SİYASET      EKONOMİ      KULİS      DÜNYA      SPOR      YAŞAM      GÜNCEL      YEREL      MAGAZİN      TEKNOLOJİ      BİLİM      KÜLTÜR SANAT   
 
Ana Sayfa > GÜNCEL

‘’HAYIR İŞLERİNE DEVAM EDECEĞİZ’’
17 Ağustos 2016
Bu haber 49438 kez okundu
Alevi camiasının önde gelen isimlerinden Mehmet Güven ile arkadaşlarının Adana’nın Seyhan ilçesine bağlı Yalman’lı Mahallesindeki Hz. Hızır makamını yıkıp, 14 gün gibi kısa bir sürede yeniden yaparak Alevi toplumuna kazandırdı.
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%
Röportaj: SABİT ÖZKESER

Alevi camiasının önde gelen isimlerinden Mehmet Güven ile arkadaşlarının Adana’nın Seyhan ilçesine bağlı Yalman’lı Mahallesindeki Hz. Hızır makamını yıkıp, 14 gün gibi kısa bir sürede yeniden yaparak Alevi toplumuna kazandırdı.
“YAPTIĞIMIZ İŞLERE SADECE VESİLE OLUYORUZ”
Makam anahtarının teslim töreninde görüştüğümüz Mehmet Güven, “ Allah bize ömür verdikçe bu tür hayır işlerine devam edeceğiz. Bu yaptığımız işlere bizler sadece vesile oluyoruz, yaptığımız işlerin Mevlana Ali, Hz. Muhammed, Hz. Hıdır, Hz. Hasan ve Hüseyin’in faziletlerinden olduğunu herkes bilsin. Mevla’mız bizlere verir bizlerde inancımız yolunda harcarız‘’ dedi .
Çukurova Press’in  ‘’Bizlerinde şahit olduğu, çalışmalarınızdaki küçükten büyüğe kadar  herkesin özverili bir şekilde canla başla çalışmasını neye bağlıyorsunuz sorusuna?” Mehmet Güven şu şekilde cevap verdi:
“Peygamber efendimizin bizlere emanet bıraktığı başta Mevlana Ali ve Ehl-i Beyti’nin kalbimizdeki ölümüne sevgisi bizleri böylesine bir çalışmaya sevk ediyor. Bizler tamamladığımız her işi Mevlana Ali ve Ehli Beyt ’ine borçluyuz.”
‘’ALEVİ KELİMESİ ÇOK DEĞERLİDİR’’
Kendisi ile ilgili ‘’Fethullahçı’’ olduğu yönünde dedikodular üretildiğine dikkat çeken Mehmet Güven, ’’Bu tür dedikoduları yapanlar Alevi olamaz, çünkü Alevi kelimesi çok değerlidir. Aleviyim demekle Alevi de olunmaz, Alevi bilgilidir, Alevi araştırır, Alevi dedikodu yapmaz, Alevi gözüyle görmediği, şahit olmadığı şeylere inanmaz. Bu tür dedikoduları yapanlar; emin olun Ehli Beyt’in adlarını sıralı ya da sırasız olarak sayamayan fitnecilerdir. Bunlar birlik ve beraberliğimizi istemeyenlerdir. Halkımız bunlara dikkat etsin bu tür insanlar ‘’FETÖ’’ örgütünden daha tehlikelidir. Bütün Alevi halkına sesleniyorum birliğimize kast edenler bu tür dedikoduları çıkartıyorlar. Bunlara inanmayın, gelin gözünüzle ne yaptığımızı görün bizim yaptıklarımız ortadadır.”
 ‘’ALLAH ONDAN RAZI OLSUN’’
Hz. Ali, Hz. Muhammed ve Ehli Beyt ‘ine gönülden bağlı binlerce kişinin buluştuğu makam anahtarının teslim töreninde bulunan Yalmanlı Mahallesi muhtarı Zeki Ayan anahtarı Mehmet Güven’den teslim alırken, “Ben Mehmet Güven’i 1992 yılından beri tanıyorum. Mehmet beyden halkına ve dinine hizmet etmekten başka bir şey görmedim, eğer görmüş olsaydım bunu çekinmeden ifade ederdim. Bu konularda kimseden korkum olmadığını da herkes bilir” dedi.
