SİYASET      EKONOMİ      KULİS      DÜNYA      SPOR      YAŞAM      GÜNCEL      YEREL      MAGAZİN      TEKNOLOJİ      BİLİM      KÜLTÜR SANAT   
 
Ana Sayfa > GÜNCEL

‘’HAYIR İŞLERİNE DEVAM EDECEĞİZ’’
17 Ağustos 2016
Bu haber 49513 kez okundu
Alevi camiasının önde gelen isimlerinden Mehmet Güven ile arkadaşlarının Adana’nın Seyhan ilçesine bağlı Yalman’lı Mahallesindeki Hz. Hızır makamını yıkıp, 14 gün gibi kısa bir sürede yeniden yaparak Alevi toplumuna kazandırdı.
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%
Röportaj: SABİT ÖZKESER

Alevi camiasının önde gelen isimlerinden Mehmet Güven ile arkadaşlarının Adana’nın Seyhan ilçesine bağlı Yalman’lı Mahallesindeki Hz. Hızır makamını yıkıp, 14 gün gibi kısa bir sürede yeniden yaparak Alevi toplumuna kazandırdı.
“YAPTIĞIMIZ İŞLERE SADECE VESİLE OLUYORUZ”
Makam anahtarının teslim töreninde görüştüğümüz Mehmet Güven, “ Allah bize ömür verdikçe bu tür hayır işlerine devam edeceğiz. Bu yaptığımız işlere bizler sadece vesile oluyoruz, yaptığımız işlerin Mevlana Ali, Hz. Muhammed, Hz. Hıdır, Hz. Hasan ve Hüseyin’in faziletlerinden olduğunu herkes bilsin. Mevla’mız bizlere verir bizlerde inancımız yolunda harcarız‘’ dedi .
Çukurova Press’in  ‘’Bizlerinde şahit olduğu, çalışmalarınızdaki küçükten büyüğe kadar  herkesin özverili bir şekilde canla başla çalışmasını neye bağlıyorsunuz sorusuna?” Mehmet Güven şu şekilde cevap verdi:
“Peygamber efendimizin bizlere emanet bıraktığı başta Mevlana Ali ve Ehl-i Beyti’nin kalbimizdeki ölümüne sevgisi bizleri böylesine bir çalışmaya sevk ediyor. Bizler tamamladığımız her işi Mevlana Ali ve Ehli Beyt ’ine borçluyuz.”
‘’ALEVİ KELİMESİ ÇOK DEĞERLİDİR’’
Kendisi ile ilgili ‘’Fethullahçı’’ olduğu yönünde dedikodular üretildiğine dikkat çeken Mehmet Güven, ’’Bu tür dedikoduları yapanlar Alevi olamaz, çünkü Alevi kelimesi çok değerlidir. Aleviyim demekle Alevi de olunmaz, Alevi bilgilidir, Alevi araştırır, Alevi dedikodu yapmaz, Alevi gözüyle görmediği, şahit olmadığı şeylere inanmaz. Bu tür dedikoduları yapanlar; emin olun Ehli Beyt’in adlarını sıralı ya da sırasız olarak sayamayan fitnecilerdir. Bunlar birlik ve beraberliğimizi istemeyenlerdir. Halkımız bunlara dikkat etsin bu tür insanlar ‘’FETÖ’’ örgütünden daha tehlikelidir. Bütün Alevi halkına sesleniyorum birliğimize kast edenler bu tür dedikoduları çıkartıyorlar. Bunlara inanmayın, gelin gözünüzle ne yaptığımızı görün bizim yaptıklarımız ortadadır.”
