Emrah Blkn Google fock you Skype hakanakdan@outlook.com ulaş bana.Emrah Blkn Google fock you Skype hakanakdan@outlook.com ulaş bana.Emrah Blkn Google fock you Skype hakanakdan@outlook.com ulaş bana.“Arabulucuk sistemi işçinin zararına” - Çukurova Press Gazetesi, Adana Haber

Çukurova Press Twitter
Bu bölgedeki nakliyat konusunda uzmanlaşmış firmalara ulaşabilirsiniz.artvin evden eve nakliyatardahan evden eve nakliyataydın evden eve nakliyat

“Arabulucuk sistemi işçinin zararına”

Lagos Balık
27 Mayıs 2018 47 views 0

CHP Adana Milletvekili Adayı Av. Bülent Maraklı, zorunlu arabulucuk sisteminin işçi alacakları ile ilgili tehlikeli bir durum ortaya koyduğunu belirtti. İşçi-işveren karşılaşmasında işçinin zayıf taraf olduğunu belirten Av. Bülent Maraklı, “Gerçekler ışığında adil ve hukuka uygun biri bulmak mümkün değildir” diye konuştu.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Adayı Av. Bülent Maraklı, CHP iktidarında emeğin en yüce değer olacağını vurguladı.

DİSK Adana Temsilcisi Yaşar Gündoğan ve CHP Adana İl Emek Büroları Başkanı Güngör Geçer ile güncel sorunları ile çözüm önerilerini paylaştıklarını belirten Av. Bülent Maraklı, “Zorunlu Arabulucuk Sisteminin işçilik alacakları ile iş mahkemelerinde uygulanmasının sakınca ve tehlikelerinden bahsettik. İşçi zayıf olan taraftır. Yeterli bilgiye sahip olmayan ve ihtiyaç sahibidir. İşveren güçlü ve etkin olan taraftır. Bu veriler ve gerçekler ışığında adil ve hukuka uygun bir ara bulmanın mümkün olmadığını ifade ettik” şeklinde konuştu.

Arabulucuların yargıç olmadığına dikkat çeken Av. Bülent Maraklı, “ Tarafların anlaşmalarını tastik eden meslek bireyleridir. Hukukçu ahlak ve vicdanını anlaşma sürecinde çok fazla kullanma imkanına sahip değillerdir. İş güvencesi ve iş güvenliğini dile getirdik.İş kazalarının azaltılması için hangi tedbir ve önlemler alınırsa iş kazaları azalırı konuştuk” dedi.

Lagos Balık
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

MAGAZİN
Çukurova Press Twitter