Topluma hizmet edenler her kim olursa olsun saygı duyulması gerektiğini belirten Ayan, “Gözlerimizle şahit olduğumuz şeyleri inkâr edemeyiz, küçüklüğünden bu yana arkadaşları ile beraber bu çalışmalara gönül vermiş insanlara saygı duyup Allah onlardan razı olsun demekten başka bir şey söylenemez” diyerek sözlerini bitirdi.
“FETÖ’CÜLER İÇERİDE, MEHMET GÜVEN TOPLUMUNA HİZMET ETMEYE DEVAM EDİYOR”                                                                                                                                       
Makam anahtarının teslimi töreninde görüştüğümüz Ehl-i Beyt değerlerini Yaşatma ve Yüceltme Derneği Başkanı (HAYDER) Ali İhsan Hasırcı, Mehmet Güven ile ilgili çıkarılan dedikodulara yönelik sorumuza şu şekilde yanıt verdi: ‘’FETÖ’cü terör örgütünün 15 Temmuz gecesi başarısız darbe kalkışması sonrasında devletimiz; kimin FETÖ terör örgütüne mensup olduğunu ve kimin olmadığını ortaya çıkararak örgütle ilişkisi olanları gözaltına almıştır.  Şayet Mehmet Güven’in bu terör örgütü ile ilişkisi olsaydı devletimiz bu konuda gerekli işlemleri yapardı. Sizin de şahit olduğunuz gibi her şey ortada FETÖ’cüler içeride, Mehmet Güven, toplumuna hizmet etmeye devam ediyor. 
‘’15 TEMMUZ’DAN SONRA MEHMET GÜVEN’E OLAN İLGİ ÇIĞ GİBİ BÜYÜYOR’’
Bu tür söylemlerde bulunanlarla ilgili iyi bir analiz yapmak gerekir; Şöyle ki; Mehmet Bey hakkında iki farklı kesimin ürettiği dedikodu var. Birincisi; boş gezenin boş kalfası olan ve her söyleneni araştırmadan, sorgulamadan başkalarına aktaran ve dünyadan haberi olmayan bilinçsiz kişiler. Kaldı ki bunların söylemlerine; ancak kendileri gibi olanlar inanıyor, bunları kayda almamak lazım.     
       Diğer kesim ise; Mehmet Güven’in sarstığı koltuklarını kurtarma derdine düşen, devletin içinde FETÖ sayesinde nüfuz sahibi olmuş ruhban sınıfıdır. Bu ruhban sınıfı sarsılmış güvenirliklerini yeniden kazanmanın yolunun Mehmet Güven’i FETÖ örgütü içerisinde gösterilmesinden geçtiğini çok iyi biliyorlar. Çukurdan çıkış yolu buradan geçiyor. Bu ruhban sınıfı ürettikleri iftiranın devlet tarafında kabul görmesini sağlamak için var güçleriyle çalışmaktalar. Öyle ki devlette hatırı sayılır kişileri de ‘din elden gidiyor’ söylemleriyle kandırarak baskı kurulmasını sağlamak yöntemi de dâhil olmak üzere her yolu denemekteler.  15 Temmuz’dan önce çamur at izi kalsın dönemi idi. Fakat 15 Temmuz sonrasında halk, durumun böyle olmadığının farkına vardı. Halk onlara soruyor, ‘FETÖ’cü dediniz uzak kaldık ama adam elini kolunu sallaya sallaya dolaşıyor FETÖ’cü olsaydı almazlar mıydı’ diye. Halkın; bu tip ruhban sınıflarına verdikleri krediler tükenmiş durumdadır. İnsanlar söylenen bu yalanları fark etmeye başladı ve artık bu tip insanlara halkımız inanmıyor. Bu durumlardan sonra Mehmet Güven’e olan ilgi çığ gibi büyüyor.