 ‘’ALLAH ONDAN RAZI OLSUN’’
Hz. Ali, Hz. Muhammed ve Ehli Beyt ‘ine gönülden bağlı binlerce kişinin buluştuğu makam anahtarının teslim töreninde bulunan Yalmanlı Mahallesi muhtarı Zeki Ayan anahtarı Mehmet Güven’den teslim alırken, “Ben Mehmet Güven’i 1992 yılından beri tanıyorum. Mehmet beyden halkına ve dinine hizmet etmekten başka bir şey görmedim, eğer görmüş olsaydım bunu çekinmeden ifade ederdim. Bu konularda kimseden korkum olmadığını da herkes bilir” dedi.
Topluma hizmet edenler her kim olursa olsun saygı duyulması gerektiğini belirten Ayan, “Gözlerimizle şahit olduğumuz şeyleri inkâr edemeyiz, küçüklüğünden bu yana arkadaşları ile beraber bu çalışmalara gönül vermiş insanlara saygı duyup Allah onlardan razı olsun demekten başka bir şey söylenemez” diyerek sözlerini bitirdi.
“FETÖ’CÜLER İÇERİDE, MEHMET GÜVEN TOPLUMUNA HİZMET ETMEYE DEVAM EDİYOR”                                                                                                                                       
Makam anahtarının teslimi töreninde görüştüğümüz Ehl-i Beyt değerlerini Yaşatma ve Yüceltme Derneği Başkanı (HAYDER) Ali İhsan Hasırcı, Mehmet Güven ile ilgili çıkarılan dedikodulara yönelik sorumuza şu şekilde yanıt verdi: ‘’FETÖ’cü terör örgütünün 15 Temmuz gecesi başarısız darbe kalkışması sonrasında devletimiz; kimin FETÖ terör örgütüne mensup olduğunu ve kimin olmadığını ortaya çıkararak örgütle ilişkisi olanları gözaltına almıştır.  Şayet Mehmet Güven’in bu terör örgütü ile ilişkisi olsaydı devletimiz bu konuda gerekli işlemleri yapardı. Sizin de şahit olduğunuz gibi her şey ortada FETÖ’cüler içeride, Mehmet Güven, toplumuna hizmet etmeye devam ediyor. 
‘’15 TEMMUZ’DAN SONRA MEHMET GÜVEN’E OLAN İLGİ ÇIĞ GİBİ BÜYÜYOR’’
Bu tür söylemlerde bulunanlarla ilgili iyi bir analiz yapmak gerekir; Şöyle ki; Mehmet Bey hakkında iki farklı kesimin ürettiği dedikodu var. Birincisi; boş gezenin boş kalfası olan ve her söyleneni araştırmadan, sorgulamadan başkalarına aktaran ve dünyadan haberi olmayan bilinçsiz kişiler. Kaldı ki bunların söylemlerine; ancak kendileri gibi olanlar inanıyor, bunları kayda almamak lazım.     
       Diğer kesim ise; Mehmet Güven’in sarstığı koltuklarını kurtarma derdine düşen, devletin içinde FETÖ sayesinde nüfuz sahibi olmuş ruhban sınıfıdır. Bu ruhban sınıfı sarsılmış güvenirliklerini yeniden kazanmanın yolunun Mehmet Güven’i FETÖ örgütü içerisinde gösterilmesinden geçtiğini çok iyi biliyorlar. Çukurdan çıkış yolu buradan geçiyor. Bu ruhban sınıfı ürettikleri iftiranın devlet tarafında kabul görmesini sağlamak için var güçleriyle çalışmaktalar. Öyle ki devlette hatırı sayılır kişileri de ‘din elden gidiyor’ söylemleriyle kandırarak baskı kurulmasını sağlamak yöntemi de dâhil olmak üzere her yolu denemekteler.  15 Temmuz’dan önce çamur at izi kalsın dönemi idi. Fakat 15 Temmuz sonrasında halk, durumun böyle olmadığının farkına vardı. Halk onlara soruyor, ‘FETÖ’cü dediniz uzak kaldık ama adam elini kolunu sallaya sallaya dolaşıyor FETÖ’cü olsaydı almazlar mıydı’ diye. Halkın; bu tip ruhban sınıflarına verdikleri krediler tükenmiş durumdadır. İnsanlar söylenen bu yalanları fark etmeye başladı ve artık bu tip insanlara halkımız inanmıyor. Bu durumlardan sonra Mehmet Güven’e olan ilgi çığ gibi büyüyor.
