Çukurova Press Twitter
Çukurova Press Facebook

Hipodromda Muhteşem Defile

Tatlıcı Zeki
08 Ocak 2018 76 views 0
Çukurova Press E-abonelik

Adana Yeşiloba Hipodromu’nda Osmanlı  Saray Esvapları Sergilendi.

Adana’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 96. yıldönümü nedeniyle Adana Yeşiloba Hipodromunda  Yüreğir Belediyesi Kültürevlerinde hazırlanan  “Osmanlı Saray Esvapları” defilesi düzenledi. Yarış aralarında sunulan defile at yarışı izlemeye gelen vatandaşlardan büyük ilgi gördü. Defileyi Adana Valisi Mahmut Demirtaş ve Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’de beğeniyle izledi.

Adana’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 96.yıldönümü nedeniyle Adana Yeşiloba Hipodromunda Adana Kurtuluş Kupası öncesi Yüreğir Belediyesi Kültürevlerinde hazırlanan “Osmanlı Saray Esvapları” defilesi düzenlendi. Yüreğir Belediyesi’nin hizmete açtığı kültür evlerindeki eğitmen ve öğrencilerinin el emeğiyle hazırladığı 37 Osmanlı Hanedanı mensubunun kaftanıyla, sultan ve şehzadelere ait toplam 46 parça, Adana Yeşiloba Hipodromu’nda 25 model tarafından sunuldu.

Hizmete açılan kültürevlerinde çok güzel çalışmaların yapıldığını 11 kültürevinden yılda her yaştan yaklaşık 30 bin insanın yararlandığını belirten Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan Sergilenen ”Osmanlı Saray Esvapları ve Kaftanları” defilesini de kültürevlerimizde kurslara katılan öğretmen ve öğrencilerimiz birlikte hazırlayıp sundular.Geçmişte önemli bir giysi olan ve kültürümüzde önemli yer tutan üst düzey devlet adamlarının giydiği kaftanları yeni kuşaklara tanıtmak ve görsel şölen yaşatmak amacıyla defile düzenledik. Yüreğir Belediyesi Kültürevlerimizde nelerin başarılabildiğini tüm Türkiye’ye tanıttık. Emeği geçen bütün arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu (Haber Merkezi)

Tatlıcı Zeki
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

Çukurova Press Ender FM
Çukurova Press E-abonelik