“MEHMET GÜVEN; VATANINA, BAYRAĞINA, TOPLUMUNA VE DİNİNE ÂŞIK BİR İNSANDIR’’    
Vatanına ve bayrağına devletine halkına ihanet eden FETÖ terör örgütü ile Mehmet Güven’i aynı kefede gösterme çabasında olanlar ancak ve ancak ülkemizin birliğine kast eden ve bu güzide Alevi halkını devletine karşı kışkırtmaya çalışan FETÖ uzantılarından başkaları değildir. İşte bu kesim son derece tehlikelidir. İstedikleri şeyin daha çok FETÖ terör örgütünün başaramadığı Alevi-Devlet çatışmasının fitilini ateşleyebilmek ve birlik beraberliğimizi temelden yıkmaya yönelik talepler olduğu gözden kaçırılmamalıdır. Bu tür taleplerde bulunanları devletimiz çok iyi araştırmalıdır.
Sonuç olarak; ’Mehmet Güven vatanına, bayrağına, toplumuna ve dinine âşık bir insandır. Mehmet Güven ve taraftarları aynı zamanda bu tür oyunlara gelmeyecek kadar da vatan ve bayrak sevdalısıdır. Devletimiz kimin ne olduğunu artık çok daha iyi biliyor. Devletimiz bu tür oyunları bertaraf edebilecek derecede büyüktür, devletimiz meydanı bu FETÖ uzantılarına bırakmaz ’’ diyerek sözlerini bitirdi.


Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer GÜNCEL Haberleri

Başlık Tarih
 
Tuvalet deliğinde ve oyuncak ayı içinde eroin ele geçirildi21 Ekim 2017
Adana'da "kiralık dilenci çocuk" operasyonu21 Ekim 2017
Mühürlerini Sözlü'ye teslim etti 20 Ekim 2017
Bilge Ajans’tan bir ilk daha19 Ekim 2017
Noterler, “Trafik Sigortası”nı tanzim etmeyecek19 Ekim 2017
AKYED’den Yıldız’a ziyaret18 Ekim 2017
Kocavezirliler yıllar sonra buluştu18 Ekim 2017
“Her türlü sorunların üstesinden geleceğiz”18 Ekim 2017
TBB’den Adana Barosu’na destek16 Ekim 2017
Özke’nin ödülünü Kılıçdaroğlu verdi16 Ekim 2017
“Çifte Bakan”lı açılış15 Ekim 2017
MHP Yüreğir Aşure dağıttı15 Ekim 2017
“GÖREVLERİNİ YAPARKEN HER ZAMAN MESLEKTAŞLARIMIZIN YANINDAYIZ”14 Ekim 2017
OHAL uzatılıyor!14 Ekim 2017
En Net Ses Teknolojisi Turkcell’de 14 Ekim 2017
ADALET BAKANI ABDÜLHAMİT GÜL ADANA'DA14 Ekim 2017
“450 öğrenciye burs veriyoruz”13 Ekim 2017
MÜHJEO’2017 Sempozyumu başladı12 Ekim 2017
Hacıbektaş Veli öykü ödülü Mustafa Özke’ye verilecek09 Ekim 2017
Duygu Mühendislik Daıkın’la daha da büyüdü08 Ekim 2017
Savaştan kaçan Şeyme, 16 çocukla tek odalı evde kalıyor07 Ekim 2017
Motosiklet park halindeki otomobile çarptı: 1 yaralı07 Ekim 2017
İdlib sınırında güvenlik duvarı kaldırıldı 07 Ekim 2017
“Yaşar Kemal Sanat Günleri” başladı 06 Ekim 2017
“Vaat etmediklerimizi de yapıyoruz”06 Ekim 2017
“Dünya koşullarıyla uyumlu hale getireceğiz”06 Ekim 2017
"Üniversite sınavı tekrar sıfır noktasına dönebilir"06 Ekim 2017
