SİYASET      EKONOMİ      KULİS      DÜNYA      SPOR      YAŞAM      GÜNCEL      YEREL      MAGAZİN      TEKNOLOJİ      BİLİM      KÜLTÜR SANAT   
 
Ana Sayfa > GÜNCEL

“Tapuda ortağımız var, haberimiz yok”
26 Temmuz 2017
Bu haber 974 kez okundu
Yüreğir ilçesine bağlı Sarıçam Mahallesi’nde yaklaşık 50 yıldır oturan ve ellerinde kendilerine ait tapusu bulunan yaklaşık 3 bin 500 kişinin tapusuna mahkeme kararıyla başka kişiler hissedar sahibi oldu.
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%
SABİT ÖZKESER (Özel)

İSYAN EDEN HALK MAHKEMEYE GİDİYOR
Film gibi bir olayla karşı karşıya kalan Sarıçam Mahallesi’ndeki işyeri ve ev sahipleri, kendilerinin haberi olmadan ve hiçbir tebligat yapılmadan tapularındaki mallarına ortak yapılmasına isyan etti. Tapularına ortak edilen hissedarlar ile metrekare rakamının düşürüldüğünü savunan Sarıçam Mahalle halkı, “Binlerce insanın tapusu olan mahallenin tamamına bir tebligat dahi gönderilmeden böyle bir karar alınması doğru değil. Bu bir hukuksuzluktur. Biz de mahkemeye gideceğiz” diyerek tepkilerini dile getirdi.  Halk, sorunlarının çözümü için devletten yardım istedi.
“BELEDİYE ‘BAYRAM ŞEKERİ’ GİBİ TAPU DAĞITTI
İddiaya göre; Ertem ailesinin Yüreğir Belediyesi’ne yönelik çok uzun yıllar öncesinde  alacağına ilişkin açtığı davayı kazandı. Belediyenin Sarıçam’da açılan davayı kaybetmesi üzerine mahallede bulunan tüm ev ve işyerlerinin tapuları yeniden düzenlendi. Belediyeye emlak vergisi için giden mahalleliye düzenlenmiş ve Ertem ailesinden üç kişinin hissedar edildiği yeni tapular verilmeye başlandı. Belediyenin yerlerinin metrekaresinin düşürülmesiyle hazırladığı ve ortak edildiği tapunun ’Bayram Şekeri’ gibi dağıtıldığını ifade eden Sarıçam Mahallesi halkı, bunu kabul etmeyeceklerini vurguladı.
Tapudaki mallarına hissedar çıkmasından dolayı esnaf olarak kredi alamadıklarından da yakınan Yüreğir’deki Sarıçam Mahallesi halkı le yaptığımız görüşmelerde şunları söylediler:
CAN PATIR (İşyeri  Sahibi):Elimde bana ait tapu olmasına karşın üç tane hissedar çıktı tapuya. Geçen hafta bir komşu belediyeye emlak parasını yatırmak için gitti. Kendisinin tapusunda üç tane hissedar gözüktü.  Biz de araştırdık. Bizim tapumuzda da üç tane hissedar varmış. Baktık ki, bizim komşularımızla birlikte Sarıçam Mahallesi’nde ikamet edip de tapuları olan herkeste hissedar gözüküyor. Belediyeden net cevap veren yok.  Yüreğir Belediyesi yetkililerine sorduğumuzda bize imar olayından, şundan, bundan dolayı diyor ama kardeşim sen benim tupumu, malımı  sen başkalarını getirip hissedar yapıyorsun. Tebligat yok, olaydan haberimiz yok, bir de bakıyorsun ki bize belediye kendince hazırladığı tapuları bizlere veriyor. Böyle bir şey var mı ? Ayrıca belediye yetkilileri,  işte askıya asıldı, gazeteye ilan verildi diyorlar. Başka açıklama yok. Kısa ve öz cevap veriyor. Resmi gazetede yayınlandığını söylüyorlar. Belediye her zaman vatandaşa gazete dağıtıyor, neden bu olayla ilgili tek kelime bir şey bahsedilmez. Neden bu işler el altından yürütülüyor ? Kendilerinin de haberinin olmadığı ve mahkemenin verdiği karar olduğunu söylüyorlar. Mahkeme karar vermiş olabilir ama bizim yerimiz, yurdumuz belli. Hiç kimseye tebligat gelmez mi? Bu mahallenin muhtarı var, neden buraya iletilmiyor. İnsanlara konuyla ilgili bilgi verilmez mi ?  