Emrah Blkn Google fock you Skype hakanakdan@outlook.com ulaş bana.Emrah Blkn Google fock you Skype hakanakdan@outlook.com ulaş bana.Emrah Blkn Google fock you Skype hakanakdan@outlook.com ulaş bana.AH BU DELEGELİK SİSTEMİ! - Çukurova Press Gazetesi, Adana Haber

Çukurova Press Twitter
Bu bölgedeki nakliyat konusunda uzmanlaşmış firmalara ulaşabilirsiniz.artvin evden eve nakliyatardahan evden eve nakliyataydın evden eve nakliyat

AH BU DELEGELİK SİSTEMİ!

Lagos Balık
05 Ağustos 2018 21 views 0

 

Kanun yapıcılar sanmayın her kanunu halk için yapar!

Aslında çok kanun insanlar kendi rahatlığı olsun diye uğraşır.

CHP’de olan  kargaşanın asıl nedeni şu an, bu Delege sistemi.

Parti tüzüğü diyor ki;

Yarıdan bir fazla Delege imzasını getir yapalım olağan üstü kurultayı.

Peki,

Koltukta olan yetkililerin yazdığı Delegeden nasıl imza alacan?

“Seni ben yazdım, sende beni seç diyen” bir oluşum.

Kendini yazana minnet duygusu, yada, başka planları olanlardan bunu nasıl isteyeceksin?

Hani bir söz vardır,ne “sı…tınki yüzüne sıvayım hesabı”, tüm kurultay delegesi ne alırımın peşinde, hiç haksızlık yapmıyorum inanın böyle.

Kimisi önümüzdeki yerel yönetimler seçiminde Çukurova Belediye Başkanlığı istiyor, arkadaş bir tane imza hakkın var ve onu da şantaj olarak kullanıyorsun.

Senden adam olmaz diyeceğim, ama… allı şanlı iş adamı kartın var elinde.

Konunun bir diğer yanına iyi bakalım, parti tüzüğünde yüzde 33 kadın kotası var, bazen konuların başlığına bakarız, ama, işin ayrıntıları gözden kaçar, Adana Kurultay Delegesi kadınların tamamı ya, ilçe başkanlarının hanımı ya da, Belediye Başkanlarının yakını veya yönetimde olanların yeğeni.

Dikkat edin, kurultay Delegelerinden bahsediyorum, bu gün patırtı kopan Genel Başkanlık yarışına karar verecek insanlardan bahsediyorum.

Birileri eşlerine ver diyecek verecek, verme diyecek vermeyecek, inanın o eşlerin bazıları değil Genel Merkez, il Binasını bilmez!…

Şimdi bu bir yerden size tanıdık geliyor mu? hani, sol düşünceye yakın herkesin Tayyip Erdoğan’ın damadını Hazinenin başına getirdiğini “yaygara” yaparak eleştiriyoruz, peki, CHP’li yetkililerin yaptığı aynı değil mi?

O Delegelerin İl Başkanlığı sırasında nasıl pazarlıklara döndüğünü şimdi burada anlatsam düzeni bilmeyenlerin “midesi bulanır” diye düşünüyorum.

Yani,

Aslında sosyal medyada şimdi herkesin neden kurultaya gitmiyorlar koltuğa yapıştılar kelimesi tee alt kademelerden geliyor, yani herkes CHP’de bu sisteme o kadar alışık ki, bir türlü ballı koltuklardan kalmak istemiyorlar.

Birileri çıkmış milletvekilleri hiç ön seçimden bahsetmiyorlar diyor.

Bahsederler mi sizce?

Eğer ön seçim olsa, onlar belki seçilmeyeceklerdi, ha birde şu tipler var ben gençlik kollarından geliyorum deyip partinin seçici kurulu gibi gezenler var, inanın yaşları 70 olmuş, Gençlik kolları dedikleri sen de 40, ben deyim 50 yıl önce olmuş bir olay, yani parti sana ölene kadar emeklilik ikramiyesi mi sunacak?

Aslında, herkes Delegelik sistemine karşı, ama… koltuğa kim gelirse düzeni değiştirmiyor, belki şimdi çok kavga görüntüsü veriyor CHP, ama, bunu zaten il, ilçe  Delege seçimlerinde yaşamıştı bu parti, yani, antrenmanlı bu partinin bireyleri.

O zaman bu olayları görmek istemiyorsanız, bu Delegelik sistemi kalksın diye herkes çalışacak, amasız, fakatsız.

 

 

Lagos Balık
2.SÜLEYMAN YALÇIN
2.SÜLEYMAN YALÇINDiğer Yazıları
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

MAGAZİN
Çukurova Press Twitter