SİYASET      EKONOMİ      KULİS      DÜNYA      SPOR      YAŞAM      GÜNCEL      YEREL      MAGAZİN      TEKNOLOJİ      BİLİM      KÜLTÜR SANAT   
 
Ana Sayfa > GÜNCEL

“Tapuda ortağımız var, haberimiz yok”
26 Temmuz 2017
Bu haber 1348 kez okundu
Yüreğir ilçesine bağlı Sarıçam Mahallesi’nde yaklaşık 50 yıldır oturan ve ellerinde kendilerine ait tapusu bulunan yaklaşık 3 bin 500 kişinin tapusuna mahkeme kararıyla başka kişiler hissedar sahibi oldu.
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%
SABİT ÖZKESER (Özel)

İSYAN EDEN HALK MAHKEMEYE GİDİYOR
Film gibi bir olayla karşı karşıya kalan Sarıçam Mahallesi’ndeki işyeri ve ev sahipleri, kendilerinin haberi olmadan ve hiçbir tebligat yapılmadan tapularındaki mallarına ortak yapılmasına isyan etti. Tapularına ortak edilen hissedarlar ile metrekare rakamının düşürüldüğünü savunan Sarıçam Mahalle halkı, “Binlerce insanın tapusu olan mahallenin tamamına bir tebligat dahi gönderilmeden böyle bir karar alınması doğru değil. Bu bir hukuksuzluktur. Biz de mahkemeye gideceğiz” diyerek tepkilerini dile getirdi.  Halk, sorunlarının çözümü için devletten yardım istedi.
“BELEDİYE ‘BAYRAM ŞEKERİ’ GİBİ TAPU DAĞITTI
İddiaya göre; Ertem ailesinin Yüreğir Belediyesi’ne yönelik çok uzun yıllar öncesinde  alacağına ilişkin açtığı davayı kazandı. Belediyenin Sarıçam’da açılan davayı kaybetmesi üzerine mahallede bulunan tüm ev ve işyerlerinin tapuları yeniden düzenlendi. Belediyeye emlak vergisi için giden mahalleliye düzenlenmiş ve Ertem ailesinden üç kişinin hissedar edildiği yeni tapular verilmeye başlandı. Belediyenin yerlerinin metrekaresinin düşürülmesiyle hazırladığı ve ortak edildiği tapunun ’Bayram Şekeri’ gibi dağıtıldığını ifade eden Sarıçam Mahallesi halkı, bunu kabul etmeyeceklerini vurguladı.
Tapudaki mallarına hissedar çıkmasından dolayı esnaf olarak kredi alamadıklarından da yakınan Yüreğir’deki Sarıçam Mahallesi halkı le yaptığımız görüşmelerde şunları söylediler:
CAN PATIR (İşyeri  Sahibi):Elimde bana ait tapu olmasına karşın üç tane hissedar çıktı tapuya. Geçen hafta bir komşu belediyeye emlak parasını yatırmak için gitti. Kendisinin tapusunda üç tane hissedar gözüktü.  Biz de araştırdık. Bizim tapumuzda da üç tane hissedar varmış. Baktık ki, bizim komşularımızla birlikte Sarıçam Mahallesi’nde ikamet edip de tapuları olan herkeste hissedar gözüküyor. Belediyeden net cevap veren yok.  Yüreğir Belediyesi yetkililerine sorduğumuzda bize imar olayından, şundan, bundan dolayı diyor ama kardeşim sen benim tupumu, malımı  sen başkalarını getirip hissedar yapıyorsun. Tebligat yok, olaydan haberimiz yok, bir de bakıyorsun ki bize belediye kendince hazırladığı tapuları bizlere veriyor. Böyle bir şey var mı ? Ayrıca belediye yetkilileri,  işte askıya asıldı, gazeteye ilan verildi diyorlar. Başka açıklama yok. Kısa ve öz cevap veriyor. Resmi gazetede yayınlandığını söylüyorlar. Belediye her zaman vatandaşa gazete dağıtıyor, neden bu olayla ilgili tek kelime bir şey bahsedilmez. Neden bu işler el altından yürütülüyor ? Kendilerinin de haberinin olmadığı ve mahkemenin verdiği karar olduğunu söylüyorlar. Mahkeme karar vermiş olabilir ama bizim yerimiz, yurdumuz belli. Hiç kimseye tebligat gelmez mi? Bu mahallenin muhtarı var, neden buraya iletilmiyor. İnsanlara konuyla ilgili bilgi verilmez mi ?  