Basını yine unutmadılar… - Çukurova Press Gazetesi
Çukurova Press Twitter
Access denied.

Basını yine unutmadılar…

Lagos Balık
10 Ağustos 2018 73 views 0

SABİT ÖZKESER/ÖZEL

 

Sanat ve sporda özellikle gençler üzerine gerçekleştirdiği etkinliklerle dikkati çeken Red Bull, farkındalığını her alanda sürdürüyor.

ÇUKUROVA PRESS’E ENERJİ İÇECEĞİ DAĞITTILAR

Adana’daki Red Bull yetkilileri her zaman olduğu gibi yine basın emekçilerini unutmadı. Gecenin geç saatlerine kadar haber peşinde koşmaları sonucu yorgun düşen basın mensuplarına enerji içeceği dağıtıldı. Adana’daki Red Bull Gıda Dağıtım ve Pazarlama şirketine ait görevliler, Çukurova Press Gazetesi çalışanlarına enerji içeceği ikram ederken, en çok yıpranılan meslekler arasında ilk sıralarda gazetecilik mesleğinin yer aldığını ve her zaman yanlarında olduklarını söylediler.

SOKAK BASKETBOLU HEYECANI SÜRÜYOR

Bu arada, Sokak basketbolu heyecanını yaşatmak için düzenlenen Red Bull Reign TBF 3×3 Basketbol Turu İstanbul ve Çanakkale elemeleriyle devam ediyor. Türkiye Basketbol Federasyonu’nun Red Bull sponsorluğunda gerçekleştirdiği organizasyonun İstanbul elemeleri, 11-12 Ağustos tarihlerinde Sinan Erdem Spor Salonu bahçesinde yapılacak. Aynı tarihte Çanakkale’de ise Cumhuriyet Meydanı sokak basketbolu heyecanına ortak olacak.

ELEMELERİN İLK DURAĞI ADANA’YDI

Red Bull ile Türkiye Basketbol Federasyonu ortaklığıyla düzenlenen Red Bull Reign TBF 3×3 Basketbol Turu elemelerinin ilk durağı geçtiğimiz Mayıs ayında Adana’ydı. Toplamda 42 takımın mücadele ettiği ve Adana halkının yoğun ilgisi altında yapılan eleme maçlarında birbirinden heyecanlı rekabetlere şahit olan basketbolseverler Türkiye Finali’ne gitmek için elinden geleni yapan takımların kıyasıya mücadelesine şahit olurken basketbola da doymuşlardı.

Son zamanlarda en çok ilgi gören sporlardan olan ve 2020 Tokyo Olimpiyatları takvimine de girmeyi başaran 3×3 basketbolun Türkiye’deki en büyük organizasyonu Red Bull Reign TBF 3×3 Basketbol Turu’nda heyecan devam ediyor. 26 Mayıs’ta Adana’da start alan turnuva Mersin, Antalya, Dikili, İzmir, Ankara, Samsun ve Bursa ayaklarının ardından İstanbul ve Çanakkale’ye taşınıyor. 11-12 Ağustos tarihlerinde İstanbul’da 69, Çanakkale’de ise 32 takımın katılımıyla gerçekleştirilecek maçlar sokak basketbolu ruhunu oyunculara yeniden yaşatacak. Red Bull Reign TBF 3×3 Basketbol Turu’nun 18 Ağustos’ta yapılacak final müsabakalarından çıkacak ülke birincisi dünya finalinde Türkiye’yi temsil etme şansına sahip olacak.

DÜNYA FİNALİ WASHİNGTON’DA

Tüm rakiplerini geçerek Türkiye’de birinci olacak takım, Eylül’de ABD’nin başkenti Washington’ın ünlü Barry Farm Goodman sahasında düzenlenecek Red Bull Reign Dünya Finali’ne gitmeye hak kazanacak. Geçtiğimiz sezon bu turnuvayı Hercules takımı şampiyon tamamlamış ve ABD’de ülkemizi temsil etmişti.

3×3 HAKKINDA BİLİNMEYENLER
Popüler basketboldan farklı olarak yarı saha ölçülerinde oynanan 3×3 basketbol, son yıllarda yapılan atılımlarla büyük bir izleyici kitlesine kavuştu. Basketbolun daha dinamik olan hali 3×3’te 3 oyunculu iki takım standart bir yarı saha içerisinde karşılaşır. 3×3 Basketbol, uluslararası yarışma formatında ilk defa profesyonel bir şekilde 2010 yılında Singapur’da düzenlenen Gençlik Olimpiyat Oyunları’nda (YOG) yer aldı ve sonrasında yıllık bazda düzenlenen 3×3 Dünya Turu ile kendine sağlam bir yer edindi. Sporun popülaritesi öyle bir arttı ki, 2020 Tokyo Olimpiyatları takvimine de dahil edildi.

Lagos Balık
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

MAGAZİN
Çukurova Press Twitter