Çukurova Press Twitter

Av. Korkmaz’dan beraberlik vurgusu

Lagos Balık
12 Kasım 2018 155 views 0

SABİT ÖZKESER

 

CHP’nin genç neferlerinden İsmail Korkmaz, Sarıçam’ın sosyal demokrat belediyecilik ile tanışmasının ilçe halkı için ihtiyaç olduğunu ve 31 Mart’ın büyük bir fırsat olduğunu söyledi.

Türkiye 31 Mart’ta yapılacak seçimler öncesi adaylık tartışmalarına kilitlenmişken Cumhuriyet Halk Partisi’nin genç neferlerinden Avukat İsmail Korkmaz’dan yapıcı bir çıkış geldi. Partisinin Türkiye’de tek adamlığa karşı en büyük mücadeleyi veren kitle örgütü olduğunu ve misyonun tarihsel bir önem tuttuğunu kaydeden Korkmaz, “Sarıçam İlçesi’nde de Büyükşehir zaferiyle beraber sosyal demokrat belediyeciliği hakim kılmak için birlik zamanı” dedi.

“SARIÇAM’IN İHTİYACI CHP”

Adana halkının Seyhan ve Çukurova’daki CHP’li belediyelerin sosyal demokrat yerel yönetim uygulamalarından duyduğu memnuniyet oranının çok yüksek olduğunu kaydeden Avukat Korkmaz, “Neden Sarıçam’ı bu kervana eklemeyelim? Önümüzdeki mahalli idareler seçiminde partimizin Sarıçam Belediyesi’ni yönetmek için birbirinden değerli üç aday adayı var. Özverili bir siyasi nezaket ve partimizin etik kuralları içerisinde adaylaşma sürecini ve kampanyalarını sürdürüyorlar. Her üçünün de yolu ve bahtı açık olsun. Ben ve yol arkadaşlarım, içlerinden hangisi aday gösterilirse gösterilsin asla yalnız bırakmayacağız” diye konuştu.

“KÜTÜK VE ERKOÇ GERÇEK SARIÇAMLI”

Korkmaz sözlerini şöyle sürdürdü:

“Müslüm Kütük CHP’nin kuruluşundan bu yana partiye hizmet etmiş değerli bir aileye mensup bir eğitimci. Sarıçam’a 25 yılını vermiş, tanınırlık kat sayısı yüksek bir partilimiz. Yetiştirdiği insanlar memleketin her yanına dağılmış, örnek bir öğretmen. Bu partinin öz evladı diyebilirim. Abdurrahman Erkoç gerçek bir Sarıçamlı 2009 yılı mahalli idareler seçiminde Demokrat Parti’yi Sarıçam’da yoktan var etti, tabiri caizse küllerinden doğurdu. Kentin sevilen sayılan esnaflarından ve iyi bir Cumhuriyetçi, Atatürkçü. Partimizin oyuna talip olduğu “HAYIR” bileşenlerinden ve katkısı olacağına inancım tam.

“OMUZ OMUZA ÇALIŞACAĞIZ”

Beraber kongre heyecanı yaşadık ve ağabey kardeş ilişkimizi hiç bozmadığımız Celal Güven 4 yıla yakın ilçe başkanlığımızı yaptı ve Sarıçam’da sahaya hakim birisi. O da yine 2009 seçiminde az kalsın başa güreşiyordu. Emeği yadsınamaz. Başarılı bir iş insanı. Her üçünün de yolu bahtı açık olsun. Ben ve yol arkadaşlarım, hangisi aday gösterilirse asla yalnız bırakmayacağız. Etüt edilmiş, planlı ve programlı bir çalışma ile ipi göğüsleyebiliriz. Genel Merkezimiz hangi ismi aday gösterirse saygı duyacak ve omuz omuza yola düşeceğiz. Ümidim o ki aday gösterilmeyen aday adayları da partimizin adayını yalnız bırakmayacaklardır. Kendilerine yakışan budur”.

Lagos Balık
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

MAGAZİN
Çukurova Press Twitter
izmir escort