199 metrekarelik yerimden Fethi Etem, İsmail Hakkı Etem ve Saniye Etem’e 36 metre verilmiş. Fethi Etem,İsmail Hakkı Etem ve Saniye Etem adlı kişiler bizlerden habersiz tapularımıza hissedar yapmışlar. Ama neye istinaden, niye bu kişiler veyahut bu üç kişiden başka bu memlekette adam mı yok.  Madem böyle birşey var. Eğer sen benim yerimi başkasına vereceğine bana ver. Zaten benim yerim. Sen neden hissedar yapıyorsun. 1970’den bu yana hazır olan yerimizi başkalarına resmen peşkeş çekiyorlar. 1965’den var, 1968 yılından beri  ellerinde tapuları olanlar var. Herkesin tapusu kendi elinde olduğu halde şu anda bu 3 kişi herkese hissedar olmuş ve kimsenin de haberi yok. Dava açılmış, sonuçlanmış ve şu anda da Yüreğir Belediyesi  herkese tapu dağıtıyor. Hem de tapu sahibi Kayseri’de olduğu halde oğlu gidip babasının adına belediyeden tapuyu alıyor. Var mı böyle bir sistem ? Biz tapuyu alırken ‘Okudum’ diye yazı yazdırılıp, ondan sonra verilir. Biz de aynı şekilde mahkemeye gidip, dava açacağız. Çünkü; bu haksız ve üsülsüzdür. Hakkımızı sonuna kadar arayacağız.
CUMALİ AKDUMAN (Ev Sahibi): Sarıçam Mahallesinde 45 yıldan fazladır burada oturuyorum. Ben 65 yaşındayım ve 4 çocuk babasıyım. 1970 yılında biz  Yavuz Ertem’den aldık. Necati Talay adlı emlakçı  aracılığıyla buranın tapusunu aldık. Tekrar yol istimlak oldu ve gene bizim tapularda bir sorun yoktu. 1999 yılında imar planı geçti yine bir sorun yoktu, bu sorun şimdi nereden çıktı anlamadım. Hiçbir tebligat yapılmadan, bu sorun ortaya çıktı. 46 yıldır burada hiç kimse  sorun yaşamazken, şimdi belediyeböyle bir olay çıkardı. Neden böyle bir olay çıkardığını da bilmiyoruz. Mesela; belediye burayı imar planına aldık, burayı park ve yol yaparak değerlendireceğini söylemiş olsa eyvellah diyşeceğiz. 81 metreden yüzden 20’si yani 16 metresini aldılar. Sadece ben değil, Sarıçam Mahallesi’ndeki 3500 kişinin tapusuna tecavüz edilmiş durumda. Bu bölgeyi satan insan Doktor Yavuz Ertem’in grubu olan ailelerdir. Bunu şimdi dava açan da duyduğuma göre aylnı ailenin torunları veya akrabalarıymış. Böyle bir şey varsa, bunlar kendi aralarında bu sorunları çözmesi lazım. Doktor  Yavuz Ertem tarafından bu arsalar satılmış ve paraları alınmış. Bu sorunu kendi ailesinin arasında çözmesi lazım  mirasçının arasında. ‘Ben sattım, sen de git tekrar dava aç sen de bir al. Bir ben  aldım bir de sen soy vatandaşı’ konumuna dönüşmüş  bir durumdur.  Vatandaş devlete başvuracak, yasal olan hakkını arayacak. Başka yapacak birşyey yok. Devlete sesleniyoruz ‘Devlet nerede ?’… Devletin yasaları, belediyeleri, kanunları var. Göndersin Ankara’dan müfettiş görevlendirsinler, binlerce insanın mağduriyetini gidersinler. Bir rapor hazırlansın, vatandaşın derdi neyse araştırılsın, derdine derman olunsun. Devletin yapacağı budur.  Bu kadar haksızlık, bu kadar fetbazlık olmaz.
