Çukurova Press Twitter

AK Parti’de temayül yoklaması heyecanı

Lagos Balık
18 Kasım 2018 136 views 0

 

SABİT ÖZKESER

AK Parti, 31 Mart 2019’da yapılacak olan yerel seçimler öncesi Adana’da, Büyükşehir Belediyesi ve 15 ilçe belediyesine başkan adaylığı için başvuruda bulunan 210 kişi için elektronik temayül yoklaması yaptı.

“DEMOKRASİYİ HER KADEMEDE UYGULUYORUZ”

Yüreğir Spor Salonu’nda gerçekleşen temayül yoklamasına AK Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin, AK Parti İl Başkanı Fikret Yeni ve çok sayıda partili katıldı. Yeni, “Temayül yoklaması Adanamız ve ülkemiz için hayırlı olmasını temenni eder, aday adayı arkadaşlarımıza başarılar dilerim. Yerel seçimler temayül yoklamamızı coşku içinde geçiriyoruz. Ak Parti olarak demokrasiyi her kademede uygulamanın haklı gururunu yaşıyoruz” dedi.

“ÇALIŞMALAR ARTIK ELEKTRONİK TEMAYÜL OLACAK”

Beraberindeki heyetle temayül yoklamasına refakat etmek üzere kentte geldiklerini vurgulayan AK Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin, adayların tespitiyle ilgili yol gösterici ve ışık tutucu olması amacıyla temayül yoklamasının gerçekleştirildiğini kaydetti. Şahin, “Bugünden itibaren çalışmalarımızı artık elektronik temayül şekliyle sürdüreceğiz. Bunu yapmamızdaki en önemli nedenlerden bir tanesi israfı ortadan kaldırmak, hem zaman israfını hem de kağıt, zarf, sandık gibi harcamaları minimize etmek. Ayrıca oy sayımıyla ilgili olarak çok daha hızlı, çok daha sıhhatli sonuçlara ulaşmayı e-temayül uygulamasıyla hedeflemekteyiz” dedi.
Konuşmanın ardından 2 bin AK Partili, Büyükşehir Belediyesi ve 15 ilçe belediyesine başkan adaylığı için başvuruda bulunan aday adayları için oy kullandı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’A İLETİLECEK

Kullanılan oylar, o ilde toplanmayacak. Sistem, kullanılan oyları doğrudan Ankara’ya iletecek. Sonuçlar sadece Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bilgisayarından görülebilecek. Sistem, Seçim İşlerinden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz’un kontrolünde işleyecek. AK Parti 31 Mart 2019’da gerçekleşecek yerel seçimlerde aday gösterilecek büyükşehir ve ilçe belediye başkanlıkları için temayül yoklaması yapıyor. Yoklama, sabah saat 10.00 itibariyle Yüreğir Serinevler Spor Salonu’nda başladı. Oy kullanma işlemi Ak Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin nezaretinde gerçekleşirken işlem saat 16.00’da sona erdi.

Lagos Balık
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

MAGAZİN
Çukurova Press Twitter
izmir escort