SİYASET      EKONOMİ      KULİS      DÜNYA      SPOR      YAŞAM      GÜNCEL      YEREL      MAGAZİN      TEKNOLOJİ      BİLİM      KÜLTÜR SANAT   
 
Ana Sayfa > GÜNCEL

“Tapuda ortağımız var, haberimiz yok”
26 Temmuz 2017
Bu haber 1255 kez okundu
Yüreğir ilçesine bağlı Sarıçam Mahallesi’nde yaklaşık 50 yıldır oturan ve ellerinde kendilerine ait tapusu bulunan yaklaşık 3 bin 500 kişinin tapusuna mahkeme kararıyla başka kişiler hissedar sahibi oldu.
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%
SABİT ÖZKESER (Özel)

İSYAN EDEN HALK MAHKEMEYE GİDİYOR
Film gibi bir olayla karşı karşıya kalan Sarıçam Mahallesi’ndeki işyeri ve ev sahipleri, kendilerinin haberi olmadan ve hiçbir tebligat yapılmadan tapularındaki mallarına ortak yapılmasına isyan etti. Tapularına ortak edilen hissedarlar ile metrekare rakamının düşürüldüğünü savunan Sarıçam Mahalle halkı, “Binlerce insanın tapusu olan mahallenin tamamına bir tebligat dahi gönderilmeden böyle bir karar alınması doğru değil. Bu bir hukuksuzluktur. Biz de mahkemeye gideceğiz” diyerek tepkilerini dile getirdi.  Halk, sorunlarının çözümü için devletten yardım istedi.
“BELEDİYE ‘BAYRAM ŞEKERİ’ GİBİ TAPU DAĞITTI
İddiaya göre; Ertem ailesinin Yüreğir Belediyesi’ne yönelik çok uzun yıllar öncesinde  alacağına ilişkin açtığı davayı kazandı. Belediyenin Sarıçam’da açılan davayı kaybetmesi üzerine mahallede bulunan tüm ev ve işyerlerinin tapuları yeniden düzenlendi. Belediyeye emlak vergisi için giden mahalleliye düzenlenmiş ve Ertem ailesinden üç kişinin hissedar edildiği yeni tapular verilmeye başlandı. Belediyenin yerlerinin metrekaresinin düşürülmesiyle hazırladığı ve ortak edildiği tapunun ’Bayram Şekeri’ gibi dağıtıldığını ifade eden Sarıçam Mahallesi halkı, bunu kabul etmeyeceklerini vurguladı.
Tapudaki mallarına hissedar çıkmasından dolayı esnaf olarak kredi alamadıklarından da yakınan Yüreğir’deki Sarıçam Mahallesi halkı le yaptığımız görüşmelerde şunları söylediler:
CAN PATIR (İşyeri  Sahibi):Elimde bana ait tapu olmasına karşın üç tane hissedar çıktı tapuya. Geçen hafta bir komşu belediyeye emlak parasını yatırmak için gitti. Kendisinin tapusunda üç tane hissedar gözüktü.  Biz de araştırdık. Bizim tapumuzda da üç tane hissedar varmış. Baktık ki, bizim komşularımızla birlikte Sarıçam Mahallesi’nde ikamet edip de tapuları olan herkeste hissedar gözüküyor. Belediyeden net cevap veren yok.  Yüreğir Belediyesi yetkililerine sorduğumuzda bize imar olayından, şundan, bundan dolayı diyor ama kardeşim sen benim tupumu, malımı  sen başkalarını getirip hissedar yapıyorsun. Tebligat yok, olaydan haberimiz yok, bir de bakıyorsun ki bize belediye kendince hazırladığı tapuları bizlere veriyor. Böyle bir şey var mı ? Ayrıca belediye yetkilileri,  işte askıya asıldı, gazeteye ilan verildi diyorlar. Başka açıklama yok. Kısa ve öz cevap veriyor. Resmi gazetede yayınlandığını söylüyorlar. Belediye her zaman vatandaşa gazete dağıtıyor, neden bu olayla ilgili tek kelime bir şey bahsedilmez. Neden bu işler el altından yürütülüyor ? Kendilerinin de haberinin olmadığı ve mahkemenin verdiği karar olduğunu söylüyorlar. Mahkeme karar vermiş olabilir ama bizim yerimiz, yurdumuz belli. Hiç kimseye tebligat gelmez mi? Bu mahallenin muhtarı var, neden buraya iletilmiyor. İnsanlara konuyla ilgili bilgi verilmez mi ?  