EKREM TANRIKULU (Ev Sahibi): Ben 2003 yılında Niyazi Çam’dan normal bir şekilde tapudan aldık. Mutlu İnşaat olarak evimizi aldık. Şimdi böyle bir sorun çıktı. 642 metreden 117 metresini kesmişler. Daha doğrusu İsmail Hakkı Etem, Fethi Etem ve Saniye Etem adlı kişiler hissedar olmuşlar. Belediyeye gittik, tapumuzu aldık ve bize ‘Yeriniz  değerlendi hayırlı olsun, yeni ortağınız da hazır hayırlı olsun’ dediler. Biz buna bir çare bulunmasını istiyoruz. Mahkeme kararıyla alındığını söylüyorlar ama 3 bin tane komşumuz var hiçbirine bir tebligat gelmemiştir. Hakkımızı sonuna kadar arayacağız.
ZÜLFİKAR SAĞLIK (Ev ve İşyeri Sahibi):Ertem ailelesinin Sarıçam’ın tamamında  komple dedelerinden daha önceden kalma  7 dönüm yerleri varmış. Bunu da bizden çıkarıyorlar. Zamanında belediye bunlara paralarını verip, almamış. Yüreğir Belediyesi’nin vermesi gereken yerde biz verecekmişiz. Biz hakkımızı hem belediyeyi hem de şahsı  mahkemeye vermek zorundayız. Bizi şu anda belediye mağdur ediyor. Şahıs belediyeye dava açıyor, bize açmıyor. Belediye bize tapu veremez. Belediye kendinden yol kullanmışsa, yoldan alsın, kendi mahalle arasını alsın. Ben mahalleyi sana bırak dedim mi zamanında, yok. Ama kendin bırakmışsın. Benim 179 metreden 145’e, babamın da 96 metreden 68 metreye düşmüş. Ben tapuyu kabul etmediğimi söyledim. Bize karşı taraf belediyeye dava açmış,kazanmış durumda. Sizin tapunuzda mirasçı, ortak var  ve siz bunla anlaşacaksınız diyorlar. Ben bu şahsı tanımıyorum. Şahıs bana celp kağıdı göndermiş mi mahkemeden, hayır. Mahkeme karar vermiş sözde. Bizim yerimiz, yurdumuz belli. 50 yıldır burada yaşıyoruz. Hem iş yeri hem de ev konusunda mağduruz.
SONER AKDUMAN (Ev Sahibi ):42 yaşındayım ve 1969 yılından beri buradayız. Bizim bu yerleri belediye kendi namına arkadaşlarıyla bu alan kişilerin müteahhit olduğunu söylüyorlar, bizim tapuları tapu dairesi vermesi gerekirken Yüreğir Belediyesi bayram şekeri diye tapuları  böyle dağıtması bizi mahalle adına büyük yolsuzluğun olduğunu gösteriyor. Mahallede de tebligat yapılmadı. Mahallede elektrik, su adı altında adresleri teyit etmişler. Bunu da  ‘Elektrik kaçağı tespit ediyoruz’ diye vatandaşın yerlerini belirlemişler belediye namına. Ve bu işle müteahhittler tarafından mahkemeye verilmiyor, herhangi bir tebligat yapılmadan bizim arsalara müşterek çıkıyoruz. Biz bundan mağduruz. Benim tapum 157 metreden 30 metresini götürmüşler. Gizli, kaphaklı böyle vatandaşa shaber vermeden mahkeme kararı çıkartmışlar. Sarıçam, Akıncılar, Dervişler, Tahsilli mahallerinde tam 9 bin konut olduğunu teyit ettik. 50-60 kişi karşı taraf  bu kişiler mahkemeye gitmeden kendileri gidip dava açarak kazanıyor. Mağduruz, hakkımızın gasp edildiğine inanıyoruz. Belediyenin bu uygulaması hukuksuzluktur.
SEFER ASLAN (Ev Sahibi): 1972 yılından beri buradayım.67 yaşındayım. Böyle bir olaya ilk kez tanık oluyşorum.  Benim 112 metreden üç hissedar malıma ortak oluyor ve 36 metresini götürüyorlar. Ayrıca 22 metre de belediyenin yerini almışız ve bana bunu satın almamı istiyorlar.  Böyle bir tapuyu kabul etmiyorum. Benim zaten tapum var. Yapılan bu uygulama hukuksuzluktur.
