Çukurova Press Twitter

“Ceyhan Petrokimya Endüstri Merkezi oluyor”

Lagos Balık
29 Kasım 2018 87 views 0

Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Mustafa Varank’’tan Ceyhan için müjdeli haber geldi. Bakan Varank Ceyhan Petro Kimya Endüstri Bölgesi Polipropilen Tesisi için imza töreninde konuştu.

Bakan Varank; yapımı 2019 yılında başlayacak dev yatırımın bedeli 1,2 milyar dolar olacağını belirterek bölgedeki tüm parsellerin yatırımcılara tahsis edilmesiyle dışa bağımlı petrokimya ürünlerinin en az %80’nın Türkiye’de üretilebileceğinin müjdesini verdi.

“ PETROKİMYA ENDÜSTRİ BÖLGEMİZ

ŞEHRİMİZ İÇİN BÜYÜK BİR ŞANSTIR.”

Ceyhan Petrokimya Endüstri Bölgesi Tesisi’nin kurulumun 2019 yılı içinde başlayacağı bilgisini alan Ceyhan Belediye Başkan Vekili Ali Alper Boydak konu ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Boydak  “Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın bugünkü açıklamalarıyla son derece mutlu olduk. Türkiye tarihindeki en büyük sanayi tesislerinden birisinin Ceyhan’ımıza kurulacak olması çok önemlidir ve son derece manidardır. Kim ne derse desin kervan yürüyor, kim hangi operasyonu yaparsa yapsın Türkiye büyümeye, hedeflerine ilerlemeye devam ediyor. 2019 yılında yapımına başlanacak Petrokimya tesisinde yaklaşık on bin kişi istihdam edilecek. Şehrimizin markalaşması, diğer yatırımların eş zamanlı artması ve iş göçünün durdurulması noktasında da Ceyhan için büyük bir hamle olacaktır. Konu ile ilgili daha önce Valiliğimizde gerçekleşen toplantılarda yer tahsisi ve tesisin en ideal yerde konumlanması hususunda belediye olarak sunumlarımızı yaptık. Sadece Ceyhan için değil ülkemiz açısından da büyük bir projenin varlığından söz ediyoruz. Dışa bağımlılıkta sıkıntılar yaşadığımız petrokimya ürünlerinin büyük bir bölümü artık Ceyhan’ımız da yerli sermaye ile üretilebilecek. Ülkemize ve Ceyhan’ımıza hayırlı uğurlu olsun “ dedi. (Haber Merkezi)

 

Lagos Balık
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

MAGAZİN
Çukurova Press Twitter
izmir escort