199 metrekarelik yerimden Fethi Etem, İsmail Hakkı Etem ve Saniye Etem’e 36 metre verilmiş. Fethi Etem,İsmail Hakkı Etem ve Saniye Etem adlı kişiler bizlerden habersiz tapularımıza hissedar yapmışlar. Ama neye istinaden, niye bu kişiler veyahut bu üç kişiden başka bu memlekette adam mı yok.  Madem böyle birşey var. Eğer sen benim yerimi başkasına vereceğine bana ver. Zaten benim yerim. Sen neden hissedar yapıyorsun. 1970’den bu yana hazır olan yerimizi başkalarına resmen peşkeş çekiyorlar. 1965’den var, 1968 yılından beri  ellerinde tapuları olanlar var. Herkesin tapusu kendi elinde olduğu halde şu anda bu 3 kişi herkese hissedar olmuş ve kimsenin de haberi yok. Dava açılmış, sonuçlanmış ve şu anda da Yüreğir Belediyesi  herkese tapu dağıtıyor. Hem de tapu sahibi Kayseri’de olduğu halde oğlu gidip babasının adına belediyeden tapuyu alıyor. Var mı böyle bir sistem ? Biz tapuyu alırken ‘Okudum’ diye yazı yazdırılıp, ondan sonra verilir. Biz de aynı şekilde mahkemeye gidip, dava açacağız. Çünkü; bu haksız ve üsülsüzdür. Hakkımızı sonuna kadar arayacağız.
CUMALİ AKDUMAN (Ev Sahibi): Sarıçam Mahallesinde 45 yıldan fazladır burada oturuyorum. Ben 65 yaşındayım ve 4 çocuk babasıyım. 1970 yılında biz  Yavuz Ertem’den aldık. Necati Talay adlı emlakçı  aracılığıyla buranın tapusunu aldık. Tekrar yol istimlak oldu ve gene bizim tapularda bir sorun yoktu. 1999 yılında imar planı geçti yine bir sorun yoktu, bu sorun şimdi nereden çıktı anlamadım. Hiçbir tebligat yapılmadan, bu sorun ortaya çıktı. 46 yıldır burada hiç kimse  sorun yaşamazken, şimdi belediyeböyle bir olay çıkardı. Neden böyle bir olay çıkardığını da bilmiyoruz. Mesela; belediye burayı imar planına aldık, burayı park ve yol yaparak değerlendireceğini söylemiş olsa eyvellah diyşeceğiz. 81 metreden yüzden 20’si yani 16 metresini aldılar. Sadece ben değil, Sarıçam Mahallesi’ndeki 3500 kişinin tapusuna tecavüz edilmiş durumda. Bu bölgeyi satan insan Doktor Yavuz Ertem’in grubu olan ailelerdir. Bunu şimdi dava açan da duyduğuma göre aylnı ailenin torunları veya akrabalarıymış. Böyle bir şey varsa, bunlar kendi aralarında bu sorunları çözmesi lazım. Doktor  Yavuz Ertem tarafından bu arsalar satılmış ve paraları alınmış. Bu sorunu kendi ailesinin arasında çözmesi lazım  mirasçının arasında. ‘Ben sattım, sen de git tekrar dava aç sen de bir al. Bir ben  aldım bir de sen soy vatandaşı’ konumuna dönüşmüş  bir durumdur.  Vatandaş devlete başvuracak, yasal olan hakkını arayacak. Başka yapacak birşyey yok. Devlete sesleniyoruz ‘Devlet nerede ?’… Devletin yasaları, belediyeleri, kanunları var. Göndersin Ankara’dan müfettiş görevlendirsinler, binlerce insanın mağduriyetini gidersinler. Bir rapor hazırlansın, vatandaşın derdi neyse araştırılsın, derdine derman olunsun. Devletin yapacağı budur.  Bu kadar haksızlık, bu kadar fetbazlık olmaz.