“MEHMET GÜVEN; VATANINA, BAYRAĞINA, TOPLUMUNA VE DİNİNE ÂŞIK BİR İNSANDIR’’    
Vatanına ve bayrağına devletine halkına ihanet eden FETÖ terör örgütü ile Mehmet Güven’i aynı kefede gösterme çabasında olanlar ancak ve ancak ülkemizin birliğine kast eden ve bu güzide Alevi halkını devletine karşı kışkırtmaya çalışan FETÖ uzantılarından başkaları değildir. İşte bu kesim son derece tehlikelidir. İstedikleri şeyin daha çok FETÖ terör örgütünün başaramadığı Alevi-Devlet çatışmasının fitilini ateşleyebilmek ve birlik beraberliğimizi temelden yıkmaya yönelik talepler olduğu gözden kaçırılmamalıdır. Bu tür taleplerde bulunanları devletimiz çok iyi araştırmalıdır.
Sonuç olarak; ’Mehmet Güven vatanına, bayrağına, toplumuna ve dinine âşık bir insandır. Mehmet Güven ve taraftarları aynı zamanda bu tür oyunlara gelmeyecek kadar da vatan ve bayrak sevdalısıdır. Devletimiz kimin ne olduğunu artık çok daha iyi biliyor. Devletimiz bu tür oyunları bertaraf edebilecek derecede büyüktür, devletimiz meydanı bu FETÖ uzantılarına bırakmaz ’’ diyerek sözlerini bitirdi.


Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer GÜNCEL Haberleri

Başlık Tarih
 
ÇÜ KA107 Projesi kapsamında ilk misafirlerini ağırladı14 Aralık 2017
Gönüller Mevlana sevgisiyle coştu 14 Aralık 2017
‘EV’leniyoruz Fuarı’ açıldı14 Aralık 2017
‘Orman Dede’ 100 bin fidanı toprakla buluşturdu14 Aralık 2017
80 kız öğrenci ebru sanatını öğrendi 14 Aralık 2017
Suriye sınırı son teknoloji ile gözleniyor14 Aralık 2017
30 ilde 65 kişiye FETÖ gözaltısı13 Aralık 2017
Cerablus fatihleri yurda döndü 12 Aralık 2017
Adanalı çocuklar geleceklerini kodluyor12 Aralık 2017
Gençler konuştu Karalar dinledi 12 Aralık 2017
Geleceğin mucitleri yeteneklerini keşfediyor 12 Aralık 2017
“Bu yangın sönmez !”11 Aralık 2017
Adana’da "Banker Bilo" filmi gerçek oldu09 Aralık 2017
Elazığ'daki korkutan yangında 2’si bebek 8 kişi son anda kurtarıldı09 Aralık 2017
Amasya’daki annenin korktuğu başına geldi09 Aralık 2017
TRUMP’ A “KUDÜS” PROTESTOSU08 Aralık 2017
“ABD yanlışından dönmelidir”08 Aralık 2017
Üniversite öğrencilerinden tepki08 Aralık 2017
Yüreğir Belediyesi’nden kınama08 Aralık 2017
"Kim ne derse desin Kudüs bizimdir" 06 Aralık 2017
ASKİ’den fatura ödeme uyarısı 06 Aralık 2017
Çukurova Press’in özel konukları vardı…05 Aralık 2017
“Söz veriyoruz”05 Aralık 2017
Engelsiz SEYMER açıldı…04 Aralık 2017
Başkan Manga oldu04 Aralık 2017
Serhat Mardin’den unutulmaz konser04 Aralık 2017
Adana’da suya zam yok04 Aralık 2017
