Çukurova Press Twitter

“Bu gurur hepimizin”

Lagos Balık
19 Aralık 2018 53 views 0

 

AK Parti Adana Milletvekili Abdullah Doğru, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde yaptığı açıklamada Çin Halk Cumhuriyeti’nde gerçekleştirilen 2018 MakeX Robotik yarışmasında 30 ülke ve 350 takım arasından finale kalıp dereceye girerek 3. olan Adana Çukurova Vakıfbank Ortaokulu’nun öğretmen ve öğrencilerini tebrik etti.

“BU GURUR ADANA’NIN BU GURUR TÜRKİYE’NİN”

Konuşmasına dereceye giren Çukurova Vakıfbank Ortaokulu’nu tebrik ederek başlayan Doğru, şunları kaydetti: “Geçtiğimiz günlerde Çin Halk Cumhuriyeti’nde gerçekleştirilen 2018 Make X Robotik yarışmasında 30 ülke ve 350 takım arasından finale kalıp dereceye girerek 3. olan Adana Çukurova Vakıfbank Ortaokulumuzu, öğretmenlerimizi ve öğrencilerimizi canı gönülden tebrik ediyorum. Bu gurur Adana’mızın bu gurur Türkiye’nin. Bu başarılar elbette güzel gelişmeler ancak, başardık deyip durmamalı her defasında daha iyisini yapmak adına çalışmalarımıza devam etmeliyiz. Öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz ile el ele vererek yükselmeye, ilerlemeye ve üretmeye devam edeceğiz. Bu inanç ve azim bizi nihayetinde istediğimiz seviyeye ulaştıracaktır”.

“TÜRKİYE, GENÇLER İLE GÜÇLENECEK”

Türkiye’nin geleceği açısından gençlerin önemine de vurgu yapan Doğru, konuşmasına şöyle devam etti: “Gençlerimiz, ülkemizin en kıymetli varlıklarıdır. Geride bıraktığımız 16 yılda, ilk günden itibaren gençlerimizi; istikbalimizi aydınlatan birer ışık olarak gördük ve böyle görmeye de devam edeceğiz. Devletimizin gençlerimize yönelik yürüttüğü çalışmalar da tüm hızıyla devam etmektedir. Uluslararası arenada kazanılan başarılar, bizleri ziyadesiyle gururlandırmakta ve yine bizlere yürüttüğümüz çalışmalarda büyük bir motivasyon kaynağı olmaktadır. Türkiye’nin geleceğini inşa etmek gibi büyük bir sorumluluğa sahip olan gençlerimizi bu noktada yalnız bırakmıyoruz ve kendileri ile birlik ve beraberlik içerisinde çalışmaya devam ediyoruz. Şunu iyi biliyoruz ki; geleceğin güçlü Türkiye’si, gençlerimizle beraber olduğumuz takdirde istenen seviyeye ulaşacaktır. Bu vesileyle tekraren gençlerimizi ve eğitimcilerimizi tebrik ediyor, Allah başarılarının devamını getirsin diyorum”(Haber Merkezi)

Lagos Balık
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

MAGAZİN
Çukurova Press Twitter