EKREM TANRIKULU (Ev Sahibi): Ben 2003 yılında Niyazi Çam’dan normal bir şekilde tapudan aldık. Mutlu İnşaat olarak evimizi aldık. Şimdi böyle bir sorun çıktı. 642 metreden 117 metresini kesmişler. Daha doğrusu İsmail Hakkı Etem, Fethi Etem ve Saniye Etem adlı kişiler hissedar olmuşlar. Belediyeye gittik, tapumuzu aldık ve bize ‘Yeriniz  değerlendi hayırlı olsun, yeni ortağınız da hazır hayırlı olsun’ dediler. Biz buna bir çare bulunmasını istiyoruz. Mahkeme kararıyla alındığını söylüyorlar ama 3 bin tane komşumuz var hiçbirine bir tebligat gelmemiştir. Hakkımızı sonuna kadar arayacağız.
ZÜLFİKAR SAĞLIK (Ev ve İşyeri Sahibi):Ertem ailelesinin Sarıçam’ın tamamında  komple dedelerinden daha önceden kalma  7 dönüm yerleri varmış. Bunu da bizden çıkarıyorlar. Zamanında belediye bunlara paralarını verip, almamış. Yüreğir Belediyesi’nin vermesi gereken yerde biz verecekmişiz. Biz hakkımızı hem belediyeyi hem de şahsı  mahkemeye vermek zorundayız. Bizi şu anda belediye mağdur ediyor. Şahıs belediyeye dava açıyor, bize açmıyor. Belediye bize tapu veremez. Belediye kendinden yol kullanmışsa, yoldan alsın, kendi mahalle arasını alsın. Ben mahalleyi sana bırak dedim mi zamanında, yok. Ama kendin bırakmışsın. Benim 179 metreden 145’e, babamın da 96 metreden 68 metreye düşmüş. Ben tapuyu kabul etmediğimi söyledim. Bize karşı taraf belediyeye dava açmış,kazanmış durumda. Sizin tapunuzda mirasçı, ortak var  ve siz bunla anlaşacaksınız diyorlar. Ben bu şahsı tanımıyorum. Şahıs bana celp kağıdı göndermiş mi mahkemeden, hayır. Mahkeme karar vermiş sözde. Bizim yerimiz, yurdumuz belli. 50 yıldır burada yaşıyoruz. Hem iş yeri hem de ev konusunda mağduruz.
SONER AKDUMAN (Ev Sahibi ):42 yaşındayım ve 1969 yılından beri buradayız. Bizim bu yerleri belediye kendi namına arkadaşlarıyla bu alan kişilerin müteahhit olduğunu söylüyorlar, bizim tapuları tapu dairesi vermesi gerekirken Yüreğir Belediyesi bayram şekeri diye tapuları  böyle dağıtması bizi mahalle adına büyük yolsuzluğun olduğunu gösteriyor. Mahallede de tebligat yapılmadı. Mahallede elektrik, su adı altında adresleri teyit etmişler. Bunu da  ‘Elektrik kaçağı tespit ediyoruz’ diye vatandaşın yerlerini belirlemişler belediye namına. Ve bu işle müteahhittler tarafından mahkemeye verilmiyor, herhangi bir tebligat yapılmadan bizim arsalara müşterek çıkıyoruz. Biz bundan mağduruz. Benim tapum 157 metreden 30 metresini götürmüşler. Gizli, kaphaklı böyle vatandaşa shaber vermeden mahkeme kararı çıkartmışlar. Sarıçam, Akıncılar, Dervişler, Tahsilli mahallerinde tam 9 bin konut olduğunu teyit ettik. 50-60 kişi karşı taraf  bu kişiler mahkemeye gitmeden kendileri gidip dava açarak kazanıyor. Mağduruz, hakkımızın gasp edildiğine inanıyoruz. Belediyenin bu uygulaması hukuksuzluktur.
SEFER ASLAN (Ev Sahibi): 1972 yılından beri buradayım.67 yaşındayım. Böyle bir olaya ilk kez tanık oluyşorum.  Benim 112 metreden üç hissedar malıma ortak oluyor ve 36 metresini götürüyorlar. Ayrıca 22 metre de belediyenin yerini almışız ve bana bunu satın almamı istiyorlar.  Böyle bir tapuyu kabul etmiyorum. Benim zaten tapum var. Yapılan bu uygulama hukuksuzluktur.