Çetin, türküleriyle mest etti05 Ekim 2017
TÜRSAB'ta acentalar değişim istiyor 05 Ekim 2017
“İklim değişikliği gerçek bir tehdittir”04 Ekim 2017
Yaylalardaki çarpık yapılaşma havadan böyle görüntülendi04 Ekim 2017
Türk-İş’den Canlı’ya ‘hayırlı olsun’ ziyareti03 Ekim 2017
Fayton denetimi02 Ekim 2017
TMMOB’lu kadınlardan “OHAL’de Kadınız” Kurultayı01 Ekim 2017
Saat Kuleli Park’ta sona doğru01 Ekim 2017
Tarkan Kulak, kitabını tanıtıp okuyucuları için imzalayacak01 Ekim 2017
Adanalı şehit uzman çavuş toprağa verildi30 Eylül 2017
Adanalı şehit 38 gün önce evlenmiş30 Eylül 2017
Kozan’a şehit ateşi düştü30 Eylül 2017
Çaresiz anne çocuklarının okuması için yardım bekliyo30 Eylül 2017
Emniyet kemeri sayesinde sağ çıktı30 Eylül 2017
Kazada aracın içerisindeki 5 kişiden 3’ü yanarak can verdi30 Eylül 2017
Hainlere darbe üstüne darbe30 Eylül 2017
“Yaz saati uygulaması büyük israfa yol açıyor”29 Eylül 2017
Askıdaki esrar polisi bile şaşkına çevirdi29 Eylül 2017
İHA’lar teröristlerin kabusu oldu28 Eylül 2017
“Kan ver, hayat kurtar”27 Eylül 2017
Soner Çetin Çukurova Press Ender FM’de26 Eylül 2017
TMMOB'den sert tepki26 Eylül 2017
TÜED üyeleri Çanakkale’de26 Eylül 2017
Hakkari'den acı haber: 2 şehit, 2 yaralı23 Eylül 2017
Türkmenler, referanduma 2 gün kala toplanıp Barzani’ye seslendi23 Eylül 2017
Gasp makinesi adliyeye sevk edildi23 Eylül 2017
Dikkatsizlik ve umursamazlık yangında en büyük etken23 Eylül 2017
Bonzayi çeken genç kendinden geçti23 Eylül 2017
Hukuk öğrencilerinin yol çilesi22 Eylül 2017
Yamanyılmaz’dan ATB yönetimine tepki22 Eylül 2017
"Bizim için Kerkük Türklüktür, şah damarımızdır"22 Eylül 2017
Şehitler ve merhum gaziler dualarla anıldı 22 Eylül 2017
“Üretim ibadettir”21 Eylül 2017
Kürşat Atılgan’dan Mehmet Şahbaz’a ziyaret21 Eylül 2017
"Yazılı basın hiçbir zaman bitmeyecektir"21 Eylül 2017
“Ahilik kültürünü, dünyanın da örnek alması gerekir”20 Eylül 2017
KARALAR ve ÇETİNKAYA Çukurova Press Ender FM’de 19 Eylül 2017
ÇGC’den Adana Emniyet Müdürü Yıldız’a ziyaret19 Eylül 2017
Ahilik haftası'nda esnaf coşkusu 19 Eylül 2017
19 Eylül Gaziler Günü törenle kutlandı19 Eylül 2017
Kan bağışına madalyalı savcılardan düzenli destek19 Eylül 2017
ÇGC’den gazetecilere meslekiçi eğitim18 Eylül 2017
500 polisli huzur uygulaması17 Eylül 2017
Vali Demirtaş incelemede17 Eylül 2017
Sahte parayla 46 koyun aldı16 Eylül 2017
15 Temmuz’da Huber Köşkü’ne helikopter kaldırmayan 3 pilot için karar16 Eylül 2017
2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı İstişare toplantısı16 Eylül 2017
Restoran cinayetine 6 tutuklama16 Eylül 2017