199 metrekarelik yerimden Fethi Etem, İsmail Hakkı Etem ve Saniye Etem’e 36 metre verilmiş. Fethi Etem,İsmail Hakkı Etem ve Saniye Etem adlı kişiler bizlerden habersiz tapularımıza hissedar yapmışlar. Ama neye istinaden, niye bu kişiler veyahut bu üç kişiden başka bu memlekette adam mı yok.  Madem böyle birşey var. Eğer sen benim yerimi başkasına vereceğine bana ver. Zaten benim yerim. Sen neden hissedar yapıyorsun. 1970’den bu yana hazır olan yerimizi başkalarına resmen peşkeş çekiyorlar. 1965’den var, 1968 yılından beri  ellerinde tapuları olanlar var. Herkesin tapusu kendi elinde olduğu halde şu anda bu 3 kişi herkese hissedar olmuş ve kimsenin de haberi yok. Dava açılmış, sonuçlanmış ve şu anda da Yüreğir Belediyesi  herkese tapu dağıtıyor. Hem de tapu sahibi Kayseri’de olduğu halde oğlu gidip babasının adına belediyeden tapuyu alıyor. Var mı böyle bir sistem ? Biz tapuyu alırken ‘Okudum’ diye yazı yazdırılıp, ondan sonra verilir. Biz de aynı şekilde mahkemeye gidip, dava açacağız. Çünkü; bu haksız ve üsülsüzdür. Hakkımızı sonuna kadar arayacağız.
CUMALİ AKDUMAN (Ev Sahibi): Sarıçam Mahallesinde 45 yıldan fazladır burada oturuyorum. Ben 65 yaşındayım ve 4 çocuk babasıyım. 1970 yılında biz  Yavuz Ertem’den aldık. Necati Talay adlı emlakçı  aracılığıyla buranın tapusunu aldık. Tekrar yol istimlak oldu ve gene bizim tapularda bir sorun yoktu. 1999 yılında imar planı geçti yine bir sorun yoktu, bu sorun şimdi nereden çıktı anlamadım. Hiçbir tebligat yapılmadan, bu sorun ortaya çıktı. 46 yıldır burada hiç kimse  sorun yaşamazken, şimdi belediyeböyle bir olay çıkardı. Neden böyle bir olay çıkardığını da bilmiyoruz. Mesela; belediye burayı imar planına aldık, burayı park ve yol yaparak değerlendireceğini söylemiş olsa eyvellah diyşeceğiz. 81 metreden yüzden 20’si yani 16 metresini aldılar. Sadece ben değil, Sarıçam Mahallesi’ndeki 3500 kişinin tapusuna tecavüz edilmiş durumda. Bu bölgeyi satan insan Doktor Yavuz Ertem’in grubu olan ailelerdir. Bunu şimdi dava açan da duyduğuma göre aylnı ailenin torunları veya akrabalarıymış. Böyle bir şey varsa, bunlar kendi aralarında bu sorunları çözmesi lazım. Doktor  Yavuz Ertem tarafından bu arsalar satılmış ve paraları alınmış. Bu sorunu kendi ailesinin arasında çözmesi lazım  mirasçının arasında. ‘Ben sattım, sen de git tekrar dava aç sen de bir al. Bir ben  aldım bir de sen soy vatandaşı’ konumuna dönüşmüş  bir durumdur.  Vatandaş devlete başvuracak, yasal olan hakkını arayacak. Başka yapacak birşyey yok. Devlete sesleniyoruz ‘Devlet nerede ?’… Devletin yasaları, belediyeleri, kanunları var. Göndersin Ankara’dan müfettiş görevlendirsinler, binlerce insanın mağduriyetini gidersinler. Bir rapor hazırlansın, vatandaşın derdi neyse araştırılsın, derdine derman olunsun. Devletin yapacağı budur.  Bu kadar haksızlık, bu kadar fetbazlık olmaz.