Adana'da ikiz plaka alarmı04 Aralık 2017
Engelli hayvanlar burada yaşama tutunmaya çalışıyor03 Aralık 2017
TSK açıkladı: Siirt'te operasyonda ele geçirildi02 Aralık 2017
69 bin hayvan yüklü gemi Çanakkale Boğazı'nda demirledi02 Aralık 2017
Eski eşini ve kızını öldüren baba tutuklandı02 Aralık 2017
Karacayı öldüren kaçak avcılara 13 bin 500 TL ceza02 Aralık 2017
Suriye'de bomba patlatan DEAŞ'lı teröristler Türkiye'de yakalandı02 Aralık 2017
Bağdat Caddesi'nde feci kaza!02 Aralık 2017
Herkesin gözü önünde yaşandı!02 Aralık 2017
“Atatürksüz Müfredata” hayır01 Aralık 2017
Vali Demirtaş’tan inceleme ve açılış30 Kasım 2017
PKK'lı Adana'da yakalandı 30 Kasım 2017
Yönetmen Nuri Bilge Ceylan Diyarbakır’da kapkaça uğradı30 Kasım 2017
Çılgın tasarımlar kortejde yarışacak29 Kasım 2017
Öğretmenlerden coşkulu kutlama29 Kasım 2017
Birincioğlu Ailesi’nin mutlu günü29 Kasım 2017
“Anadolu Basını nefes alacak”29 Kasım 2017
Makas atan sürücüye bıçak çekti, yumruk ve tekmeler havada uçuştu29 Kasım 2017
“Mevlit Kandili’nin kutlamanın sevincini yaşıyoruz”28 Kasım 2017
Seyhan’dan Yeşilyurt’a 13 milyon liralık yatırım28 Kasım 2017
Yüreğir iklim değişikliğine hazırlanıyor28 Kasım 2017
Düğünde oynarken kalp krizi geçirerek öldü28 Kasım 2017
“Herkesi arıtılmış su içmeye çağırıyorum”27 Kasım 2017
Çetin’in sabah buluşmaları sürüyor27 Kasım 2017
İşsiz kalınca fırından 54 ekmek tepsisi çaldı 27 Kasım 2017
Türkiye Mısır için yasta27 Kasım 2017
Uyuşturucuyu narkotik köpeği buldu 26 Kasım 2017
Katil koca Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele Günü'nde yakalandı26 Kasım 2017
İçişleri Bakanlığından 81 ile 'kış' genelgesi25 Kasım 2017
Sosyal medyada fotoğraf kullanımına dikkat25 Kasım 2017
Kış hazırlığı yapan PKK’ya Karadeniz’de darbe vuruldu25 Kasım 2017
Basın çalışanlarına verilen borç para miktarı artırıldı24 Kasım 2017
”Soner’imizle gurur duyuyoruz”24 Kasım 2017
20 saat karda mahsur kalan 3 arkadaş kurtarıldı24 Kasım 2017
“Adana metrosu büyük risk taşıyor”23 Kasım 2017
Her öğrenciye 1 yatak düşecek23 Kasım 2017
“Yaşamları boyunca saygıyı hak ediyor”23 Kasım 2017
Adana merkezli 5 ilde PKK/KCK operasyonu 23 Kasım 2017
Meslek Hizmetleri Ödülü Kamışlı’ya verildi22 Kasım 2017
Adana’dan dünyaca ünlü restoranlara kurbağa bacağı 22 Kasım 2017
TV A Türkiye’nin “EN”lerini belirleyecek21 Kasım 2017
Öğrencilere ücretsiz üniversiteye hazırlık kursu21 Kasım 2017
Mülteciler arasında pala ve bıçaklı kavga21 Kasım 2017
Amatör balıkçılar Adana’da yarıştı20 Kasım 2017