Hamile kadını yaralayan alkollü sürücüye meydan dayağı kamerada 16 Eylül 2017
Başkan Çetin, vatandaşla bir araya geldi15 Eylül 2017
Karalar, Cafe Kütüphane’yi açtı15 Eylül 2017
UNICEF’ten Karalar’a teşekkür 14 Eylül 2017
“Bölgemizde adalet hizmeti daha da hızlanacak”13 Eylül 2017
Adana Çevirme Radar Grubu Başkanı Fırat Çınar, iddialara sert tepki gösterdi “Her zaman devletimizin yanında olduk”13 Eylül 2017
İmamla tartıştı, camiye halı bağışıyla cezadan kurtuldu12 Eylül 2017
Yüreğir’de kapalı semt pazarları çoğalıyor11 Eylül 2017
Nefes kesen operasyon11 Eylül 2017
“Okul servisleri denetimsiz görevliler eğitimsiz”10 Eylül 2017
Adana’da otomobil sulama kanalına düştü09 Eylül 2017
PKK operasyonunda anne-kız tutuklandı09 Eylül 2017
Yıldız: "Bayrağımızı indiremeyecekler"09 Eylül 2017
'Yangınların sebebi yüzde 90 insan09 Eylül 2017
Eski karısıyla barışmak isteyen adam dehşet saçtı09 Eylül 2017
Suriyeli çocuğu öldürüp, cesedi çöp konteynerine attı09 Eylül 2017
3 yaşından beri düğünlerde davul çalıyor 08 Eylül 2017
“Minninne” grubu Anıtkabir’e gidiyor07 Eylül 2017
Gadir-Hum Pazar günü kutlanacak07 Eylül 2017
Dev yayın balığı yakalandı 06 Eylül 2017
Sıra arkadaşlığı aşka dönüştü05 Eylül 2017
Çelikcan, bayram sürensince vatandaşlarla içiçe oldu04 Eylül 2017
Kurban Bayramı tatilinin bilançosu ağır oldu: 109 ölü, 617 yaralı04 Eylül 2017
Taşındığı evde unutulan parayı harcadı02 Eylül 2017
Hayvan pazarında silahlı saldırı: 3 yaralı02 Eylül 2017
Belediye otobüsüne saldırıp, yolcuyu darp ettiler02 Eylül 2017
Vali Demirtaş’tan Kurban Bayramı ziyaretleri01 Eylül 2017
Bakan Çelik: "Arakan’da yavaşlatılmış soykırım uygulanıyor"01 Eylül 2017
Boğulmaktan kurtarılan genç ’beni nereye götürüyorsunuz’ dedi01 Eylül 2017
Ambulans otomobillere çarptı: 6 yaralı01 Eylül 2017
Vatandaşın güvenliği için eller tetikte01 Eylül 2017
Acemi kasaplar iş başında01 Eylül 2017
Aşırı hız ölüm getirdi!01 Eylül 2017
Yurt genelinde 'Türkiye Huzur Arife-2 Uygulaması'nın ikincisi gerçekleştirildi 01 Eylül 2017
Acemi kasaplar hastaneye akın etti01 Eylül 2017
“Bayramlar barış ve kardeşlik günüdür”31 Ağustos 2017
Yüksel’den Bayram ve Barış mesajı31 Ağustos 2017
“Bayramların özünde sevgi ve huzur vardır”31 Ağustos 2017
“Dargınlıklar bitsin kırgınlıklar giderilsin”31 Ağustos 2017
"Bayram bizim neyimize" 31 Ağustos 2017
Askerler dua edip şehit annelerinin elini öptü31 Ağustos 2017
“Savaşlar bir an önce sona ermeli”31 Ağustos 2017
Firari hükümlüden şok suçlama 30 Ağustos 2017
“Kurban, birlik ve beraberlik bayramıdır”30 Ağustos 2017