EKREM TANRIKULU (Ev Sahibi): Ben 2003 yılında Niyazi Çam’dan normal bir şekilde tapudan aldık. Mutlu İnşaat olarak evimizi aldık. Şimdi böyle bir sorun çıktı. 642 metreden 117 metresini kesmişler. Daha doğrusu İsmail Hakkı Etem, Fethi Etem ve Saniye Etem adlı kişiler hissedar olmuşlar. Belediyeye gittik, tapumuzu aldık ve bize ‘Yeriniz  değerlendi hayırlı olsun, yeni ortağınız da hazır hayırlı olsun’ dediler. Biz buna bir çare bulunmasını istiyoruz. Mahkeme kararıyla alındığını söylüyorlar ama 3 bin tane komşumuz var hiçbirine bir tebligat gelmemiştir. Hakkımızı sonuna kadar arayacağız.
ZÜLFİKAR SAĞLIK (Ev ve İşyeri Sahibi):Ertem ailelesinin Sarıçam’ın tamamında  komple dedelerinden daha önceden kalma  7 dönüm yerleri varmış. Bunu da bizden çıkarıyorlar. Zamanında belediye bunlara paralarını verip, almamış. Yüreğir Belediyesi’nin vermesi gereken yerde biz verecekmişiz. Biz hakkımızı hem belediyeyi hem de şahsı  mahkemeye vermek zorundayız. Bizi şu anda belediye mağdur ediyor. Şahıs belediyeye dava açıyor, bize açmıyor. Belediye bize tapu veremez. Belediye kendinden yol kullanmışsa, yoldan alsın, kendi mahalle arasını alsın. Ben mahalleyi sana bırak dedim mi zamanında, yok. Ama kendin bırakmışsın. Benim 179 metreden 145’e, babamın da 96 metreden 68 metreye düşmüş. Ben tapuyu kabul etmediğimi söyledim. Bize karşı taraf belediyeye dava açmış,kazanmış durumda. Sizin tapunuzda mirasçı, ortak var  ve siz bunla anlaşacaksınız diyorlar. Ben bu şahsı tanımıyorum. Şahıs bana celp kağıdı göndermiş mi mahkemeden, hayır. Mahkeme karar vermiş sözde. Bizim yerimiz, yurdumuz belli. 50 yıldır burada yaşıyoruz. Hem iş yeri hem de ev konusunda mağduruz.
SONER AKDUMAN (Ev Sahibi ):42 yaşındayım ve 1969 yılından beri buradayız. Bizim bu yerleri belediye kendi namına arkadaşlarıyla bu alan kişilerin müteahhit olduğunu söylüyorlar, bizim tapuları tapu dairesi vermesi gerekirken Yüreğir Belediyesi bayram şekeri diye tapuları  böyle dağıtması bizi mahalle adına büyük yolsuzluğun olduğunu gösteriyor. Mahallede de tebligat yapılmadı. Mahallede elektrik, su adı altında adresleri teyit etmişler. Bunu da  ‘Elektrik kaçağı tespit ediyoruz’ diye vatandaşın yerlerini belirlemişler belediye namına. Ve bu işle müteahhittler tarafından mahkemeye verilmiyor, herhangi bir tebligat yapılmadan bizim arsalara müşterek çıkıyoruz. Biz bundan mağduruz. Benim tapum 157 metreden 30 metresini götürmüşler. Gizli, kaphaklı böyle vatandaşa shaber vermeden mahkeme kararı çıkartmışlar. Sarıçam, Akıncılar, Dervişler, Tahsilli mahallerinde tam 9 bin konut olduğunu teyit ettik. 50-60 kişi karşı taraf  bu kişiler mahkemeye gitmeden kendileri gidip dava açarak kazanıyor. Mağduruz, hakkımızın gasp edildiğine inanıyoruz. Belediyenin bu uygulaması hukuksuzluktur.
SEFER ASLAN (Ev Sahibi): 1972 yılından beri buradayım.67 yaşındayım. Böyle bir olaya ilk kez tanık oluyşorum.  Benim 112 metreden üç hissedar malıma ortak oluyor ve 36 metresini götürüyorlar. Ayrıca 22 metre de belediyenin yerini almışız ve bana bunu satın almamı istiyorlar.  Böyle bir tapuyu kabul etmiyorum. Benim zaten tapum var. Yapılan bu uygulama hukuksuzluktur.