“Musa Kart Basın Özgürlüğü” ödülleri 19 Kasım 2017
Levent Gültekin “Onurlu Çıkış”ı anlattı19 Kasım 2017
Ankara, İstanbul ve İzmir için sis, yağmur uyarısı18 Kasım 2017
Bereket tanrıçası "Artemis" heykelciği ele geçirildi18 Kasım 2017
Silvan’da sokağa çıkma yasağı kaldırıldı!18 Kasım 2017
Ankara'da kasa fabrikasında yangın18 Kasım 2017
Oltalar farkındalık için atılacak17 Kasım 2017
“Avrupa ülkeleri Müslümanların dini ihtiyaçlarına kayıtsız"17 Kasım 2017
ATA’nın huzuruna çıktılar…17 Kasım 2017
Çocuklar teknoloji atölyesiyle yeteneklerini keşfediyor17 Kasım 2017
Bar sahibi kadın evinin sokağında öldürüldü 17 Kasım 2017
Şişli’de kapkaç dehşeti17 Kasım 2017
‘Başka Bir Şey” sergisi bugün açılıyor16 Kasım 2017
Balcalı’da 8. Endoürolojik Cerrahi kursu 16 Kasım 2017
Paraşütçülerin ölümden döndüğü anlar kamerada16 Kasım 2017
Hayatını Yüreğir’in geleceğine adadı15 Kasım 2017
“Biz rantçı değiliz”14 Kasım 2017
''Yeni Adana Gazetesi tarihe tanıklık etmiştir”14 Kasım 2017
“Avrupa'da ırkçılık ve ayrımcılık, Türkiye'de vicdan hakim”13 Kasım 2017
Sende mi Büyükşehir ?13 Kasım 2017
Yeni evli çift motosikletle yaptıkları kazada ağır yaralandı13 Kasım 2017
Melih Baki: Şehirlerin katili belediyelerdir12 Kasım 2017
Emniyet Müdürü bile şaşırdı12 Kasım 2017
Kozan’da trafik kazası: 3 yaralı11 Kasım 2017
Cam filmlerine limit geliyor11 Kasım 2017
Kozan’a 8. aile sağlığı merkezi açıldı11 Kasım 2017
DEAŞ operasyonu: 11 Suriyeliye gözaltı 10 Kasım 2017
Türkiye Ata’sını anıyor10 Kasım 2017
“ATA’mızı özlem ve rahmetle anıyoruz”09 Kasım 2017
“Eşsiz bir liderdir”09 Kasım 2017
"O bir Türk Milliyetçisiydi"09 Kasım 2017
“Atamızı, minnet ve saygıyla anıyoruz.”09 Kasım 2017
“Atatürk’ü ve Cumhuriyeti yaşatmaya devam edeceğiz”09 Kasım 2017
Boydak, Atatürk’ü andı09 Kasım 2017
“Dünya tarihinde yerini almıştır”09 Kasım 2017
İnternetten aldıkları tüfekle gasp yapan zanlılar yakalandı09 Kasım 2017
Çağrıbey Lisesi’nden hastalar için AB projesi08 Kasım 2017
“4 kez ölümden kıl payı kurtuldum”07 Kasım 2017
“8 bin 612 firmaya 35,5 milyon TL destek verildi” 07 Kasım 2017
Bakanlık, sanayici ve ihracatçılarla buluştu06 Kasım 2017
Sempozyum teşekkürü06 Kasım 2017
Sözlü’den Azerbaycan’da “Suni Ermenistan” vurgusu06 Kasım 2017
Zülfü Livaneli Adana’ya geliyor05 Kasım 2017
Başkasının yerine sınava girmek isterken yakalandı04 Kasım 2017
Lokantada bıçaklı kavga: 1 ağır yaralı04 Kasım 2017
Nişanlısını görmeye giderken kaza yaptı: 9 yaralı04 Kasım 2017