 
 
 
 
 


Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer GÜNCEL Haberleri

Başlık Tarih
 
Tuvalet deliğinde ve oyuncak ayı içinde eroin ele geçirildi21 Ekim 2017
Adana'da "kiralık dilenci çocuk" operasyonu21 Ekim 2017
Mühürlerini Sözlü'ye teslim etti 20 Ekim 2017
Bilge Ajans’tan bir ilk daha19 Ekim 2017
Noterler, “Trafik Sigortası”nı tanzim etmeyecek19 Ekim 2017
AKYED’den Yıldız’a ziyaret18 Ekim 2017
Kocavezirliler yıllar sonra buluştu18 Ekim 2017
“Her türlü sorunların üstesinden geleceğiz”18 Ekim 2017
TBB’den Adana Barosu’na destek16 Ekim 2017
Özke’nin ödülünü Kılıçdaroğlu verdi16 Ekim 2017
“Çifte Bakan”lı açılış15 Ekim 2017
MHP Yüreğir Aşure dağıttı15 Ekim 2017
“GÖREVLERİNİ YAPARKEN HER ZAMAN MESLEKTAŞLARIMIZIN YANINDAYIZ”14 Ekim 2017
OHAL uzatılıyor!14 Ekim 2017
En Net Ses Teknolojisi Turkcell’de 14 Ekim 2017
ADALET BAKANI ABDÜLHAMİT GÜL ADANA'DA14 Ekim 2017
“450 öğrenciye burs veriyoruz”13 Ekim 2017
MÜHJEO’2017 Sempozyumu başladı12 Ekim 2017
Hacıbektaş Veli öykü ödülü Mustafa Özke’ye verilecek09 Ekim 2017
Duygu Mühendislik Daıkın’la daha da büyüdü08 Ekim 2017
Savaştan kaçan Şeyme, 16 çocukla tek odalı evde kalıyor07 Ekim 2017
Motosiklet park halindeki otomobile çarptı: 1 yaralı07 Ekim 2017
İdlib sınırında güvenlik duvarı kaldırıldı 07 Ekim 2017
“Yaşar Kemal Sanat Günleri” başladı 06 Ekim 2017
“Vaat etmediklerimizi de yapıyoruz”06 Ekim 2017
“Dünya koşullarıyla uyumlu hale getireceğiz”06 Ekim 2017
"Üniversite sınavı tekrar sıfır noktasına dönebilir"06 Ekim 2017
Çetin, türküleriyle mest etti05 Ekim 2017
TÜRSAB'ta acentalar değişim istiyor 05 Ekim 2017
“İklim değişikliği gerçek bir tehdittir”04 Ekim 2017
Yaylalardaki çarpık yapılaşma havadan böyle görüntülendi04 Ekim 2017
Türk-İş’den Canlı’ya ‘hayırlı olsun’ ziyareti03 Ekim 2017
Fayton denetimi02 Ekim 2017
TMMOB’lu kadınlardan “OHAL’de Kadınız” Kurultayı01 Ekim 2017
Saat Kuleli Park’ta sona doğru01 Ekim 2017
Tarkan Kulak, kitabını tanıtıp okuyucuları için imzalayacak01 Ekim 2017
Adanalı şehit uzman çavuş toprağa verildi30 Eylül 2017
Adanalı şehit 38 gün önce evlenmiş30 Eylül 2017
Kozan’a şehit ateşi düştü30 Eylül 2017
Çaresiz anne çocuklarının okuması için yardım bekliyo30 Eylül 2017
Emniyet kemeri sayesinde sağ çıktı30 Eylül 2017
Kazada aracın içerisindeki 5 kişiden 3’ü yanarak can verdi30 Eylül 2017
Hainlere darbe üstüne darbe30 Eylül 2017
“Yaz saati uygulaması büyük israfa yol açıyor”29 Eylül 2017
Askıdaki esrar polisi bile şaşkına çevirdi29 Eylül 2017
İHA’lar teröristlerin kabusu oldu28 Eylül 2017
“Kan ver, hayat kurtar”27 Eylül 2017
Soner Çetin Çukurova Press Ender FM’de26 Eylül 2017
TMMOB'den sert tepki26 Eylül 2017
TÜED üyeleri Çanakkale’de26 Eylül 2017
Hakkari'den acı haber: 2 şehit, 2 yaralı23 Eylül 2017
Türkmenler, referanduma 2 gün kala toplanıp Barzani’ye seslendi23 Eylül 2017
Gasp makinesi adliyeye sevk edildi23 Eylül 2017
