Emrah Blkn Google fock you Skype hakanakdan@outlook.com ulaş bana.Emrah Blkn Google fock you Skype hakanakdan@outlook.com ulaş bana.Emrah Blkn Google fock you Skype hakanakdan@outlook.com ulaş bana.AOSB’de Sanayicilere 5000 Fidan Dağıtıldı - Çukurova Press Gazetesi, Adana Haber

Çukurova Press Twitter
Bu bölgedeki nakliyat konusunda uzmanlaşmış firmalara ulaşabilirsiniz.artvin evden eve nakliyatardahan evden eve nakliyataydın evden eve nakliyat

AOSB’de Sanayicilere 5000 Fidan Dağıtıldı

Lagos Balık
29 Mayıs 2018 42 views 0

Altyapı ve üstyapı yatırımlarıyla Türkiye’deki 300’ü aşkın OSB içerisinde ilk 5’te yer alan Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi’nde son 3 yılda toplam 155 bin adet fidan dikimi yapıldı. 2008 yılında, tüm sanayi bölgeleri arasında düzenlenen “En Çevreci OSB” yarışmasında ikincilik ödülü alarak, çevreye ve doğaya duyarlılığını tescilleyen AOSB fidan dağıtımı gibi desteklerle hizmetini sürdürüyor.

Bu yıl 41. kuruluş yıl dönümünü kutlayan AOSB, Türkiye’nin önde gelen üretim ve istihdam merkezi olmanın yanında çevre dostu projeleriyle de öne çıkıyor.

2018’DE 30 BİN ADET BİTKİ TOPRAKLA BULUŞACAK

AOSB Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Sütcü, “en çevreci ve en yeşil” organize sanayi bölgesi olma hedefleri doğrultusunda çalışmalarına devam ettiklerini kaydetti. Bölgede 2015 yılında 49 bin, 2016’da 60 bin ve 2017’de 46 bin adet bitki dikimi gerçekleştirdiklerini ifade eden Sütcü, 2018 yılında ise 30 bin adet bitkiyi toprakla buluşturacaklarını belirtti.

FABRİKALARA ÜCRETSİZ FİDAN DAĞITIMI

“En Çevreci ve En Yeşil OSB” olma amaçları doğrultusunda geleneksel hale getirdikleri “En Yeşil Fabrika” yarışmasıyla ‘iş adamlarının dikkatini “doğaya ve çevreye” çektiklerini açıklayan Sütcü, “Çevre, Temizlik ve Peyzaj birimimiz, sanayicilerimize fabrika bahçelerine dikmeleri için 2016 yılında 3 bin 500 adet, 2017’de 6 bin adet fidan dağıttı. 41. kuruluş yılımızı kutladığımız 2018’de ise 5 bin adet çınar, keçiboynuzu ve fırça çalısı türlerinden oluşan fidanları bila bedel firmalara ulaştırdık. Ülke ekonomisi için üretim ve istihdam sağlarken çevreye olan duyarlılığımızdan ödün vermeyeceğiz.” dedi. (Haber Merkezi)

Lagos Balık
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

MAGAZİN
Çukurova Press Twitter