Çukurova Press Twitter

Çukurova Teknokent yeni kuluçka binası

Lagos Balık
06 Haziran 2018 56 views 0

Çukurova Bölgesi Ar-Ge firmalarına üniversite sanayi işbirliğini sağlamak amacıyla Çukurova Üniversitesi’nde kurulan Çukurova Teknokent, yapılaşma ve altyapısını tamamlayarak bölgemize ve ülkemize daha fazla katma değer yaratmak adına yeni kuluçka binalarıyla girişimcilere hizmet vermeye hazırlanıyor.

 

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı desteğiyle yapılan ve 2 ay sonra hizmete girecek binada Adana Valisi Mahmut Demirtaş incelemelerde bulundu. Vali Demirtaş’a bilgi veren Rektör Prof. Dr. Mustafa Kibar, desteklerinden dolayı Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik ve Adana Valisi Mahmut Demirtaş’a teşekkür etti.

 

“KİRALANABİLİR ALANDA DOLULUK ORANI %100”

Teknokent hakkında Vali Demirtaş’a bilgi aktaran Rektör Prof. Dr. Kibar yazılım, kimya, makine-teçhizat, enerji, biyoteknoloji, tarım, medikal teknoloji gibi alanlarda 21 adedi akademisyen firması ve 9 adedi de kuluçka firması olmak üzere toplam 76 adet firmanın faaliyet gösterdiğini söyledi. 2 blokta sahip olduğu 4.124 m2 kiralanabilir alanda doluluk oranının %100 olduğunu dile getiren Prof. Dr. Kibar, Çukurova Teknokent’te yer almak isteyen firmalar için ivedilikle yeni bina yatırımlarının yapılması gerektiğini hatırlattı.

“ÇUKUROVA TEKNOKENT ÜNİVERSİTE-SANAYİ

İŞBİRLİĞİNİN ÖNEMLİ BİR ÖRNEĞİ”

Çukurova Teknokentin üniversite-sanayi işbirliğinin önemli bir örneği olduğunu söyleyen Vali Demirtaş, Teknoketin geliştirilmesi, daha fazla bilimsel araştırma yapılarak ekonomide katma değer sağlanması ve rekabet gücünü artıracak teknolojilerin geliştirilmesinin önemli olduğunu vurguladı. (Haber Merkezi)

 

Lagos Balık
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

MAGAZİN
Çukurova Press Twitter
izmir escort