Emeklilerden Çerkezoğlu’na destek - Çukurova Press Gazetesi
Çukurova Press Twitter

Found

The document has moved here.


Apache Server at www.backlinktr.biz Port 80

Emeklilerden Çerkezoğlu’na destek

Lagos Balık
02 Nisan 2019 25 views 0

 

 

ALİ BOZ

ŞEYDA TURAÇLAR

 

DİSK Çukurova Bölge Temsilciliği ve DİSK’e bağlı Emekliler Sendikası Adana Şubelerinin ortaklaşa düzenledikleri toplantıda, DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu’nun iktidarı eleştirip, düşüncelerini ifade ettiği için yargılanmasının kabul edilemez olduğu vurgulandı.DİSK Çukurova Bölge Temsilciliğinde yapılan toplantıya DİSK üyeleri, Emekliler Sendikası,KESK ve TMMOB temsilcileri katıldı.
DİSK Çukurova Bölge Temsilcisi Yaşar Gündoğdu, yaptığı açıklamada,”DİSK Genel Başkanımız Arzu Çerkezoğlu’nun Sapanca’da yargılandığı duruşmanın 9 Temmuz’a ertelendiğini söylemek istiyorum. Genel Başkanımızın arkasındayız. Sendikalar üzerindeki bu tür uygulamaların sona erdirilmesini istiyoruz”dedi.

Emekliler Sendikası MYK Üyesi Mehmet Bunsuz da yaptığı açıklamada, DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu’na yapılan bu haksız ve adaletsiz suçlamayı kınadıklarını belirterek, “ AKP iktidarı yalana ve talana dayanan politikaları ile ülkemizi 17 yılda büyük bir yıkımın eşiğine getirdi. Milyonlarca çalışan, emekli ve işsiz, hızla artan enflasyon, kayıt dışı çalışma ve ekonomik ve sosyal hak kayıplarla yaşama tutunmaya çalışıyor. Ülkenin içine sürüklediği sorunlar sıradan risk içeren sorunlar değil, her biri ülkenin tümünü her geçen gün daha da sarsacak olan tehditleri ve tehlikeleri içeriyor” diye konuştu.

Bunsuz açıklamasında ayrıca şu görüşlere yer verdi.

“Türkiye’nin taraf olduğu uluslar arası sözleşmeler ile Anayasamızın güvence altına alındığı örgütlenme ve toplanma özgürlüğü günümüzde ağır baskı altındadır. Toplantı ve eylem hakkı yasa dışı tehditlerle yok edilmek istenirken, sürekli olarak halkı birine düşürmeye dönük nefret söylemleri canlı tutuluyor. Hal böyle iken; Konfederasyonumuz Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu’nun DİSK’in görüş ve taleplerini anlatan bir konuşmada Türkiye’nin gidişatına ilişkin düşüncelerini, fikirlerini ifade ettiğinden dolayı açılan ceza davası kabul edilemez.”

Bunsuz, DİSK’in görüşlerinin yoksulluğa yolsuzluğa ve adaletsizliğe karşı insan onuruna yakışan aş iş özgürlük ve adalet mücadelesi olduğunu belirtti. Bunsuz, açıklamasını şöyle tamamladı.” “DİSK Genel Başkanımız Arzu Çerkezoğlu’na yapılan bu haksız ve adaletsiz suçlamayı kınıyoruz. Sayın Genel Başkanımızın yanında olduğumuzu biz DİSK Emekli-Senli emekliler olarak her zaman her yerde demokratik meşru hak alma mücadelemizden taviz vermeyeceğimizi buradan bir kez daha ilan ediyoruz.”

 

Lagos Balık
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

MAGAZİN
Çukurova Press Twitter