Dikkatsizlik ve umursamazlık yangında en büyük etken23 Eylül 2017
Bonzayi çeken genç kendinden geçti23 Eylül 2017
Hukuk öğrencilerinin yol çilesi22 Eylül 2017
Yamanyılmaz’dan ATB yönetimine tepki22 Eylül 2017
"Bizim için Kerkük Türklüktür, şah damarımızdır"22 Eylül 2017
Şehitler ve merhum gaziler dualarla anıldı 22 Eylül 2017
“Üretim ibadettir”21 Eylül 2017
Kürşat Atılgan’dan Mehmet Şahbaz’a ziyaret21 Eylül 2017
"Yazılı basın hiçbir zaman bitmeyecektir"21 Eylül 2017
“Ahilik kültürünü, dünyanın da örnek alması gerekir”20 Eylül 2017
KARALAR ve ÇETİNKAYA Çukurova Press Ender FM’de 19 Eylül 2017
ÇGC’den Adana Emniyet Müdürü Yıldız’a ziyaret19 Eylül 2017
Ahilik haftası'nda esnaf coşkusu 19 Eylül 2017
19 Eylül Gaziler Günü törenle kutlandı19 Eylül 2017
Kan bağışına madalyalı savcılardan düzenli destek19 Eylül 2017
ÇGC’den gazetecilere meslekiçi eğitim18 Eylül 2017
500 polisli huzur uygulaması17 Eylül 2017
Vali Demirtaş incelemede17 Eylül 2017
Sahte parayla 46 koyun aldı16 Eylül 2017
15 Temmuz’da Huber Köşkü’ne helikopter kaldırmayan 3 pilot için karar16 Eylül 2017
2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı İstişare toplantısı16 Eylül 2017
Restoran cinayetine 6 tutuklama16 Eylül 2017
Hamile kadını yaralayan alkollü sürücüye meydan dayağı kamerada 16 Eylül 2017
Başkan Çetin, vatandaşla bir araya geldi15 Eylül 2017
Karalar, Cafe Kütüphane’yi açtı15 Eylül 2017
UNICEF’ten Karalar’a teşekkür 14 Eylül 2017
“Bölgemizde adalet hizmeti daha da hızlanacak”13 Eylül 2017
Adana Çevirme Radar Grubu Başkanı Fırat Çınar, iddialara sert tepki gösterdi “Her zaman devletimizin yanında olduk”13 Eylül 2017
İmamla tartıştı, camiye halı bağışıyla cezadan kurtuldu12 Eylül 2017
Yüreğir’de kapalı semt pazarları çoğalıyor11 Eylül 2017
Nefes kesen operasyon11 Eylül 2017
“Okul servisleri denetimsiz görevliler eğitimsiz”10 Eylül 2017
Adana’da otomobil sulama kanalına düştü09 Eylül 2017
PKK operasyonunda anne-kız tutuklandı09 Eylül 2017
Yıldız: "Bayrağımızı indiremeyecekler"09 Eylül 2017
'Yangınların sebebi yüzde 90 insan09 Eylül 2017
Eski karısıyla barışmak isteyen adam dehşet saçtı09 Eylül 2017
Suriyeli çocuğu öldürüp, cesedi çöp konteynerine attı09 Eylül 2017
3 yaşından beri düğünlerde davul çalıyor 08 Eylül 2017
“Minninne” grubu Anıtkabir’e gidiyor07 Eylül 2017
Gadir-Hum Pazar günü kutlanacak07 Eylül 2017
Dev yayın balığı yakalandı 06 Eylül 2017
Sıra arkadaşlığı aşka dönüştü05 Eylül 2017
Çelikcan, bayram sürensince vatandaşlarla içiçe oldu04 Eylül 2017
Kurban Bayramı tatilinin bilançosu ağır oldu: 109 ölü, 617 yaralı04 Eylül 2017
Taşındığı evde unutulan parayı harcadı02 Eylül 2017
Hayvan pazarında silahlı saldırı: 3 yaralı02 Eylül 2017
Belediye otobüsüne saldırıp, yolcuyu darp ettiler02 Eylül 2017
Vali Demirtaş’tan Kurban Bayramı ziyaretleri01 Eylül 2017
Bakan Çelik: "Arakan’da yavaşlatılmış soykırım uygulanıyor"01 Eylül 2017