 
 
 
 
 


Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer GÜNCEL Haberleri

Başlık Tarih
 
ÇÜ KA107 Projesi kapsamında ilk misafirlerini ağırladı14 Aralık 2017
Gönüller Mevlana sevgisiyle coştu 14 Aralık 2017
‘EV’leniyoruz Fuarı’ açıldı14 Aralık 2017
‘Orman Dede’ 100 bin fidanı toprakla buluşturdu14 Aralık 2017
80 kız öğrenci ebru sanatını öğrendi 14 Aralık 2017
Suriye sınırı son teknoloji ile gözleniyor14 Aralık 2017
30 ilde 65 kişiye FETÖ gözaltısı13 Aralık 2017
Cerablus fatihleri yurda döndü 12 Aralık 2017
Adanalı çocuklar geleceklerini kodluyor12 Aralık 2017
Gençler konuştu Karalar dinledi 12 Aralık 2017
Geleceğin mucitleri yeteneklerini keşfediyor 12 Aralık 2017
“Bu yangın sönmez !”11 Aralık 2017
Adana’da "Banker Bilo" filmi gerçek oldu09 Aralık 2017
Elazığ'daki korkutan yangında 2’si bebek 8 kişi son anda kurtarıldı09 Aralık 2017
Amasya’daki annenin korktuğu başına geldi09 Aralık 2017
TRUMP’ A “KUDÜS” PROTESTOSU08 Aralık 2017
“ABD yanlışından dönmelidir”08 Aralık 2017
Üniversite öğrencilerinden tepki08 Aralık 2017
Yüreğir Belediyesi’nden kınama08 Aralık 2017
"Kim ne derse desin Kudüs bizimdir" 06 Aralık 2017
ASKİ’den fatura ödeme uyarısı 06 Aralık 2017
Çukurova Press’in özel konukları vardı…05 Aralık 2017
“Söz veriyoruz”05 Aralık 2017
Engelsiz SEYMER açıldı…04 Aralık 2017
Başkan Manga oldu04 Aralık 2017
Serhat Mardin’den unutulmaz konser04 Aralık 2017
Adana’da suya zam yok04 Aralık 2017
Adana'da ikiz plaka alarmı04 Aralık 2017
Engelli hayvanlar burada yaşama tutunmaya çalışıyor03 Aralık 2017
TSK açıkladı: Siirt'te operasyonda ele geçirildi02 Aralık 2017
69 bin hayvan yüklü gemi Çanakkale Boğazı'nda demirledi02 Aralık 2017
Eski eşini ve kızını öldüren baba tutuklandı02 Aralık 2017
Karacayı öldüren kaçak avcılara 13 bin 500 TL ceza02 Aralık 2017
Suriye'de bomba patlatan DEAŞ'lı teröristler Türkiye'de yakalandı02 Aralık 2017
Bağdat Caddesi'nde feci kaza!02 Aralık 2017
Herkesin gözü önünde yaşandı!02 Aralık 2017
“Atatürksüz Müfredata” hayır01 Aralık 2017
Vali Demirtaş’tan inceleme ve açılış30 Kasım 2017
PKK'lı Adana'da yakalandı 30 Kasım 2017
Yönetmen Nuri Bilge Ceylan Diyarbakır’da kapkaça uğradı30 Kasım 2017
Çılgın tasarımlar kortejde yarışacak29 Kasım 2017
Öğretmenlerden coşkulu kutlama29 Kasım 2017
Birincioğlu Ailesi’nin mutlu günü29 Kasım 2017
“Anadolu Basını nefes alacak”29 Kasım 2017
Makas atan sürücüye bıçak çekti, yumruk ve tekmeler havada uçuştu29 Kasım 2017
“Mevlit Kandili’nin kutlamanın sevincini yaşıyoruz”28 Kasım 2017
Seyhan’dan Yeşilyurt’a 13 milyon liralık yatırım28 Kasım 2017
Yüreğir iklim değişikliğine hazırlanıyor28 Kasım 2017
Düğünde oynarken kalp krizi geçirerek öldü28 Kasım 2017
“Herkesi arıtılmış su içmeye çağırıyorum”27 Kasım 2017
Çetin’in sabah buluşmaları sürüyor27 Kasım 2017