 
 
 
 
 


Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer GÜNCEL Haberleri

Başlık Tarih
 
Vali Demirtaş, Aladağ'da incelemelerde bulundu22 Ağustos 2017
“ Anız yakmak insanlığa zarar”21 Ağustos 2017
Tarihi “Hz. İsa ve havarileri” resmi ele geçirildi 21 Ağustos 2017
ASKİ'den dereler atağı21 Ağustos 2017
Keçiboynuzundan bıçak üretiyor21 Ağustos 2017
Kına dönüşü katliam!19 Ağustos 2017
Şehidin kanı yerde kalmadı, o teröristin cesedi bulundu19 Ağustos 2017
Kurbanlıklarla koyun koyuna uyuyorlar19 Ağustos 2017
Çin malı zayıflama hapı öldürdü19 Ağustos 2017
Ağrı Devlet Hastanesi'nde skandal görüntüler19 Ağustos 2017
Terör saldırında ölen işçi Osmaniye’de defnedildi19 Ağustos 2017
Beşiktaş’ta işçilerin ölümle dansı19 Ağustos 2017
İnsansız hava aracı düştü18 Ağustos 2017
Sakarya Hendek'te feci kaza: 7 ölü 10 yaralı18 Ağustos 2017
Artık 1200 gazetenin ilk sayfaları www.bik.gov.tr’de17 Ağustos 2017
BYEGM Bölge Müdürü Keleş’e ziyaret17 Ağustos 2017
Üniversiteye kayıt yaptıran öğrencilere ücretsiz ulaşım17 Ağustos 2017
Kozan - Mansurlu yolu yapımı masaya yatırıldı17 Ağustos 2017
Gençler Adana için kenetlendi 17 Ağustos 2017
İbrahim Deveci: "Ece’ye aracımla çarpmadım, kendisi yakın arkadaşım, yardım ettim"16 Ağustos 2017
Seyir halindeki motosiklete silahlı saldırı: 2 ölü16 Ağustos 2017
Yedek lastikte uyuşturucu ticareti16 Ağustos 2017
Öfkeli genç, tartıştığı kız arkadaşını kamyonetle ezdi16 Ağustos 2017
Rize’de bir kişi sel sularına kapılarak kayboldu16 Ağustos 2017
Iraklı karı-kocaya 'cinsel istismar' gözaltısı16 Ağustos 2017
Bakan Arslan’dan bayram müjdesi16 Ağustos 2017
Kızıldağ’da Saimbeyli rüzgarı esti15 Ağustos 2017
Sözlü’den kritik Maçka uyarısı15 Ağustos 2017
Sahte estetikçi tutuklanarak cezaevine gönderildi 15 Ağustos 2017
Atapark açılışı muhteşem konserlerle renklendi 15 Ağustos 2017
Uyurken üzerinden kamyonet geçen kişinin görüntüleri güvenlik kamerasında15 Ağustos 2017
“10 günlük tatil esnafı zora düşürür”14 Ağustos 2017
Uyuşturucu baronesi yakalandı 13 Ağustos 2017
Kozan Cumhuriyet Başsavcısı Yeşil görevine başladı12 Ağustos 2017
Nikahtan 20 gün sonra evli olmadıklarını öğrendiler12 Ağustos 2017
Şehit Astsubay Gedik’e doğum gününde son veda12 Ağustos 2017
Adana Emniyeti, PKK’ya göz açtırmıyor11 Ağustos 2017
Örümcek Adam" gibi tırmanarak 8 eve girdi11 Ağustos 2017
Tavuğunun ölüm sebebini öğrenmek için otopsi yaptırdı10 Ağustos 2017
Ömer Uluçay Yaşar Kemal’i yazdı09 Ağustos 2017
“Dünyanın 4 yanından canlarla buluştuk”07 Ağustos 2017
Marina Port ‘MORT’ mu oldu ?06 Ağustos 2017
Kalkınma Ajansı’ndan ÇGC’ye proje desteği06 Ağustos 2017
Hırsızı ev sahibi yakaladı05 Ağustos 2017
Cinsel istismar zanlısından gazetecilere: "Sizin torununuza mı yaptılar"05 Ağustos 2017
Yangında hayatını kaybeden 2 çocuğun cenazesi ailelerine teslim edildi05 Ağustos 2017
ÖSYM LYS tercih sonuçlarının açıklanacağı tarihi açıkladı!05 Ağustos 2017