Sakarya’da genç atletler ölümden döndü: 12 yaralı04 Kasım 2017
Eski sevgilisini yaralayan emekli polise 7 yıl 6 ay hapis04 Kasım 2017
Elini ambalaj makinesine kaptırdı04 Kasım 2017
ATM’ye şifre kopyalamak için kamera düzeneği kurdular04 Kasım 2017
Çatı onaran 2 işçi adeta ölümle dans etti04 Kasım 2017
“Tarihe tanıklık ettik”03 Kasım 2017
Şehit ailelerinden teşekkür ziyareti03 Kasım 2017
Çıplak fotoğrafla şantaj yapan karı-koca yakalandı 02 Kasım 2017
"Vatandaş odaklı hizmet anlayışından ödün vermeyin"02 Kasım 2017
“Yetiştirici küstürülmemeli”02 Kasım 2017
Çılgın pilotlardan kostümlü atlayış01 Kasım 2017
Madencilik Sektörü masaya yatırılıyor01 Kasım 2017
Hal esnafının sıkıntılarına çözüm bekleniyor01 Kasım 2017
Keçilere pedikür 01 Kasım 2017
Boydak’tan öğrencilere sürpriz hediye01 Kasım 2017
Kaymakam Sarı Gündoğdu’da31 Ekim 2017
Muhteşem resepsiyon30 Ekim 2017
TGF’den ata yurdunda coşkulu kutlama30 Ekim 2017
Gençler Cumhuriyete Sahip Çıkıyor29 Ekim 2017
Doğu’da sıkışan PKK Karadeniz’de çıkış kapısı arıyor29 Ekim 2017
301 liralık protesto28 Ekim 2017
Türk askeri Kuzey Irak'taki Kokozer Dağı'na bayrak dikti28 Ekim 2017
10 ildeki 21 konteyner ve çadır kentlerde 235 bin 970 Suriyeli bulunuyor28 Ekim 2017
Tanker tıra çarptı: 1 ölü28 Ekim 2017
Mersin'de oto dolandırıcılığı şebekesine darbe28 Ekim 2017
Mersin Barosu’ndan öğrencilere bilişim suçları eğitimi 28 Ekim 2017
Otistik engelli çocuk trafik kazasında hayatını kaybetti 28 Ekim 2017
Düdüklü tencere böyle patladı27 Ekim 2017
Cumhuriyet coşkusu 27 Ekim 2017
“Bizler nice kahramanların torunlarıyız”27 Ekim 2017
“Cumhuriyetin sönmeyen meşalesi”26 Ekim 2017
Şehidin şarkısı yürekleri yaktı26 Ekim 2017
Karalar’ın Bayrak hassasiyeti25 Ekim 2017
Edebiyat dünyası Adana’da buluştu25 Ekim 2017
“Afetzede üreticilerin borçlarını yapılandırın”25 Ekim 2017
Adana Öğrenme Şenliği başladı 24 Ekim 2017
"Okulları koruyun" emrini verdi…24 Ekim 2017
“Nikah kıyma yetkisi muhtarlara verilsin”23 Ekim 2017
4 bin yıllık Adana tarihi için mücadele23 Ekim 2017
Muhteşem defile ile açıldı22 Ekim 2017
Sunay Akın, gençleri bilginin ışığıyla aydınlattı22 Ekim 2017
Tuvalet deliğinde ve oyuncak ayı içinde eroin ele geçirildi21 Ekim 2017
Adana'da "kiralık dilenci çocuk" operasyonu21 Ekim 2017
Mühürlerini Sözlü'ye teslim etti 20 Ekim 2017
Bilge Ajans’tan bir ilk daha19 Ekim 2017
Noterler, “Trafik Sigortası”nı tanzim etmeyecek19 Ekim 2017
AKYED’den Yıldız’a ziyaret18 Ekim 2017
Kocavezirliler yıllar sonra buluştu18 Ekim 2017