İşsiz kalınca fırından 54 ekmek tepsisi çaldı 27 Kasım 2017
Türkiye Mısır için yasta27 Kasım 2017
Uyuşturucuyu narkotik köpeği buldu 26 Kasım 2017
Katil koca Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele Günü'nde yakalandı26 Kasım 2017
İçişleri Bakanlığından 81 ile 'kış' genelgesi25 Kasım 2017
Sosyal medyada fotoğraf kullanımına dikkat25 Kasım 2017
Kış hazırlığı yapan PKK’ya Karadeniz’de darbe vuruldu25 Kasım 2017
Basın çalışanlarına verilen borç para miktarı artırıldı24 Kasım 2017
”Soner’imizle gurur duyuyoruz”24 Kasım 2017
20 saat karda mahsur kalan 3 arkadaş kurtarıldı24 Kasım 2017
“Adana metrosu büyük risk taşıyor”23 Kasım 2017
Her öğrenciye 1 yatak düşecek23 Kasım 2017
“Yaşamları boyunca saygıyı hak ediyor”23 Kasım 2017
Adana merkezli 5 ilde PKK/KCK operasyonu 23 Kasım 2017
Meslek Hizmetleri Ödülü Kamışlı’ya verildi22 Kasım 2017
Adana’dan dünyaca ünlü restoranlara kurbağa bacağı 22 Kasım 2017
TV A Türkiye’nin “EN”lerini belirleyecek21 Kasım 2017
Öğrencilere ücretsiz üniversiteye hazırlık kursu21 Kasım 2017
Mülteciler arasında pala ve bıçaklı kavga21 Kasım 2017
Amatör balıkçılar Adana’da yarıştı20 Kasım 2017
“Musa Kart Basın Özgürlüğü” ödülleri 19 Kasım 2017
Levent Gültekin “Onurlu Çıkış”ı anlattı19 Kasım 2017
Ankara, İstanbul ve İzmir için sis, yağmur uyarısı18 Kasım 2017
Bereket tanrıçası "Artemis" heykelciği ele geçirildi18 Kasım 2017
Silvan’da sokağa çıkma yasağı kaldırıldı!18 Kasım 2017
Ankara'da kasa fabrikasında yangın18 Kasım 2017
Oltalar farkındalık için atılacak17 Kasım 2017
“Avrupa ülkeleri Müslümanların dini ihtiyaçlarına kayıtsız"17 Kasım 2017
ATA’nın huzuruna çıktılar…17 Kasım 2017
Çocuklar teknoloji atölyesiyle yeteneklerini keşfediyor17 Kasım 2017
Bar sahibi kadın evinin sokağında öldürüldü 17 Kasım 2017
Şişli’de kapkaç dehşeti17 Kasım 2017
‘Başka Bir Şey” sergisi bugün açılıyor16 Kasım 2017
Balcalı’da 8. Endoürolojik Cerrahi kursu 16 Kasım 2017
Paraşütçülerin ölümden döndüğü anlar kamerada16 Kasım 2017
Hayatını Yüreğir’in geleceğine adadı15 Kasım 2017
“Biz rantçı değiliz”14 Kasım 2017
''Yeni Adana Gazetesi tarihe tanıklık etmiştir”14 Kasım 2017
“Avrupa'da ırkçılık ve ayrımcılık, Türkiye'de vicdan hakim”13 Kasım 2017
Sende mi Büyükşehir ?13 Kasım 2017
Yeni evli çift motosikletle yaptıkları kazada ağır yaralandı13 Kasım 2017
Melih Baki: Şehirlerin katili belediyelerdir12 Kasım 2017
Emniyet Müdürü bile şaşırdı12 Kasım 2017
Kozan’da trafik kazası: 3 yaralı11 Kasım 2017
Cam filmlerine limit geliyor11 Kasım 2017
Kozan’a 8. aile sağlığı merkezi açıldı11 Kasım 2017
DEAŞ operasyonu: 11 Suriyeliye gözaltı 10 Kasım 2017
Türkiye Ata’sını anıyor10 Kasım 2017
“ATA’mızı özlem ve rahmetle anıyoruz”09 Kasım 2017
“Eşsiz bir liderdir”09 Kasım 2017
"O bir Türk Milliyetçisiydi"09 Kasım 2017