Mahalleli ve Suriyeli kavgası: 2 yaralı 30 Ağustos 2017
PKK/KCK operasyon: 8 gözaltı29 Ağustos 2017
Kurbanlık satış ve kesim merkezleri ilaçlanıyor28 Ağustos 2017
“Milletimiz vatanını müdafada yedidüvele gösterdi”28 Ağustos 2017
CHP, Kurtuluş Destanı’nın ‘Zafer’ini coşkuyla kutlayacak28 Ağustos 2017
"30 Ağustos bir iftihar vesilesidir"28 Ağustos 2017
Vali Demirtaş doğa severleri “küp şelaleleri”ne davet etti28 Ağustos 2017
Adana’da silahlı kavga28 Ağustos 2017
Gündoğdu’dan 15’nci okul 28 Ağustos 2017
"Belediyecilik kamu hizmetçiliğidir"27 Ağustos 2017
Büyükşehir işçisi bayrama buruk giriyor27 Ağustos 2017
Kursiyerler sertifikalarını aldı27 Ağustos 2017
Adnan Menderes Sahil Yolu Eylül'de bitiyor27 Ağustos 2017
Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar: 'TSK milletin emrindedir26 Ağustos 2017
Üniversiteye kayıt yaptırdı, şimdi yaşam mücadelesi veriyor26 Ağustos 2017
Şener Şen’in 'Banker Bilo' filmi gerçek oldu26 Ağustos 2017
Kamyonet şoförü, seyir halinde uyuşturucu madde kullanırken görüntülendi26 Ağustos 2017
Ünlü spiker Mesut Mertcan defnedildi26 Ağustos 2017
Hastanedeki tahliye ile ilgili İl Sağlık Müdürü açıklama yaptı26 Ağustos 2017
İstanbul'da otogardaki otobüs kuyruğu havadan görüntülendi26 Ağustos 2017
Kurbanlık dana sahibini öldürdü26 Ağustos 2017
“Acemi kasap timi” kuruldu25 Ağustos 2017
Kaçak elektriğe geçit yok25 Ağustos 2017
Suriyeli dilencilere operasyon25 Ağustos 2017
Patenli gencin tehlikeli yolculuğu25 Ağustos 2017
Osman Ak'ı yüzlerce kişi uğurladı 24 Ağustos 2017
"Buzdolabı tamircisi üzerinde emniyet binası kalmayacak" 24 Ağustos 2017
Okul kütüphanesindeki eski basım eserler çöpe atıldı 24 Ağustos 2017
Çocuk tacizcisine vatandaş dayağı 24 Ağustos 2017
Çocuk tacizcisine vatandaş dayağı24 Ağustos 2017
“Tarihi hezimete bir yenisi daha eklendi”23 Ağustos 2017
Drone'lu özel harekatlı sayaç denetimi23 Ağustos 2017
Vali Demirtaş, Aladağ'da incelemelerde bulundu22 Ağustos 2017
“ Anız yakmak insanlığa zarar”21 Ağustos 2017
Tarihi “Hz. İsa ve havarileri” resmi ele geçirildi 21 Ağustos 2017
ASKİ'den dereler atağı21 Ağustos 2017
Keçiboynuzundan bıçak üretiyor21 Ağustos 2017
Kına dönüşü katliam!19 Ağustos 2017
Şehidin kanı yerde kalmadı, o teröristin cesedi bulundu19 Ağustos 2017
Kurbanlıklarla koyun koyuna uyuyorlar19 Ağustos 2017
Çin malı zayıflama hapı öldürdü19 Ağustos 2017
Ağrı Devlet Hastanesi'nde skandal görüntüler19 Ağustos 2017
Terör saldırında ölen işçi Osmaniye’de defnedildi19 Ağustos 2017
Beşiktaş’ta işçilerin ölümle dansı19 Ağustos 2017
İnsansız hava aracı düştü18 Ağustos 2017
