Çukurova Press Twitter

“Hiç bir şey Halil’i bize unutturamayacak”

Lagos Balık
21 Kasım 2018 52 views 0

CHP Adana Milletvekili Orhan Sümer, Adana’da boş araziye kamyondan dökülen tonlarca narenciye posasının altında kalan ve tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitiren atık kağıt toplayıcısı 15 yaşındaki Halil Yeloğlu’nu TBMM’de andı.

CHP’li Sümer, Dünya Çocuk Hakları Günü’ndeki acı olayı TBMM gündemine getirdi. TBMM Genel Kurulu’nda bir konuşma yapan Sümer, Dünya Çocuk Hakları Günü’nde tüm çocuklar için tablonun çok karanlık olduğunu vurguladı. Bu durumu, bütün istatistiki verilerin de ortaya koyduğunu belirten Sümer, “Yılda ortalama yaklaşık 8 bin çocuğumuz istismara uğruyor. Sadece son yedi yılda 340 çocuğumuzu iş cinayetlerinde yitirdik” dedi.

HALİL’İ UNUTMAYACAĞIZ

CHP Milletvekili Sümer, açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Bakın, daha birkaç gün önce, okulda olması gereken bir yaşta, ailesinin geçimini sağlamak için Adana’da boş bir arazide atık kâğıt toplayan Halil Yeloğlu’nu acı bir şekilde yitirdik. Hiçbir şey bize 15 yaşındaki Halil’i unutturamaz. Biliyoruz ki bu olay ilk değil son da olmayacak. Hiçbir çocuğun yatağa aç girmediği, çocukların eşit, özgür oldukları bir dünya diliyorum” (Haber Merkezi)

 

Lagos Balık
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

MAGAZİN
Çukurova Press Twitter
izmir escort