Kralların yiyeceği siyah elması ‘Arthur’ buldu05 Ağustos 2017
Karaman’da feci kaza: 6 ölü, 3 yaralı05 Ağustos 2017
Eskort sitesi üzerinden 2 milyonluk vurgun04 Ağustos 2017
Atila Menevşe yeniden aday03 Ağustos 2017
HERŞEY ADANA İÇİN02 Ağustos 2017
BAŞKENT’E ADANA ÇIKARMASI02 Ağustos 2017
“Bizim siyasetle işimiz olmaz”01 Ağustos 2017
Sahte polislere rekor tutuklama 01 Ağustos 2017
Gazi çocuklarına öğrenim kredisi borcu şoku31 Temmuz 2017
Kayıp anneden 1 aydır haber alınamıyor31 Temmuz 2017
5 sahte polis çetesi çökertildi31 Temmuz 2017
Türk-İş’in 65’nci yıl onuru 31 Temmuz 2017
Vali Demirtaş’tan İl Jandarma Komutanı Yalçın’a ziyaret31 Temmuz 2017
Hırsız çaldığı cüzdanı böyle sakladı29 Temmuz 2017
Filistinliler için gıyabi cenaze namazı kıldılar29 Temmuz 2017
Cumhuriyet Gazetesi davasında ara karar açıklandı29 Temmuz 2017
İki aile sokak ortasında çatıştı: 8 yaralı29 Temmuz 2017
Resmi araçlara sıkı denetim geliyor29 Temmuz 2017
Antalya’da otel yangını29 Temmuz 2017
Ankara’nın en ünlü uyuşturucu baronu yakalandı29 Temmuz 2017
Bayrampaşa’da çuval içerisinde ceset bulundu29 Temmuz 2017
AKBANK 40 yıllık şubesini kapattı28 Temmuz 2017
Demirtaş’tan Kaymakamlara talimat28 Temmuz 2017
Kesintisiz enerji için çalışıyorlar 26 Temmuz 2017
36 sahte polis yakalandı26 Temmuz 2017
Gazeteci Kızılkaya’ya bıçaklı saldırı25 Temmuz 2017
Saçları ele veriyor25 Temmuz 2017
"Şehir Hastanesi Adana'yı sağlık üssü yapacak"25 Temmuz 2017
FETÖ operasyonu: 45 gözaltı25 Temmuz 2017
“Lozan, Ulus devletin tapusudur”25 Temmuz 2017
“Basın ciddi tehdit altında”24 Temmuz 2017
Demirtaş, polisi denetledi24 Temmuz 2017
“Basın, demokrasinin vazgeçilmez unsurudur”23 Temmuz 2017
Adana’da otomobil sürüye daldı: 30 hayvan telef oldu22 Temmuz 2017
Saat hırsızı kadın kameraya yakalandı22 Temmuz 2017
AÖF'e sınavsız giriş müjdesi22 Temmuz 2017
Yoldan geçen kişiyi vuran zanlı tutuklandı22 Temmuz 2017
Adana’da mobilya atölyesi alevlere teslim oldu22 Temmuz 2017
Adana’da hükümlü operasyonu22 Temmuz 2017
Denizli'de FETÖ'den 8 kadın öğretmen tutuklandı 22 Temmuz 2017
Muğla yine sallandı!22 Temmuz 2017
Kayseri'de trafik kazası: 4 ölü, 2 yaralı22 Temmuz 2017
20 ton çalıntı zeytin ele geçirildi22 Temmuz 2017
Yolcunun bavulundan 6 kilo esrar çıktı21 Temmuz 2017
10 yıl kullanmadığı motosiklete ‘HGS’ ceza21 Temmuz 2017
Vali Demirtaş incelemede bulundu20 Temmuz 2017
Toroslar EDAŞ, yeni yatırımlara hız verdi 20 Temmuz 2017
Vatandaşların 'kaçak geçiş' isyanı 19 Temmuz 2017
Başkan Sözlü'nün yurt dışı çıkış yasağı kaldırıldı 19 Temmuz 2017
Anadolu gazetecileri hizmetlere hayran kaldı17 Temmuz 2017
Vali Demirtaş’tan Adanalılar’a teşekkür 17 Temmuz 2017
“Adana’ya hizmet ederken tarafsızım”16 Temmuz 2017
Solunum cihazlarıyla meydanlara indi 16 Temmuz 2017
Kozan’da da demokrasi nöbeti tutuldu16 Temmuz 2017
Adana’da 34 yıllık Fethullah Camii’nin ismi Şehitler Camii olarak değiştirildi15 Temmuz 2017