“Her türlü sorunların üstesinden geleceğiz”18 Ekim 2017
TBB’den Adana Barosu’na destek16 Ekim 2017
Özke’nin ödülünü Kılıçdaroğlu verdi16 Ekim 2017
“Çifte Bakan”lı açılış15 Ekim 2017
MHP Yüreğir Aşure dağıttı15 Ekim 2017
“GÖREVLERİNİ YAPARKEN HER ZAMAN MESLEKTAŞLARIMIZIN YANINDAYIZ”14 Ekim 2017
OHAL uzatılıyor!14 Ekim 2017
En Net Ses Teknolojisi Turkcell’de 14 Ekim 2017
ADALET BAKANI ABDÜLHAMİT GÜL ADANA'DA14 Ekim 2017
“450 öğrenciye burs veriyoruz”13 Ekim 2017
MÜHJEO’2017 Sempozyumu başladı12 Ekim 2017
Hacıbektaş Veli öykü ödülü Mustafa Özke’ye verilecek09 Ekim 2017
Duygu Mühendislik Daıkın’la daha da büyüdü08 Ekim 2017
Savaştan kaçan Şeyme, 16 çocukla tek odalı evde kalıyor07 Ekim 2017
Motosiklet park halindeki otomobile çarptı: 1 yaralı07 Ekim 2017
İdlib sınırında güvenlik duvarı kaldırıldı 07 Ekim 2017
“Yaşar Kemal Sanat Günleri” başladı 06 Ekim 2017
“Vaat etmediklerimizi de yapıyoruz”06 Ekim 2017
“Dünya koşullarıyla uyumlu hale getireceğiz”06 Ekim 2017
"Üniversite sınavı tekrar sıfır noktasına dönebilir"06 Ekim 2017
Çetin, türküleriyle mest etti05 Ekim 2017
TÜRSAB'ta acentalar değişim istiyor 05 Ekim 2017
“İklim değişikliği gerçek bir tehdittir”04 Ekim 2017
Yaylalardaki çarpık yapılaşma havadan böyle görüntülendi04 Ekim 2017
Türk-İş’den Canlı’ya ‘hayırlı olsun’ ziyareti03 Ekim 2017
Fayton denetimi02 Ekim 2017
TMMOB’lu kadınlardan “OHAL’de Kadınız” Kurultayı01 Ekim 2017
Saat Kuleli Park’ta sona doğru01 Ekim 2017
Tarkan Kulak, kitabını tanıtıp okuyucuları için imzalayacak01 Ekim 2017
Adanalı şehit uzman çavuş toprağa verildi30 Eylül 2017
Adanalı şehit 38 gün önce evlenmiş30 Eylül 2017
Kozan’a şehit ateşi düştü30 Eylül 2017
Çaresiz anne çocuklarının okuması için yardım bekliyo30 Eylül 2017
Emniyet kemeri sayesinde sağ çıktı30 Eylül 2017
Kazada aracın içerisindeki 5 kişiden 3’ü yanarak can verdi30 Eylül 2017
Hainlere darbe üstüne darbe30 Eylül 2017
“Yaz saati uygulaması büyük israfa yol açıyor”29 Eylül 2017
Askıdaki esrar polisi bile şaşkına çevirdi29 Eylül 2017
İHA’lar teröristlerin kabusu oldu28 Eylül 2017
“Kan ver, hayat kurtar”27 Eylül 2017
Soner Çetin Çukurova Press Ender FM’de26 Eylül 2017
TMMOB'den sert tepki26 Eylül 2017
TÜED üyeleri Çanakkale’de26 Eylül 2017
Hakkari'den acı haber: 2 şehit, 2 yaralı23 Eylül 2017
Türkmenler, referanduma 2 gün kala toplanıp Barzani’ye seslendi23 Eylül 2017
Gasp makinesi adliyeye sevk edildi23 Eylül 2017
Dikkatsizlik ve umursamazlık yangında en büyük etken23 Eylül 2017