Boğulmaktan kurtarılan genç ’beni nereye götürüyorsunuz’ dedi01 Eylül 2017
Ambulans otomobillere çarptı: 6 yaralı01 Eylül 2017
Vatandaşın güvenliği için eller tetikte01 Eylül 2017
Acemi kasaplar iş başında01 Eylül 2017
Aşırı hız ölüm getirdi!01 Eylül 2017
Yurt genelinde 'Türkiye Huzur Arife-2 Uygulaması'nın ikincisi gerçekleştirildi 01 Eylül 2017
Acemi kasaplar hastaneye akın etti01 Eylül 2017
“Bayramlar barış ve kardeşlik günüdür”31 Ağustos 2017
Yüksel’den Bayram ve Barış mesajı31 Ağustos 2017
“Bayramların özünde sevgi ve huzur vardır”31 Ağustos 2017
“Dargınlıklar bitsin kırgınlıklar giderilsin”31 Ağustos 2017
"Bayram bizim neyimize" 31 Ağustos 2017
Askerler dua edip şehit annelerinin elini öptü31 Ağustos 2017
“Savaşlar bir an önce sona ermeli”31 Ağustos 2017
Firari hükümlüden şok suçlama 30 Ağustos 2017
“Kurban, birlik ve beraberlik bayramıdır”30 Ağustos 2017
Mahalleli ve Suriyeli kavgası: 2 yaralı 30 Ağustos 2017
PKK/KCK operasyon: 8 gözaltı29 Ağustos 2017
Kurbanlık satış ve kesim merkezleri ilaçlanıyor28 Ağustos 2017
“Milletimiz vatanını müdafada yedidüvele gösterdi”28 Ağustos 2017
CHP, Kurtuluş Destanı’nın ‘Zafer’ini coşkuyla kutlayacak28 Ağustos 2017
"30 Ağustos bir iftihar vesilesidir"28 Ağustos 2017
Vali Demirtaş doğa severleri “küp şelaleleri”ne davet etti28 Ağustos 2017
Adana’da silahlı kavga28 Ağustos 2017
Gündoğdu’dan 15’nci okul 28 Ağustos 2017
"Belediyecilik kamu hizmetçiliğidir"27 Ağustos 2017
Büyükşehir işçisi bayrama buruk giriyor27 Ağustos 2017
Kursiyerler sertifikalarını aldı27 Ağustos 2017
Adnan Menderes Sahil Yolu Eylül'de bitiyor27 Ağustos 2017
Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar: 'TSK milletin emrindedir26 Ağustos 2017
Üniversiteye kayıt yaptırdı, şimdi yaşam mücadelesi veriyor26 Ağustos 2017
Şener Şen’in 'Banker Bilo' filmi gerçek oldu26 Ağustos 2017
Kamyonet şoförü, seyir halinde uyuşturucu madde kullanırken görüntülendi26 Ağustos 2017
Ünlü spiker Mesut Mertcan defnedildi26 Ağustos 2017
Hastanedeki tahliye ile ilgili İl Sağlık Müdürü açıklama yaptı26 Ağustos 2017
İstanbul'da otogardaki otobüs kuyruğu havadan görüntülendi26 Ağustos 2017
Kurbanlık dana sahibini öldürdü26 Ağustos 2017
“Acemi kasap timi” kuruldu25 Ağustos 2017
Kaçak elektriğe geçit yok25 Ağustos 2017
Suriyeli dilencilere operasyon25 Ağustos 2017
Patenli gencin tehlikeli yolculuğu25 Ağustos 2017
Osman Ak'ı yüzlerce kişi uğurladı 24 Ağustos 2017
"Buzdolabı tamircisi üzerinde emniyet binası kalmayacak" 24 Ağustos 2017
Okul kütüphanesindeki eski basım eserler çöpe atıldı 24 Ağustos 2017
Çocuk tacizcisine vatandaş dayağı 24 Ağustos 2017
Çocuk tacizcisine vatandaş dayağı24 Ağustos 2017
“Tarihi hezimete bir yenisi daha eklendi”23 Ağustos 2017
Drone'lu özel harekatlı sayaç denetimi23 Ağustos 2017
Vali Demirtaş, Aladağ'da incelemelerde bulundu22 Ağustos 2017
