Çukurova Press Twitter
Çukurova Press Facebook

Demirtaş, muhtar ve vatandaşla buluştu

Tatlıcı Zeki
12 Ocak 2018 69 views 0
Çukurova Press E-abonelik

Adana Valisi Mahmut Demirtaş, sıkça gerçekleştirdiği muhtar ve vatandaş buluşmaları kapsamında kent merkezindeki muhtar ve vatandaşlarla Valilik toplantı salonunda bir araya geldi.

Vali Demirtaş, toplantı öncesinde ilimiz genelindeki çalışmalarla ilgili kısa bir değerlendirme yaptı. 1550 yatak kapasiteli Adana Şehir Hastanesi’nin hizmete girmesiyle birlikte Adana’nın sağlık alanında bölgesel bir çekim merkezi olduğunu söyleyen Vali Demirtaş, 200 yataklı Aşkım Tüfekçi Devlet Hastanesi, 200 yataklı Kozan Devlet Hastanesi, Saimbeyli İlçe Hastanesi, İmamoğlu Devlet Hastanesi ek bina inşaatları ile Ceyhan ve Yumurtalık ilçelerinde ASM ve TSM binalarının hizmete girdiğini ifade etti.

Yüreğir ilçemize bağlı Karataş yolunda, 100 yataklı yeni bir devlet hastanesi yapılması yönündeki çalışmaların hızla sürdüğünü belirten Vali Demirtaş,  Seyhan ilçesine de 150 yataklı yeni bir devlet hastanesinin yapılacağını  dile getirdi.  Vatandaşların yaşam kalitesini yükseltmek için var güçleriyle çalıştıklarını ifade eden Vali Demirtaş, Ceyhan Enerji İhtisas Bölgesi’nin tamamlanmasıyla Adana’nın işsizlik sorununun büyük ölçüde azalacağını belirtti. Ceyhan Enerji İhtisas Bölgesi’nin yapılması muhtemel rafineri ve petro-kimya tesisleri ile Adana’nın gelecekteki en önemli projesi olarak ön plana çıktığını belirten Vali Demirtaş, projede gelinen aşama ile ilgili de vatandaşlara bilgiler verdi.

Adana’ya geldiği günden beri elinden geldiği kadar vatandaşlarımızla bir araya gelmeye özen gösterdiğini aktaran Vali Demirtaş, daha sonra sözü muhtarlar ve vatandaşlara bırakarak vatandaşların kendisine ilettiği talepleri dinledi ve sorunların çözümüne ilişkin ilgili kurum müdürlerine talimatlar verdi. Tek tek söz alarak isteklerini anlatan vatandaşlar ve muhtarlar ise her fırsatta kendileri ile bir araya gelen Vali Demirtaş’a teşekkürlerini iletti. Vali Demirtaş, toplantı sonunda vatandaşların talepleri ile ilgili kaymakamlar ile de ayrıca bir görüşme gerçekleştirdi.

Tatlıcı Zeki
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

Çukurova Press Ender FM
Çukurova Press E-abonelik