Bonzayi çeken genç kendinden geçti23 Eylül 2017
Hukuk öğrencilerinin yol çilesi22 Eylül 2017
Yamanyılmaz’dan ATB yönetimine tepki22 Eylül 2017
"Bizim için Kerkük Türklüktür, şah damarımızdır"22 Eylül 2017
Şehitler ve merhum gaziler dualarla anıldı 22 Eylül 2017
“Üretim ibadettir”21 Eylül 2017
Kürşat Atılgan’dan Mehmet Şahbaz’a ziyaret21 Eylül 2017
"Yazılı basın hiçbir zaman bitmeyecektir"21 Eylül 2017
“Ahilik kültürünü, dünyanın da örnek alması gerekir”20 Eylül 2017
KARALAR ve ÇETİNKAYA Çukurova Press Ender FM’de 19 Eylül 2017
ÇGC’den Adana Emniyet Müdürü Yıldız’a ziyaret19 Eylül 2017
Ahilik haftası'nda esnaf coşkusu 19 Eylül 2017
19 Eylül Gaziler Günü törenle kutlandı19 Eylül 2017
Kan bağışına madalyalı savcılardan düzenli destek19 Eylül 2017
ÇGC’den gazetecilere meslekiçi eğitim18 Eylül 2017
500 polisli huzur uygulaması17 Eylül 2017
Vali Demirtaş incelemede17 Eylül 2017
Sahte parayla 46 koyun aldı16 Eylül 2017
15 Temmuz’da Huber Köşkü’ne helikopter kaldırmayan 3 pilot için karar16 Eylül 2017
2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı İstişare toplantısı16 Eylül 2017
Restoran cinayetine 6 tutuklama16 Eylül 2017
Hamile kadını yaralayan alkollü sürücüye meydan dayağı kamerada 16 Eylül 2017
Başkan Çetin, vatandaşla bir araya geldi15 Eylül 2017
Karalar, Cafe Kütüphane’yi açtı15 Eylül 2017
UNICEF’ten Karalar’a teşekkür 14 Eylül 2017
“Bölgemizde adalet hizmeti daha da hızlanacak”13 Eylül 2017
Adana Çevirme Radar Grubu Başkanı Fırat Çınar, iddialara sert tepki gösterdi “Her zaman devletimizin yanında olduk”13 Eylül 2017
İmamla tartıştı, camiye halı bağışıyla cezadan kurtuldu12 Eylül 2017
Yüreğir’de kapalı semt pazarları çoğalıyor11 Eylül 2017
Nefes kesen operasyon11 Eylül 2017
“Okul servisleri denetimsiz görevliler eğitimsiz”10 Eylül 2017
Adana’da otomobil sulama kanalına düştü09 Eylül 2017
PKK operasyonunda anne-kız tutuklandı09 Eylül 2017
Yıldız: "Bayrağımızı indiremeyecekler"09 Eylül 2017
'Yangınların sebebi yüzde 90 insan09 Eylül 2017
Eski karısıyla barışmak isteyen adam dehşet saçtı09 Eylül 2017
Suriyeli çocuğu öldürüp, cesedi çöp konteynerine attı09 Eylül 2017
3 yaşından beri düğünlerde davul çalıyor 08 Eylül 2017

MAÇ SKORLARI
PİYASALAR
Altın Fiyatları Döviz
..
MUSTAFA CİNER
GÜLMEK
29 Eylül 2017
ROJDİ HAN
RASS GELE!!!
15 Haziran 2017
En Çok Okunan
Basın İlan Kurumu
Gazeteler
ÇUKUROVA PRESS Facebook'da
Takvim
BASIN ILAN
Anasayfa | Gazeteler | Foto Galeri | Video Galeri | Yeni Üye | Hakkımızda | Sohbet Odası | İletişim | Künye
CH