“ Anız yakmak insanlığa zarar”21 Ağustos 2017
Tarihi “Hz. İsa ve havarileri” resmi ele geçirildi 21 Ağustos 2017
ASKİ'den dereler atağı21 Ağustos 2017
Keçiboynuzundan bıçak üretiyor21 Ağustos 2017
Kına dönüşü katliam!19 Ağustos 2017
Şehidin kanı yerde kalmadı, o teröristin cesedi bulundu19 Ağustos 2017
Kurbanlıklarla koyun koyuna uyuyorlar19 Ağustos 2017
Çin malı zayıflama hapı öldürdü19 Ağustos 2017
Ağrı Devlet Hastanesi'nde skandal görüntüler19 Ağustos 2017
Terör saldırında ölen işçi Osmaniye’de defnedildi19 Ağustos 2017
Beşiktaş’ta işçilerin ölümle dansı19 Ağustos 2017
İnsansız hava aracı düştü18 Ağustos 2017
Sakarya Hendek'te feci kaza: 7 ölü 10 yaralı18 Ağustos 2017
Artık 1200 gazetenin ilk sayfaları www.bik.gov.tr’de17 Ağustos 2017
BYEGM Bölge Müdürü Keleş’e ziyaret17 Ağustos 2017
Üniversiteye kayıt yaptıran öğrencilere ücretsiz ulaşım17 Ağustos 2017
Kozan - Mansurlu yolu yapımı masaya yatırıldı17 Ağustos 2017
Gençler Adana için kenetlendi 17 Ağustos 2017
İbrahim Deveci: "Ece’ye aracımla çarpmadım, kendisi yakın arkadaşım, yardım ettim"16 Ağustos 2017
Seyir halindeki motosiklete silahlı saldırı: 2 ölü16 Ağustos 2017
Yedek lastikte uyuşturucu ticareti16 Ağustos 2017
Öfkeli genç, tartıştığı kız arkadaşını kamyonetle ezdi16 Ağustos 2017
Rize’de bir kişi sel sularına kapılarak kayboldu16 Ağustos 2017
Iraklı karı-kocaya 'cinsel istismar' gözaltısı16 Ağustos 2017
Bakan Arslan’dan bayram müjdesi16 Ağustos 2017
Kızıldağ’da Saimbeyli rüzgarı esti15 Ağustos 2017
Sözlü’den kritik Maçka uyarısı15 Ağustos 2017
Sahte estetikçi tutuklanarak cezaevine gönderildi 15 Ağustos 2017
Atapark açılışı muhteşem konserlerle renklendi 15 Ağustos 2017
Uyurken üzerinden kamyonet geçen kişinin görüntüleri güvenlik kamerasında15 Ağustos 2017
“10 günlük tatil esnafı zora düşürür”14 Ağustos 2017
Uyuşturucu baronesi yakalandı 13 Ağustos 2017
Kozan Cumhuriyet Başsavcısı Yeşil görevine başladı12 Ağustos 2017
Nikahtan 20 gün sonra evli olmadıklarını öğrendiler12 Ağustos 2017
Şehit Astsubay Gedik’e doğum gününde son veda12 Ağustos 2017
Adana Emniyeti, PKK’ya göz açtırmıyor11 Ağustos 2017
Örümcek Adam" gibi tırmanarak 8 eve girdi11 Ağustos 2017
Tavuğunun ölüm sebebini öğrenmek için otopsi yaptırdı10 Ağustos 2017
Ömer Uluçay Yaşar Kemal’i yazdı09 Ağustos 2017
“Dünyanın 4 yanından canlarla buluştuk”07 Ağustos 2017
Marina Port ‘MORT’ mu oldu ?06 Ağustos 2017
Kalkınma Ajansı’ndan ÇGC’ye proje desteği06 Ağustos 2017
Hırsızı ev sahibi yakaladı05 Ağustos 2017
Cinsel istismar zanlısından gazetecilere: "Sizin torununuza mı yaptılar"05 Ağustos 2017
Yangında hayatını kaybeden 2 çocuğun cenazesi ailelerine teslim edildi05 Ağustos 2017
ÖSYM LYS tercih sonuçlarının açıklanacağı tarihi açıkladı!05 Ağustos 2017
Kralların yiyeceği siyah elması ‘Arthur’ buldu05 Ağustos 2017
Karaman’da feci kaza: 6 ölü, 3 yaralı05 Ağustos 2017
Eskort sitesi üzerinden 2 milyonluk vurgun04 Ağustos 2017
