“Basketbolda Adana’ya heyecan yaşatacağız” - Çukurova Press Gazetesi
Çukurova Press Twitter
Access denied.

“Basketbolda Adana’ya heyecan yaşatacağız”

Lagos Balık
09 Ekim 2018 39 views 0

SABİT ÖZKESER

Gündoğdu Holding-Vakıf, Adana’nın Kadınlar Basketbol Süper Ligdeki tek temsilcisi Adana Basketbol Gençlik ve Spor Kulübüne isim sponsoru olarak örnek bir davranış sergiledi. Kulübün yeni ismi Gündoğdu Adana Basketbol Kulübü oldu.

Sponsorluk imza törenine Gündoğdu Holding-Vakıf Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Gökhan Gündoğdu, Gündoğdu Adana Basketbol Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Mehmet Işıkay, Takım koçu Olcay Orak, Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Adana Şube başkanı Kurtul Çakın ve Basketbol İl Temsilcisi Abdullah Kutlu katıldı.

 

“ARTIK BİR CAMİAMIZ VAR”

Gündoğdu Adana Basketbol Kulübü Başkanı Mehmet Işıkay, “Adana’nın tek Süper lig takım ile süper markası Gündoğdu Holdingin sponsorluk anlamında birleşmesi çok anlamlıdır. Biz burada şunu amaçladık genel bir imaj var Adana işbirliği olmaz destek olmaz gibi ama Gökhan Gündoğdu bey sağ olsun bizlere destek verdi. Takımımızın adı bundan sonra Gündoğdu Adana Basketbol oldu. Bir camia kazanmak istiyorduk ve artık Gündoğdu gibi büyük bir camiamız var. Takımımızın yüzde 40’ı Adanalı çocuklardan oluşuyor. Üç kızımızı Gündoğdu Okullarından aldık. Birini çok yakında milli takımlarda göreceksiniz” dedi.

“30 BİN KİŞİLİK CAMİA DESTEKLEYECEK”

Gündoğdu Holding-Vakıf Yönetim Kurulu Başkanı Dr.Gökhan Gündoğdu, “Gündoğdu olarak 30 yıldır 30 bin kişilik bir camia yaratarak eğitim-öğretim faaliyetlerine devam ediyoruz. Gündoğdu bugün bine yakın çalışanı, 3 bin 500’i bulan öğrencisi ile 16 ayrı okul ile faaliyetine Adanalının desteği ile devam etmektedir. Adana bizim doğup büyüdüğümüz ve 50-100 yıl kalkınması için çaba gösterdiğimiz yer. Önümüze Mehmet Işıkay’ın projesi geldiğinde Adana’nın son 10 yılında futbol ve basketbol de çok güzel günlerinin olduğunu hazırladım. Çünkü zamanında bende basketbol oynayan bir amatör sporcuydum. Bugün Adana’yı kadınlar basketbol Süper Ligde temsil eden bir takım var. Buna destek olmak Gündoğdu gibi 30 bin kişilik bir camianın asli görevidir. Gündoğdu Adana Adana Basketbol takımını madden manen gönülden desteklememiz gerektiğini 30 bin kişilik camiamızla bu takımın arsasında durmamız gerektiğini ve çok daha ileriye gitmesine yardımcı olmamız gerektiğini düşündük ve anlaşmayı yaptık. Adana’mıza hayırlı olsun” diye konuştu.

“ÇOK ÖNEMLİ BİR GELİŞMEDİR”

TSYD Adana Şube Başkanı Kurtul Çakın, Mehmet Işıkay’ın takımı Adana’ya kazandırması ve Gökhan Gündoğdu’nun da sahip çıkmasının spor adına çok önemli bir gelişme olduğunu belirterek, “Adana’ya hayırlı olsun” dedi.

“İŞİMİZ GÜÇLÜ TAKIM YAPMAK”

Gündoğdu Adana Basketbol Kulübü baş antrenörü Olcay Orak, 25 yıldır Adana kadın basketbolünün içinde bulunduğuna dikkat çekerek, “Ben ilk defa başkanların vizyonu ile örnek bir davranışın oluşumundayız. Bu önemli bir işbirliği Gökhan Gündoğdu ve başkanımız Mehmet Işıkay’a teşekkür ederiz. Bizim işimiz takımı güçlü yapmak” açıklamasını yaptı.

“ADANA BASKETBOLU İÇİN ÇOK ÖNEMLİDİR”

Öncelikle Adana’da takım yokken Mersin basketbolü Adana’ya getiren başkan Mehmet Işıkay’a ayrıca yıllar önce Yunus Gündoğdu bey ilk basketbolcu sporcuları özel okul ile buluşturup sahiplenmişti bir kez daha hatırlayarak kendilerine teşekkür ederim. Şimdi de Gökhan Gündoğdu’nun takıma isim sponsoru olması Adana basketbolu için çok önemli bir konudur. Emeği geçenleri kutlarım” ifadelerini kullandı.

 

 

 

Lagos Balık
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

MAGAZİN
Çukurova Press Twitter