“Atamızı, minnet ve saygıyla anıyoruz.”09 Kasım 2017
“Atatürk’ü ve Cumhuriyeti yaşatmaya devam edeceğiz”09 Kasım 2017
Boydak, Atatürk’ü andı09 Kasım 2017
“Dünya tarihinde yerini almıştır”09 Kasım 2017
İnternetten aldıkları tüfekle gasp yapan zanlılar yakalandı09 Kasım 2017
Çağrıbey Lisesi’nden hastalar için AB projesi08 Kasım 2017
“4 kez ölümden kıl payı kurtuldum”07 Kasım 2017
“8 bin 612 firmaya 35,5 milyon TL destek verildi” 07 Kasım 2017
Bakanlık, sanayici ve ihracatçılarla buluştu06 Kasım 2017
Sempozyum teşekkürü06 Kasım 2017
Sözlü’den Azerbaycan’da “Suni Ermenistan” vurgusu06 Kasım 2017
Zülfü Livaneli Adana’ya geliyor05 Kasım 2017
Başkasının yerine sınava girmek isterken yakalandı04 Kasım 2017
Lokantada bıçaklı kavga: 1 ağır yaralı04 Kasım 2017
Nişanlısını görmeye giderken kaza yaptı: 9 yaralı04 Kasım 2017
Sakarya’da genç atletler ölümden döndü: 12 yaralı04 Kasım 2017
Eski sevgilisini yaralayan emekli polise 7 yıl 6 ay hapis04 Kasım 2017
Elini ambalaj makinesine kaptırdı04 Kasım 2017
ATM’ye şifre kopyalamak için kamera düzeneği kurdular04 Kasım 2017
Çatı onaran 2 işçi adeta ölümle dans etti04 Kasım 2017
“Tarihe tanıklık ettik”03 Kasım 2017
Şehit ailelerinden teşekkür ziyareti03 Kasım 2017
Çıplak fotoğrafla şantaj yapan karı-koca yakalandı 02 Kasım 2017
"Vatandaş odaklı hizmet anlayışından ödün vermeyin"02 Kasım 2017
“Yetiştirici küstürülmemeli”02 Kasım 2017
Çılgın pilotlardan kostümlü atlayış01 Kasım 2017
Madencilik Sektörü masaya yatırılıyor01 Kasım 2017
Hal esnafının sıkıntılarına çözüm bekleniyor01 Kasım 2017
Keçilere pedikür 01 Kasım 2017
Boydak’tan öğrencilere sürpriz hediye01 Kasım 2017
Kaymakam Sarı Gündoğdu’da31 Ekim 2017
Muhteşem resepsiyon30 Ekim 2017
TGF’den ata yurdunda coşkulu kutlama30 Ekim 2017
Gençler Cumhuriyete Sahip Çıkıyor29 Ekim 2017
Doğu’da sıkışan PKK Karadeniz’de çıkış kapısı arıyor29 Ekim 2017
301 liralık protesto28 Ekim 2017
Türk askeri Kuzey Irak'taki Kokozer Dağı'na bayrak dikti28 Ekim 2017
10 ildeki 21 konteyner ve çadır kentlerde 235 bin 970 Suriyeli bulunuyor28 Ekim 2017
Tanker tıra çarptı: 1 ölü28 Ekim 2017
Mersin'de oto dolandırıcılığı şebekesine darbe28 Ekim 2017
Mersin Barosu’ndan öğrencilere bilişim suçları eğitimi 28 Ekim 2017
Otistik engelli çocuk trafik kazasında hayatını kaybetti 28 Ekim 2017
Düdüklü tencere böyle patladı27 Ekim 2017
Cumhuriyet coşkusu 27 Ekim 2017
“Bizler nice kahramanların torunlarıyız”27 Ekim 2017
“Cumhuriyetin sönmeyen meşalesi”26 Ekim 2017
Şehidin şarkısı yürekleri yaktı26 Ekim 2017
Karalar’ın Bayrak hassasiyeti25 Ekim 2017
Edebiyat dünyası Adana’da buluştu25 Ekim 2017
“Afetzede üreticilerin borçlarını yapılandırın”25 Ekim 2017
Adana Öğrenme Şenliği başladı 24 Ekim 2017
"Okulları koruyun" emrini verdi…24 Ekim 2017
