Emrah Blkn Google fock you Skype hakanakdan@outlook.com ulaş bana.Emrah Blkn Google fock you Skype hakanakdan@outlook.com ulaş bana.Emrah Blkn Google fock you Skype hakanakdan@outlook.com ulaş bana.Kayınço katili olacağım! - Çukurova Press Gazetesi, Adana Haber

Çukurova Press Twitter
Bu bölgedeki nakliyat konusunda uzmanlaşmış firmalara ulaşabilirsiniz.artvin evden eve nakliyatardahan evden eve nakliyataydın evden eve nakliyat

Kayınço katili olacağım!

Lagos Balık
24 Mart 2018 77 views 0

Böyle devam ederse yakında onu öldürmek için çeşitli planlar hazırlayabilirim. Neden olmasın ki? Ben üzüleceğime o ölsün!

Her geçen gün daha gıcık bir adama dönüşüyor. Tabii kendisi ile birlikte eşi de (bacanağım) aynı şekilde.

Öncelikle neden ‘bacanak’ diyorum onu izah edeyim. Evlilikler sonrasında herkesin arasında bir hitap meydana geliyor. Ancak bir erkek bir de kız kardeş olan ailenin bireyleri ile evlenen erkek ve kadın arasında hiçbir hitap bulunmuyor. Neden o ikiliye bir şey dememişler hala çözemedim. Oysa ki, kayınço, elti, görümce, baldız vs… Yardırmış bizimkiler.

“Eltimin, kayınçosunun kuzeninin görümcesi” gibisinden cümlelere hiç de yabancı olmayan bir toplumuz.

Biz de “Neden bizim aramızda özel bir sıfat yok?” diye düşünürken, madem ki iki kardeşle evlendik. İlla ikimizin de erkek olmasına ya da onların iki kız kardeş olmasına gerek yok, biz bacanak olalım dedik ve olay böyle gelişti. Valla geçtiğimiz 2 aya kadar da bacanağımla müthiş anlaşıyorduk. Mesleki olarak da kafa yapısı olarak da birbirimize yakınız.

Kayınçom ve eşi (bacanağım) gayet iyi insanlar(dı). Ta ki, İngiltere’ye yerleşene kadar. O vakitten sonra kendilerini kaybettiler.

HER ŞEYİN BAŞI O ROLL-ON!

Ne geldiyse başımıza o Roll-On’dan geldi.

Kelebek etkisi denen şey bu olsa gerek. Bir Roll-On önce onların, ardından da bizim hayatımızı değiştirdi.

Emre ile Başak İngiltere’ye tatile gitme kararı aldılar. E güzel tabii, gidin gezin, eğlenin… Bir nevi balayına gittiler.

Döndüklerinde 1 pound’a aldıkları Roll-On’u anlatmaya başladıklarında anlamalıydım bunların yaşanabileceğini.

Emre, orada satılan ürünlerin Türkiye’ye göre çok ucuz olduğuna vurgu yapmak için 1 pound dahi ödemediği Roll-On’u her fırsatta anlattı. Biz de her fırsatta dinlermiş gibi yaptık (!)

Bu Roll-On’un ardından Emre ile Başak İngiltere’de yaşama kararı aldılar ve Ankara Anlaşması’na başvuruda bulundular. Uzunca bir bekleme sürecinin ardından bekledikleri karar çıktı ve kabul edildiler.

Şimdi oradalar ve çok da mutlular. Onlar mutlu oldukça, bizim de mutsuzluğumuz artıyor. Ortada paralel bir durum var.

Sanki paralel evrende yaşayan diğer versiyonlarımız gibiler. Onlar mutlu oldukça biz mutsuzlaşıyoruz. Bir aylık kazançları ile alabildiklerini duydukça, kendi kendimizi yiyoruz. Çoğul konuşmamın sebebi, aynı anda eşimin de kendi kendini yemesinden kaynaklanıyor. Başak, Gülçin’e (eşime) anlatıyor, Gülçin bana, Emre hem Gülçin’e hem bana, sonra hepsi bana!

En basit örneklerle izah etmeye çalışacağım yaşadıklarını ve yaşadıklarımızı;

İngiltere’de minimum ücret (asgari ücret anlayışı olmadığı için) 1500-1600 pound.

Türkiye’de asgari ücret 1600 lira.

İngiltere’de asgari ücretle 160 kilo kuzu pirzola alınabiliyor.

Türkiye’de asgari ücretle 22 kilo kadar kuzu pirzola alınabiliyor.

İngiltere’de asgari ücretle (1500 pound’a) Mercedes C180 Kompressor alabiliyor, üstüne de 100 pound size kalıyor.

Türkiye’de ise aynı araç için ortalama 54.500 lira yani 34 asgari ücret ödemeniz gerekiyor. Siz biraz daha ucuzunu bulabilirseniz 30 asgari ücretle o otomobile sahip olabilirsiniz.

Türkiye ile kıyas yapılamayacak tek şey ise ev kirası. Neredeyse aynı… Kiralar oturduğunuz bölgeye göre Türkiye gibi değişiklik gösteriyor.

İşte sürekli bu tacizlere maruz kalmaktan bıktığım için kayınçomu öldürmeyi ufak ufak düşünmeye başladım.

Ben bu sözlerle kendilerini uyarmış olayım, onlar da ayık olsun!

Ve tabii her şey gönüllerince olsun…

Lagos Balık
MUSTAFA KEMAL BÜYÜKKAYA
MUSTAFA KEMAL BÜYÜKKAYADiğer Yazıları
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

MAGAZİN
Çukurova Press Twitter