Atila Menevşe yeniden aday03 Ağustos 2017
HERŞEY ADANA İÇİN02 Ağustos 2017
BAŞKENT’E ADANA ÇIKARMASI02 Ağustos 2017
“Bizim siyasetle işimiz olmaz”01 Ağustos 2017
Sahte polislere rekor tutuklama 01 Ağustos 2017
Gazi çocuklarına öğrenim kredisi borcu şoku31 Temmuz 2017
Kayıp anneden 1 aydır haber alınamıyor31 Temmuz 2017
5 sahte polis çetesi çökertildi31 Temmuz 2017
Türk-İş’in 65’nci yıl onuru 31 Temmuz 2017
Vali Demirtaş’tan İl Jandarma Komutanı Yalçın’a ziyaret31 Temmuz 2017
Hırsız çaldığı cüzdanı böyle sakladı29 Temmuz 2017
Filistinliler için gıyabi cenaze namazı kıldılar29 Temmuz 2017
Cumhuriyet Gazetesi davasında ara karar açıklandı29 Temmuz 2017
İki aile sokak ortasında çatıştı: 8 yaralı29 Temmuz 2017
Resmi araçlara sıkı denetim geliyor29 Temmuz 2017
Antalya’da otel yangını29 Temmuz 2017
Ankara’nın en ünlü uyuşturucu baronu yakalandı29 Temmuz 2017
Bayrampaşa’da çuval içerisinde ceset bulundu29 Temmuz 2017
AKBANK 40 yıllık şubesini kapattı28 Temmuz 2017
Demirtaş’tan Kaymakamlara talimat28 Temmuz 2017
Kesintisiz enerji için çalışıyorlar 26 Temmuz 2017
36 sahte polis yakalandı26 Temmuz 2017
Gazeteci Kızılkaya’ya bıçaklı saldırı25 Temmuz 2017
Saçları ele veriyor25 Temmuz 2017
"Şehir Hastanesi Adana'yı sağlık üssü yapacak"25 Temmuz 2017
FETÖ operasyonu: 45 gözaltı25 Temmuz 2017
“Lozan, Ulus devletin tapusudur”25 Temmuz 2017
“Basın ciddi tehdit altında”24 Temmuz 2017
Demirtaş, polisi denetledi24 Temmuz 2017
“Basın, demokrasinin vazgeçilmez unsurudur”23 Temmuz 2017
Adana’da otomobil sürüye daldı: 30 hayvan telef oldu22 Temmuz 2017
Saat hırsızı kadın kameraya yakalandı22 Temmuz 2017
AÖF'e sınavsız giriş müjdesi22 Temmuz 2017
Yoldan geçen kişiyi vuran zanlı tutuklandı22 Temmuz 2017
Adana’da mobilya atölyesi alevlere teslim oldu22 Temmuz 2017
Adana’da hükümlü operasyonu22 Temmuz 2017
Denizli'de FETÖ'den 8 kadın öğretmen tutuklandı 22 Temmuz 2017
Muğla yine sallandı!22 Temmuz 2017
Kayseri'de trafik kazası: 4 ölü, 2 yaralı22 Temmuz 2017
20 ton çalıntı zeytin ele geçirildi22 Temmuz 2017
Yolcunun bavulundan 6 kilo esrar çıktı21 Temmuz 2017
10 yıl kullanmadığı motosiklete ‘HGS’ ceza21 Temmuz 2017
Vali Demirtaş incelemede bulundu20 Temmuz 2017
Toroslar EDAŞ, yeni yatırımlara hız verdi 20 Temmuz 2017
Vatandaşların 'kaçak geçiş' isyanı 19 Temmuz 2017
Başkan Sözlü'nün yurt dışı çıkış yasağı kaldırıldı 19 Temmuz 2017
Anadolu gazetecileri hizmetlere hayran kaldı17 Temmuz 2017
Vali Demirtaş’tan Adanalılar’a teşekkür 17 Temmuz 2017
“Adana’ya hizmet ederken tarafsızım”16 Temmuz 2017

MAÇ SKORLARI
PİYASALAR
Altın Fiyatları Döviz
..
MUSTAFA CİNER
GÜLMEK
29 Eylül 2017
ROJDİ HAN
RASS GELE!!!
15 Haziran 2017
En Çok Okunan
Basın İlan Kurumu
Gazeteler
ÇUKUROVA PRESS Facebook'da
Takvim
BASIN ILAN
Anasayfa | Gazeteler | Foto Galeri | Video Galeri | Yeni Üye | Hakkımızda | Sohbet Odası | İletişim | Künye
CH