“Nikah kıyma yetkisi muhtarlara verilsin”23 Ekim 2017
4 bin yıllık Adana tarihi için mücadele23 Ekim 2017
Muhteşem defile ile açıldı22 Ekim 2017
Sunay Akın, gençleri bilginin ışığıyla aydınlattı22 Ekim 2017
Tuvalet deliğinde ve oyuncak ayı içinde eroin ele geçirildi21 Ekim 2017
Adana'da "kiralık dilenci çocuk" operasyonu21 Ekim 2017
Mühürlerini Sözlü'ye teslim etti 20 Ekim 2017
Bilge Ajans’tan bir ilk daha19 Ekim 2017
Noterler, “Trafik Sigortası”nı tanzim etmeyecek19 Ekim 2017
AKYED’den Yıldız’a ziyaret18 Ekim 2017
Kocavezirliler yıllar sonra buluştu18 Ekim 2017
“Her türlü sorunların üstesinden geleceğiz”18 Ekim 2017
TBB’den Adana Barosu’na destek16 Ekim 2017
Özke’nin ödülünü Kılıçdaroğlu verdi16 Ekim 2017
“Çifte Bakan”lı açılış15 Ekim 2017
MHP Yüreğir Aşure dağıttı15 Ekim 2017
“GÖREVLERİNİ YAPARKEN HER ZAMAN MESLEKTAŞLARIMIZIN YANINDAYIZ”14 Ekim 2017
OHAL uzatılıyor!14 Ekim 2017
En Net Ses Teknolojisi Turkcell’de 14 Ekim 2017
ADALET BAKANI ABDÜLHAMİT GÜL ADANA'DA14 Ekim 2017
“450 öğrenciye burs veriyoruz”13 Ekim 2017
MÜHJEO’2017 Sempozyumu başladı12 Ekim 2017
Hacıbektaş Veli öykü ödülü Mustafa Özke’ye verilecek09 Ekim 2017
Duygu Mühendislik Daıkın’la daha da büyüdü08 Ekim 2017
Savaştan kaçan Şeyme, 16 çocukla tek odalı evde kalıyor07 Ekim 2017
Motosiklet park halindeki otomobile çarptı: 1 yaralı07 Ekim 2017
İdlib sınırında güvenlik duvarı kaldırıldı 07 Ekim 2017
“Yaşar Kemal Sanat Günleri” başladı 06 Ekim 2017
“Vaat etmediklerimizi de yapıyoruz”06 Ekim 2017
“Dünya koşullarıyla uyumlu hale getireceğiz”06 Ekim 2017
"Üniversite sınavı tekrar sıfır noktasına dönebilir"06 Ekim 2017
Çetin, türküleriyle mest etti05 Ekim 2017
TÜRSAB'ta acentalar değişim istiyor 05 Ekim 2017
“İklim değişikliği gerçek bir tehdittir”04 Ekim 2017
Yaylalardaki çarpık yapılaşma havadan böyle görüntülendi04 Ekim 2017
Türk-İş’den Canlı’ya ‘hayırlı olsun’ ziyareti03 Ekim 2017
Fayton denetimi02 Ekim 2017
TMMOB’lu kadınlardan “OHAL’de Kadınız” Kurultayı01 Ekim 2017
Saat Kuleli Park’ta sona doğru01 Ekim 2017
Tarkan Kulak, kitabını tanıtıp okuyucuları için imzalayacak01 Ekim 2017
Adanalı şehit uzman çavuş toprağa verildi30 Eylül 2017
Adanalı şehit 38 gün önce evlenmiş30 Eylül 2017
Kozan’a şehit ateşi düştü30 Eylül 2017
Çaresiz anne çocuklarının okuması için yardım bekliyo30 Eylül 2017
Emniyet kemeri sayesinde sağ çıktı30 Eylül 2017
Kazada aracın içerisindeki 5 kişiden 3’ü yanarak can verdi30 Eylül 2017
Hainlere darbe üstüne darbe30 Eylül 2017
“Yaz saati uygulaması büyük israfa yol açıyor”29 Eylül 2017
Askıdaki esrar polisi bile şaşkına çevirdi29 Eylül 2017
İHA’lar teröristlerin kabusu oldu28 Eylül 2017
“Kan ver, hayat kurtar”27 Eylül 2017
Soner Çetin Çukurova Press Ender FM’de26 Eylül 2017
TMMOB'den sert tepki26 Eylül 2017
TÜED üyeleri Çanakkale’de26 Eylül 2017
