini belirterek, “Hiç kimse Adana’ya tepeden bakmamalı, şahsi hesaplarla, kin ve nefretle Adana’nın önünü tıkamamalıdır” dedi.

 

 

“ADANALILAR’IN GÖNLÜNDE TAHT KURDU”

Yerel seçimlerde partisinin Adana’nın yeniden Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olarak gösterilen Hüseyin Sözlü’nün gerçekleştirdiği projelerle Adanalılar’ın gönlünde adeta taht kurduğunu vurgulayan İl Başkanı Avcı, “Büyükşehir Belediyesi’nin hayata geçirdiği ve 40 yılda yapılmayanları 4 yılda gerçekleştirdiği hizmetleri görmezden gelenler, Başkanımız Hüseyin Sözlü’nün vatandaşlarımızdaki karşılığı olan sevgiyi, güveni de göremedikleri için boş hayale kapılmaktadırlar” dedi.

 

“İLK KEZ OLUMLU GELİŞME SÜRECİNE GİRİLDİ”

 

MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı, “Hüseyin Sözlü Başkanımızın tüm kurumlarla ilişkiye açık olan yönetim anlayışıyla Adana’da bu yönde ilk kez olumlu gelişme sürecine girildi. Gerilimden, düşmanlıklardan rant sağlama yerine barış ve huzur içinde bir ilişkiyi tercih eden dönemin yaşanıyor olması Adana için büyük bir şanstır. Bu fırsatın altın değerinde olduğu görülmelidir. MHP olarak bu şansın kullanılmasını, değerlendirilmesini arzu ediyoruz. İlgili tüm tarafların Adana’nın geleceği için sorumluluk hissetmesi lazımdır” diye konuştu.

 

“YEREL SEÇİMLER EN AZ GENEL SEÇİMLER KADAR ÖNEMLİDİR”

 

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı’ya yaklaşan yerel seçimler dolayısıyla yönelttiğimiz sorular ve aldığımız yanıtlar şöyle:

 

-Sayın Başkan, ülke genelinde olduğu gibi Adana’nın da önemli gündem maddesi yerel seçimler. MHP Adana’da seçime hazır mı?

 

MHP Adana il ve ilçe teşkilatları olarak seçime en hazır olan partiyiz. Pozantı’dan, Tufanbeyli’ye, Aladağ’dan Karataş, Yumurtalık’a kadar tüm ilçelerde teşkilatlarımız ayakta ve sürekli halkın içinde. Gerek teşkilatlarımızla gerekse yerel yönetimlerimizle olsun tüm unsurlarımız üzerine düşen sorumluluğun bilincinde. Yerel seçimlerin de en az genel seçimler kadar önemli olduğu şuuruyla çalışıyoruz.

 

-Kesinlik kazanan ve açıklanan belediye başkan adaylarınız kimler?

Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Hüseyin Sözlü önümüzdeki Mart ayında yapılacak mahalli seçimlerde aynı görev için adayımızdır. Ayrıca Feke’de mevcut Belediye Başkanımız Ahmet Sel Bey, Kozan’da ise Partimizin İlçe Başkanı Nihat Atlı Bey o ilçelerde belediye başkan adaylarımızdır. Söz konusu bu üç isim kesindir. Bunların dışında teşkilat olarak açıkladığımız adayımız yoktur. Belirlediğimiz yeni adaylarımız olursa onları da ileriki günlerde açıklayacağız.

 

“ÜÇ HİLAL ADANA’YA GÜVEN VERİYOR”

 

-Adana’da değişik partilere mensup birçok ismin gönlünde Büyükşehir Belediye Başkanlığı yatıyor ve kazanacaklarını söylüyorlar. Sizin görüşünüz nedir?

 

Kimseye ‘Hayal kurma’ diyemeyiz. Onların da mutlu olma hakkı var. MHP’li Hüseyin Sözlü Başkan halkın gönlünde tutmuştur. Büyükşehir Belediyesi’nin hayata geçirdiği ve 40 yılda yapılmayanları 4 yılda gerçekleştirdiği hizmetleri görmezden gelenler, Hüseyin Sözlü’nün vatandaşlarımızdaki karşılığı olan sevgiyi, güveni de göremedikleri için boş hayale kapılmaktadırlar. Dinamik, milliyetçi, üretken yerel yönetim anlayışının temsilcisi olan Üç Hilal Adana’ya güven veriyor. Bu güvenin devam etmesi lazım ve Allah’ın izniyle vatandaşlarımızın desteğiyle devam edecektir.

 

“20-30 YILDA KAYBEDİLEN BİR-KAÇ YILDA KAZANILABİLİR”

 

– Adanalısınız, Adana’da yaşıyorsunuz, Adana için çoğu zaman karamsar bir tablo çizilir; siz nasıl görüyorsunuz?

 

Türk milletinin karakterinde umutsuzluk yoktur. İmkânsız görünen nice zorlukları yenmiş bu asil millet daima umutlu olmak zorundadır. Dinimiz İslam da, umutsuzluğa düşmeyi reddeder. Adana; iklimiyle, bereketli topraklarıyla, güçlü sermayesiyle ve nitelikli insan gücüyle çok önemli potansiyele sahiptir. Adana’nın tek eksiği, bu potansiyeli tüm unsurlarıyla harekete geçirememek. Çok uzun yıllardır çekilen sıkıntının özünde bu vardır. Siyaset kurumunun, devlet erkinin, yerel yönetimlerin, kent ekonomisine yön veren örgütlerin bir araya gelmesi gerekiyor. Bu sağlandığı anda Adana 20, 30 yılda kaybettiğini birkaç yılda geri kazanır.

HÜSEYİN SÖZLÜ’NÜN KIYMETİNİN BİLİNMESİ LAZIM

Hüseyin Sözlü Başkanımızın tüm kurumlarla ilişkiye açık olan yönetim anlayışıyla Adana’da bu yönde ilk kez olumlu gelişme sürecine girildi. Gerilimden, düşmanlıklardan rant sağlama yerine barış ve huzur içinde bir ilişkiyi tercih eden dönemin yaşanıyor olması Adana için büyük bir şanstır. Bu fırsatın altın değerinde olduğu görülmelidir. MHP olarak bu şansın kullanılmasını, değerlendirilmesini arzu ediyoruz. İlgili tüm tarafların Adana’nın geleceği için sorumluluk hissetmesi lazımdır. Hiç kimse Adana’ya tepeden bakmamalı, şahsi hesaplarla, kin ve nefretle Adana’nın önünü tıkamamalıdır.

 

Lagos Balık
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

MAGAZİN
Çukurova Press Twitter