Sakarya Hendek'te feci kaza: 7 ölü 10 yaralı18 Ağustos 2017
Artık 1200 gazetenin ilk sayfaları www.bik.gov.tr’de17 Ağustos 2017
BYEGM Bölge Müdürü Keleş’e ziyaret17 Ağustos 2017
Üniversiteye kayıt yaptıran öğrencilere ücretsiz ulaşım17 Ağustos 2017
Kozan - Mansurlu yolu yapımı masaya yatırıldı17 Ağustos 2017
Gençler Adana için kenetlendi 17 Ağustos 2017
İbrahim Deveci: "Ece’ye aracımla çarpmadım, kendisi yakın arkadaşım, yardım ettim"16 Ağustos 2017
Seyir halindeki motosiklete silahlı saldırı: 2 ölü16 Ağustos 2017
Yedek lastikte uyuşturucu ticareti16 Ağustos 2017
Öfkeli genç, tartıştığı kız arkadaşını kamyonetle ezdi16 Ağustos 2017
Rize’de bir kişi sel sularına kapılarak kayboldu16 Ağustos 2017
Iraklı karı-kocaya 'cinsel istismar' gözaltısı16 Ağustos 2017
Bakan Arslan’dan bayram müjdesi16 Ağustos 2017
Kızıldağ’da Saimbeyli rüzgarı esti15 Ağustos 2017
Sözlü’den kritik Maçka uyarısı15 Ağustos 2017
Sahte estetikçi tutuklanarak cezaevine gönderildi 15 Ağustos 2017
Atapark açılışı muhteşem konserlerle renklendi 15 Ağustos 2017
Uyurken üzerinden kamyonet geçen kişinin görüntüleri güvenlik kamerasında15 Ağustos 2017
“10 günlük tatil esnafı zora düşürür”14 Ağustos 2017
Uyuşturucu baronesi yakalandı 13 Ağustos 2017
Kozan Cumhuriyet Başsavcısı Yeşil görevine başladı12 Ağustos 2017
Nikahtan 20 gün sonra evli olmadıklarını öğrendiler12 Ağustos 2017
Şehit Astsubay Gedik’e doğum gününde son veda12 Ağustos 2017
Adana Emniyeti, PKK’ya göz açtırmıyor11 Ağustos 2017
Örümcek Adam" gibi tırmanarak 8 eve girdi11 Ağustos 2017
Tavuğunun ölüm sebebini öğrenmek için otopsi yaptırdı10 Ağustos 2017
Ömer Uluçay Yaşar Kemal’i yazdı09 Ağustos 2017
“Dünyanın 4 yanından canlarla buluştuk”07 Ağustos 2017
Marina Port ‘MORT’ mu oldu ?06 Ağustos 2017
Kalkınma Ajansı’ndan ÇGC’ye proje desteği06 Ağustos 2017
Hırsızı ev sahibi yakaladı05 Ağustos 2017
Cinsel istismar zanlısından gazetecilere: "Sizin torununuza mı yaptılar"05 Ağustos 2017
Yangında hayatını kaybeden 2 çocuğun cenazesi ailelerine teslim edildi05 Ağustos 2017
ÖSYM LYS tercih sonuçlarının açıklanacağı tarihi açıkladı!05 Ağustos 2017
Kralların yiyeceği siyah elması ‘Arthur’ buldu05 Ağustos 2017
Karaman’da feci kaza: 6 ölü, 3 yaralı05 Ağustos 2017
Eskort sitesi üzerinden 2 milyonluk vurgun04 Ağustos 2017
Atila Menevşe yeniden aday03 Ağustos 2017
HERŞEY ADANA İÇİN02 Ağustos 2017
BAŞKENT’E ADANA ÇIKARMASI02 Ağustos 2017
“Bizim siyasetle işimiz olmaz”01 Ağustos 2017
Sahte polislere rekor tutuklama 01 Ağustos 2017
Gazi çocuklarına öğrenim kredisi borcu şoku31 Temmuz 2017