Anadolu Gençlik Derneği 15 Temmuz yıl dönümünde İncirlik’e yürüdü15 Temmuz 2017
Sezer: "15 Temmuz bir kahramanlık destanıdır"15 Temmuz 2017
Polis ekipleri tamirci gibi çalışıp otomobilin zulasından 27 kilo esrar çıkardı15 Temmuz 2017
Görme engelli kamu görevlisi valiliğin 4. katından düştü15 Temmuz 2017
Teröristler baba ile oğlunu kaçırıp öldürdü15 Temmuz 2017
15 Temmuz'un sembollerinden kamyonlar, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nden geçti15 Temmuz 2017
Tunceli’de bulunan ceset kaçırılan öğretmene ait çıktı15 Temmuz 2017
İHA’nın 15 Temmuz sergi açıklaması 15 Temmuz 2017
“Bu millet, esaret ve zillete asla boyun eğmeyecektir” 14 Temmuz 2017
“15 Temmuz ruhunu diri tutacağız”14 Temmuz 2017
FETÖ’nün "zeki çocuk avcısı" ablaları tutuklandı 14 Temmuz 2017
Adana’da 1 yıllık 15 Temmuz bilançosu14 Temmuz 2017
1 haftada 79 terörist etkisiz hale getirildi14 Temmuz 2017
DEAŞ operasyonu: 5 gözaltı13 Temmuz 2017
“15 Temmuz’u unutmayacağız unutturmayacağız 13 Temmuz 2017
15 Temmuz Şehitler Parkı açılışına davet12 Temmuz 2017
Çukurova’nın parklarına zeytin fidanı dikimleri başladı 12 Temmuz 2017
Büyükşehir zabıta timleri sahillerde 12 Temmuz 2017
Bin 670 kök Hint keneviri ele geçirildi 12 Temmuz 2017
Çuval içinde 917 kilogram kubar esrar ele geçirildi 11 Temmuz 2017
“15 Temmuz milletin zaferidir”10 Temmuz 2017
Adana polisi uyuşturucu tacirlerine nefes aldırmıyor09 Temmuz 2017
Drift yaparken araçtan fırladı08 Temmuz 2017
Taş kokainle yakalandılar, taş kesildiler08 Temmuz 2017
İnternet üzerinden sahte altınla dolandırıcılık yapan Suriyeli yakalandı08 Temmuz 2017
Terör mağduru engelli gaziye, gitmediği otoyoldan HGS cezası geldi08 Temmuz 2017
Silahla oynamak hayatına mal olacaktı08 Temmuz 2017
Flash TV'nin akşam haberlerini sunan ünlü sunucusu arkadaşını vurdu08 Temmuz 2017
Vahşice öldürülen Suriyeli hamile kadın ve bebeğinin cenazesinde gözyaşları sel oldu08 Temmuz 2017
Mersin’e gitmek için acele etmeyin!07 Temmuz 2017
Öğretmenden “15 Temmuz Ruhu” şiir kitabı07 Temmuz 2017
Çiftler evlenmek için 07.07.2017’yi seçti 07 Temmuz 2017
Ceyhan Devlet Hastanesi yeniden ihaleye çıkıyor 07 Temmuz 2017
Hızlı tren çalışması için yol kapatıldı 07 Temmuz 2017
Kaymakama bombalı saldırı!07 Temmuz 2017
“Bu kararı kabul etmiyoruz”06 Temmuz 2017
ASKİ’den uyarı!06 Temmuz 2017
Yeni, Başbağlar Katliamı’nı unutmadı05 Temmuz 2017
Başkan Çetin asfalt çalışmalarını denetledi05 Temmuz 2017
Adana’ya modern hayvan barınağı04 Temmuz 2017
Otobüse gizlenmiş halde bulundular04 Temmuz 2017
Böyle olur Büyükşehir’in hizmeti!03 Temmuz 2017
60 yıllık çile son buldu03 Temmuz 2017
İzmir 26 saattir yanıyor02 Temmuz 2017
Boya fabrikasında korkutan yangın02 Temmuz 2017
Feci kaza kamerada01 Temmuz 2017
Kozanlı şehitlerin kabirleri valilik tarafından yapıldı01 Temmuz 2017
Polisten kanala giren çocuklara broşürlü uyarı01 Temmuz 2017
Otomobilin arkasına bağlanan atın görüntüleri yürek sızlattı01 Temmuz 2017
