Çukurova Press Twitter

“Kötülük sıradanlaşıyor”

Lagos Balık
22 Kasım 2018 34 views 0

ŞEYDA TURAÇLAR

Adana Diş Hekimleri Odası Başkanı Dt.Fatih Gürer, “Toplum ağız ve diş sağlığı komisyonlarımızca okullarda çocuklarımıza ağız ve diş sağlığı konusunda neler yapmaları gerektiği anlatılıp günde 2 kez diş fırçalamaları konusunda bilgilendirmeler yapmaya çalışırken biz bunları düşünürken haber kanallarına bir velinin okul basıp çocuğunu okutan öğretmeni önce darp edip sonra ayağından kurşunlandığı görüntüleri düşüyor. Kötülük sıradanlaşıyor” dedi.

Bilimsel Diş Hekimliğinin kuruluşunun 110. Yılı Adana’da da kutlandı. Atatürk Anıtı önünde buluşan diş hekimleri, Büyükşehir Belediyesi Bandosu eşliğinde anıta çelenk koyup, Saygı Duruşunda bulunup, İstiklal Marşını okudu.Çukurova Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Serdar Toroğlu, akademisyenler ve diş hekimlerinin yoğun katılım gösterdiği etkinlikte konuşan Adana Diş Hekimleri Odası Başkanı Dt. Fatih Güler, “Bizler ülkemizdeki ağız ve diş sağlığı problemlerine çözüm üretmek tedavi etmek için çaba sarf ederken ülkemiz gündemiyle ilgili aldığımız kötü haberlerle sarsılıyor, yaşamın içinde kötülüğün sıradanlaşmasını şaşkınlıkla korkuyla izliyoruz” diye konuştu.

 

Başkan Dt. Fatih Güler, “İlkokullarda yapılan florlu vernik uygulamasının yapılmasıyla ilgili veli onayının %70 lerden %30 lara düşmesini kendimize dert edip sağlık bakanlığına bu konuda özelden hizmet alımı çağrısı yaparken 15 yaşında bir çocuğun yine 15 yaşında bir arkadaşını pompalı tüfekle öldürdüğünün görüntüleri haber kanallarına düşüyor. Kötülük sıradanlaşıyor.

0-12 yaş arası, 0-18 yaş arası çürük diş, dolgulu diş, eksik diş sayısının istenilen düzeye gelmesi için çaba sarf edip bu konuda gerekirse özelden hizmet alınmalı derken 15 yaşındaki bir çocuğun yediği ilk kurşunla yerde kıvranırken yine 15 yaşında bir çocuk tarafından acımasızca bir kez daha kurşunlanmasına şahit oluyor ve yüreklerimiz acıyla doluyor kötülük sıradanlaşıyor. Bizler kamuda özelde diş hekimi tıp hekimi olarak hastalarımıza şifa dağıtmaya çalışırken hastaların doktorları darp ettiği hatta katlettiği haberleri haber kanallarına düşüyor.Nüfusumuzun %9 unun 65 yaş üstü olduğu, bu nüfusun %50 sinin total dişsiz olduğu ülkemizde total dişsizliğin tedavisi ve hastalarımızın rahat yemek yiyebilmesi için implant destekli protezler yaparken bu konuda devlet desteği beklerken hizmet almak için çözüm önerileri geliştirirken haber kanallarına yaşlı insanlara yapılan eziyetler, saygısızlıklar, hakaretler düşüyor” diye konuştu.(Haber Merkezi)

 

Lagos Balık
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

MAGAZİN
Çukurova Press Twitter
izmir escort