Hakkari'den acı haber: 2 şehit, 2 yaralı23 Eylül 2017
Türkmenler, referanduma 2 gün kala toplanıp Barzani’ye seslendi23 Eylül 2017
Gasp makinesi adliyeye sevk edildi23 Eylül 2017
Dikkatsizlik ve umursamazlık yangında en büyük etken23 Eylül 2017
Bonzayi çeken genç kendinden geçti23 Eylül 2017
Hukuk öğrencilerinin yol çilesi22 Eylül 2017
Yamanyılmaz’dan ATB yönetimine tepki22 Eylül 2017
"Bizim için Kerkük Türklüktür, şah damarımızdır"22 Eylül 2017
Şehitler ve merhum gaziler dualarla anıldı 22 Eylül 2017
“Üretim ibadettir”21 Eylül 2017
Kürşat Atılgan’dan Mehmet Şahbaz’a ziyaret21 Eylül 2017
"Yazılı basın hiçbir zaman bitmeyecektir"21 Eylül 2017
“Ahilik kültürünü, dünyanın da örnek alması gerekir”20 Eylül 2017
KARALAR ve ÇETİNKAYA Çukurova Press Ender FM’de 19 Eylül 2017
ÇGC’den Adana Emniyet Müdürü Yıldız’a ziyaret19 Eylül 2017
Ahilik haftası'nda esnaf coşkusu 19 Eylül 2017
19 Eylül Gaziler Günü törenle kutlandı19 Eylül 2017
Kan bağışına madalyalı savcılardan düzenli destek19 Eylül 2017
ÇGC’den gazetecilere meslekiçi eğitim18 Eylül 2017
500 polisli huzur uygulaması17 Eylül 2017
Vali Demirtaş incelemede17 Eylül 2017
Sahte parayla 46 koyun aldı16 Eylül 2017
15 Temmuz’da Huber Köşkü’ne helikopter kaldırmayan 3 pilot için karar16 Eylül 2017
2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı İstişare toplantısı16 Eylül 2017
Restoran cinayetine 6 tutuklama16 Eylül 2017
Hamile kadını yaralayan alkollü sürücüye meydan dayağı kamerada 16 Eylül 2017
Başkan Çetin, vatandaşla bir araya geldi15 Eylül 2017
Karalar, Cafe Kütüphane’yi açtı15 Eylül 2017
UNICEF’ten Karalar’a teşekkür 14 Eylül 2017
“Bölgemizde adalet hizmeti daha da hızlanacak”13 Eylül 2017
Adana Çevirme Radar Grubu Başkanı Fırat Çınar, iddialara sert tepki gösterdi “Her zaman devletimizin yanında olduk”13 Eylül 2017
İmamla tartıştı, camiye halı bağışıyla cezadan kurtuldu12 Eylül 2017
Yüreğir’de kapalı semt pazarları çoğalıyor11 Eylül 2017
Nefes kesen operasyon11 Eylül 2017
“Okul servisleri denetimsiz görevliler eğitimsiz”10 Eylül 2017
Adana’da otomobil sulama kanalına düştü09 Eylül 2017
PKK operasyonunda anne-kız tutuklandı09 Eylül 2017
Yıldız: "Bayrağımızı indiremeyecekler"09 Eylül 2017
'Yangınların sebebi yüzde 90 insan09 Eylül 2017
Eski karısıyla barışmak isteyen adam dehşet saçtı09 Eylül 2017
Suriyeli çocuğu öldürüp, cesedi çöp konteynerine attı09 Eylül 2017
3 yaşından beri düğünlerde davul çalıyor 08 Eylül 2017

MAÇ SKORLARI
PİYASALAR
Altın Fiyatları Döviz
..
MUSTAFA CİNER
GÜLMEK
29 Eylül 2017
ROJDİ HAN
RASS GELE!!!
15 Haziran 2017
En Çok Okunan
Basın İlan Kurumu
Gazeteler
ÇUKUROVA PRESS Facebook'da
Takvim
BASIN ILAN
Anasayfa | Gazeteler | Foto Galeri | Video Galeri | Yeni Üye | Hakkımızda | Sohbet Odası | İletişim | Künye
CH