Kayıp anneden 1 aydır haber alınamıyor31 Temmuz 2017
5 sahte polis çetesi çökertildi31 Temmuz 2017
Türk-İş’in 65’nci yıl onuru 31 Temmuz 2017
Vali Demirtaş’tan İl Jandarma Komutanı Yalçın’a ziyaret31 Temmuz 2017
Hırsız çaldığı cüzdanı böyle sakladı29 Temmuz 2017
Filistinliler için gıyabi cenaze namazı kıldılar29 Temmuz 2017
Cumhuriyet Gazetesi davasında ara karar açıklandı29 Temmuz 2017
İki aile sokak ortasında çatıştı: 8 yaralı29 Temmuz 2017
Resmi araçlara sıkı denetim geliyor29 Temmuz 2017
Antalya’da otel yangını29 Temmuz 2017
Ankara’nın en ünlü uyuşturucu baronu yakalandı29 Temmuz 2017
Bayrampaşa’da çuval içerisinde ceset bulundu29 Temmuz 2017
AKBANK 40 yıllık şubesini kapattı28 Temmuz 2017
Demirtaş’tan Kaymakamlara talimat28 Temmuz 2017
“Tapuda ortağımız var, haberimiz yok”26 Temmuz 2017
Kesintisiz enerji için çalışıyorlar 26 Temmuz 2017
36 sahte polis yakalandı26 Temmuz 2017
Gazeteci Kızılkaya’ya bıçaklı saldırı25 Temmuz 2017
Saçları ele veriyor25 Temmuz 2017
"Şehir Hastanesi Adana'yı sağlık üssü yapacak"25 Temmuz 2017
FETÖ operasyonu: 45 gözaltı25 Temmuz 2017
“Lozan, Ulus devletin tapusudur”25 Temmuz 2017
“Basın ciddi tehdit altında”24 Temmuz 2017
Demirtaş, polisi denetledi24 Temmuz 2017
“Basın, demokrasinin vazgeçilmez unsurudur”23 Temmuz 2017
Adana’da otomobil sürüye daldı: 30 hayvan telef oldu22 Temmuz 2017
Saat hırsızı kadın kameraya yakalandı22 Temmuz 2017
AÖF'e sınavsız giriş müjdesi22 Temmuz 2017
Yoldan geçen kişiyi vuran zanlı tutuklandı22 Temmuz 2017
Adana’da mobilya atölyesi alevlere teslim oldu22 Temmuz 2017
Adana’da hükümlü operasyonu22 Temmuz 2017
Denizli'de FETÖ'den 8 kadın öğretmen tutuklandı 22 Temmuz 2017
Muğla yine sallandı!22 Temmuz 2017
Kayseri'de trafik kazası: 4 ölü, 2 yaralı22 Temmuz 2017
20 ton çalıntı zeytin ele geçirildi22 Temmuz 2017
Yolcunun bavulundan 6 kilo esrar çıktı21 Temmuz 2017
10 yıl kullanmadığı motosiklete ‘HGS’ ceza21 Temmuz 2017
Vali Demirtaş incelemede bulundu20 Temmuz 2017
Toroslar EDAŞ, yeni yatırımlara hız verdi 20 Temmuz 2017
Vatandaşların 'kaçak geçiş' isyanı 19 Temmuz 2017
Başkan Sözlü'nün yurt dışı çıkış yasağı kaldırıldı 19 Temmuz 2017
Anadolu gazetecileri hizmetlere hayran kaldı17 Temmuz 2017
Vali Demirtaş’tan Adanalılar’a teşekkür 17 Temmuz 2017

MAÇ SKORLARI
PİYASALAR
Altın Fiyatları Döviz
..
MUSTAFA CİNER
GÜLMEK
29 Eylül 2017
ROJDİ HAN
RASS GELE!!!
15 Haziran 2017
En Çok Okunan
Basın İlan Kurumu
Gazeteler
ÇUKUROVA PRESS Facebook'da
Takvim
BASIN ILAN
Anasayfa | Gazeteler | Foto Galeri | Video Galeri | Yeni Üye | Hakkımızda | Sohbet Odası | İletişim | Künye
CH