Çukurova Press Twitter

“Kamu hizmetlerine önem veriyoruz”

Lagos Balık
05 Nisan 2019 33 views 0

İl Koordinasyon Kurulu 2019 yılı ikinci dönem toplantısı Adana Valisi Mahmut Demirtaş’ın başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıya Vali Yardımcısı Murat Süzen, ilçe kaymakamları, bölge müdürleri, kurul üyelerini oluşturan kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

2019 yılı yatırım programında merkezi idare ve yerel yönetimler tarafından gerçekleştirilen ve yatırım programında yer alan projelerin ayrıntılarıyla ele alındığı toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Mahmut Demirtaş, yapımına devam edilen projeler ile başlatılması planlanan kamu hizmetlerine büyük önem verdiklerini söyledi.

“PROJELERİMİZİN GERÇEKLEŞME ORANI SEVİNDİRİCİ BOYUTTA”

Vali Mahmut Demirtaş, yatırım programında yer alan projelerin öngörülen sürelerde tamamlanması için ilgili kurum ve kuruluşlar nezdindeki gerekli işbirliğinin sağlanmasının yanı sıra koordineli çalışılmasının da büyük önem arz ettiğine dikkat çekti ve “ Adana Valiliği olarak, ilimizdeki ve ilçelerimizdeki yatırımları yaşama geçirmeye devam ediyoruz. Projelerimizin gerçekleşme oranı sevindirici boyutta” dedi.

“82 PROJE TAMAMLANDI, 293 PROJE DEVAM EDİYOR,

59 PROJE İHALE, 37 PROJE ETÜT AŞAMASINDA”

Kamu kurum ve kuruluşlarınca hazırlanan raporlar doğrultusunda projeler hakkında bilgiler veren Vali Demirtaş, “2019 yılında, İlimizde kamu kurum ve kuruluşlarımız, Belediyelerimiz ve kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları tarafından 471 proje uygulanmaktadır. Bu projelerden 82’si tamamlanmış olup, 293 proje devam etmekte, 59 proje ihale aşamasında ve 37 proje de etüt aşamasındadır. Bu projelerin toplam tutarı 10 milyar 533 milyon lira olup, 2019 yılı Nisan dönemi itibariyle 3 milyar 318 milyon lira harcama yapılmıştır.Bu projelerin hazırlanması ve gerçekleşmesinde çaba sarf eden kamu kurum ve kuruluşlarımızın temsilcilerine teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

KURUL ÜYESİ KURULUŞLARIN TEMSİLCİLERİ,

PROJELER HAKKINDA SUNUMLAR YAPTI

Adana İl Koordinasyon Kurulu 2019 Yılı 2.Dönem Toplantısı, yatırım programında yer alan projelerin gerçekleştirilme oranları, maliyet ve ödenek tablosunun değerlendirilmesi, yatırımcı kurum ve kuruluşlarca yürütülen projelerde gelinen aşamanın analiz edilmesi, hedeflere ilişkin sunumların yapılması ile katılımcıların görüş ve önerilerini dile getirmesiyle sürdü. (Haber Merkezi)

 

Lagos Balık
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

MAGAZİN
Çukurova Press Twitter
izmir escort