Kadının fendi kapkaççıyı yendi01 Temmuz 2017
Alanya’daki orman yangını 24 saattir devam ediyor01 Temmuz 2017
“Aşırı sıcaklarda karpuz tüketin”30 Haziran 2017
150 dönüm tarladan 50 ton arpa çaldılar30 Haziran 2017
Trende DEAŞ'lı alarmı 30 Haziran 2017
Yumurtalık’ta bu yıl da Mavi Bayrak dalgalanıyor 30 Haziran 2017
Optimum’un otomobil kampanyasına yoğun ilgi30 Haziran 2017
“Katliam olmaması için tasarıyı çekin”28 Haziran 2017
Kiraz Festivali’ne büyükşehir damgası28 Haziran 2017
Dilencinin üstünden çıkan parayı 8 zabıta sayabildi28 Haziran 2017
Adana Adliyesi’nde bayramlaşma28 Haziran 2017
Kalbi delikti ameliyat oldu, yatalak kaldı 28 Haziran 2017
Doğu Akdeniz hafta sonunda Afrika sıcaklarıyla kavrulacak28 Haziran 2017
Babacanoğlu “Halkbilim Öykü Ödülü” aldı27 Haziran 2017
CHP’li Tümer’den bayram mesaisi27 Haziran 2017
Başkan Çelikcan yaşlılar ve çocuklar ile bayramlaştı 27 Haziran 2017
ÇGC’de bayram coşkusu27 Haziran 2017
Bakırköy'de tüpgaz patlaması! Bir iş yeri harabeye döndü24 Haziran 2017
Sıcaklıklar artacak 24 Haziran 2017
Davaların ne zaman biteceği artık bilinecek24 Haziran 2017
FETÖ’den adliyeye sevk edilen 11 polisten 2’si tutuklandı24 Haziran 2017
Bebeğini öldüren anne tutuklandı24 Haziran 2017
ASKON Adana Şubesi Ramazan boyunca 30 bin kişiyi iftarda buluşturdu24 Haziran 2017
ASKON üyeleri Türkistanlılar Derneği’nin iftarına katıldı24 Haziran 2017
“Bayramlar gönül almak için fırsat”23 Haziran 2017
Demirtaş’tan ‘Ramazan Bayramı’ Mesajı23 Haziran 2017
500 polisle dev operasyon23 Haziran 2017
Büyükşehir bayrama hazır22 Haziran 2017
“Bayram milletime huzur getirsin” 22 Haziran 2017
Savaş mağduru kadınlara fuhuş yaptıran kadın tutuklandı 22 Haziran 2017
1.5 metrelik arsa için cinayet 22 Haziran 2017
DEAŞ'ın hücre evine baskın22 Haziran 2017
Türk askeri Katar’da22 Haziran 2017
Karalar, engellileri unutmadı21 Haziran 2017
Vali Demirtaş, tarım işçilerinin sorunlarını dinledi21 Haziran 2017
Başkan Sözlü’den iftarda ‘gönüldaşlık’ vurgusu21 Haziran 2017
Huzurevleri su oyun parkı hizmete açıldı21 Haziran 2017
İcra çetesi çökertildi 21 Haziran 2017
Matematik Olimpiyatı’nda Adana’ya 4 ödül 21 Haziran 2017
Sözlü iftarını Saimbeyli’de açtı20 Haziran 2017
Bayram trafiğine dikkat20 Haziran 2017
ASKİ'den yeni nesil içme suyu hattı projesi20 Haziran 2017
Bebekte ‘inek sütü’ uyarısı20 Haziran 2017
Vali Demirtaş, çiftçiler ve oda başkanları ile iftarda buluştu 19 Haziran 2017
Taş heykeller belediye binası önünde sergileniyor 19 Haziran 2017
Adana Çimento “Entegre Raporu”nu açıkladı 19 Haziran 2017
“KIDEM TAZMİNATI KIRMIZI ÇİZGİMİZ”18 Haziran 2017
“Şehit annelerinin acısını çok iyi bilirim”18 Haziran 2017
Askerler gıda zehirlenmesi şüphesiyle hastaneye kaldırıldı17 Haziran 2017
KPSS sonuçları açıklandı17 Haziran 2017
Vatandaşın yakaladığı azılı hırsız tutuklandı17 Haziran 2017
Türk-İş şube başkanları iftar programında bir araya geldi17 Haziran 2017
MHP Adana İl Başkanlığından iftar16 Haziran 2017
Aydınlar Bulvarı trafiği rahatlatacak 15 Haziran 2017
Turizmciler Adana Müze Kompleksi’ni gezdi15 Haziran 2017
Trafik Sigortası’nda tavan fiyatı sürecek14 Haziran 2017
Metin Feyzioğlu Adana’ya geliyor 14 Haziran 2017
Otomobil bankaya girdi: 2 yaralı 14 Haziran 2017
Adana’ya Bölge Adliye Mahkemesi müjdesi…13 Haziran 2017
“Geleceğimiz Gençlerle Buluşuyoruz Projesi”13 Haziran 2017
“Şakirpaşa Havalimanı’nı genişletin”13 Haziran 2017
Adana’nın plajları yaza hazır13 Haziran 2017
Unutulmaya yüz tutmuş el sanatları hayat buluyor13 Haziran 2017
Sarıçam’da rehine krizi 12 Haziran 2017
Çocuklar ameliyathaneye akülü araçlarla gidiyor12 Haziran 2017
Adana Barosu yönetiminden Ceyhan’a ziyaret12 Haziran 2017
Başkan Çelikcan yetim çocuklarla iftar yaptı12 Haziran 2017
Kazakistan Büyükelçisi Adana Valiliği’ni ziyaret etti 12 Haziran 2017
Kadıköy’de metrobüsler kafa kafaya çarpıştı: 3’ü ağır 29 yaralı11 Haziran 2017
Hastanede yankesici kovalamacası11 Haziran 2017
Cezaevi firarisi yakalandı 11 Haziran 2017
Sahte polis yakalandı11 Haziran 2017
Gazi ve Şehit yakınlarını unutmadılar11 Haziran 2017
Kozluk'taki saldırıda şehit olan Aybuke öğretmenin arkadaşıyla yazışması ortaya çıktı10 Haziran 2017
Dolmuş sürücüsünün cüzdanını çaldı tutuklandı10 Haziran 2017
At kasaplarından 'Biz yiyecektik' savunması10 Haziran 2017
LYS maratonu sosyal bilimler sınavıyla başladı10 Haziran 2017
Bahçelievler İlkokulu’na Atatürk büstü09 Haziran 2017
“Çevre, herkesin ortak koruma alanı olmalı”08 Haziran 2017
Müge’nin Mutfağı lezzetseverlerle buluştu08 Haziran 2017
Çevre dostu belediye07 Haziran 2017
Haluk Levent’ten Rıdvan’a tepki07 Haziran 2017
Ulaşım masaya yatırıldı07 Haziran 2017
Balkan Türklerinden Başkan Çetin’e teşekkür 07 Haziran 2017
Patır ve Çak, başkan yardımcısı oldu06 Haziran 2017
Deniz Seki cezaevinden çıktı05 Haziran 2017
Havadan karadan uyuşturucu seferberliği 05 Haziran 2017
Vali Demirtaş incelemede04 Haziran 2017
Mersin'de künefeciye silahlı saldırı: 5 yaralı03 Haziran 2017
HSK kararları Resmi Gazete’de yayımlandı03 Haziran 2017
ÖSYM’den LYS adaylarına uyarılar03 Haziran 2017
Kayıp kızlar, polise ihbar edilen evde bulundu03 Haziran 2017
Sobadan ölüm sızdı: 2 ölü!03 Haziran 2017
Terör örgütüne bir darbe03 Haziran 2017
Komandolarından Yüksekova dağlarında başarılı operasyon03 Haziran 2017
Terör suçlarına bakmak üzere 16 ihtisas mahkemesi belirlendi03 Haziran 2017
“Kadınlarımız bizi aydınlatıyor, yol gösteriyor”02 Haziran 2017
Batan geminin malları bunlar !01 Haziran 2017
Gönül Ferhat Baykara İlkokulu’nda ISO 9001 kalite belgesi sevinci 01 Haziran 2017

MAÇ SKORLARI
PİYASALAR
Altın Fiyatları Döviz
..
ROJDİ HAN
RASS GELE!!!
15 Haziran 2017
En Çok Okunan
Basın İlan Kurumu
Gazeteler
ÇUKUROVA PRESS Facebook'da
Takvim
BASIN ILAN
Anasayfa | Gazeteler | Foto Galeri | Video Galeri | Yeni Üye | Hakkımızda | Sohbet Odası | İletişim | Künye
CH