Kupa ve eksikler - Çukurova Press Gazetesi
Çukurova Press Twitter
Access denied.

Kupa ve eksikler

Lagos Balık
11 Ekim 2018 24 views 0
  1. Cumhurbaşkanlığı kupası Adana’da oynandı. Adana adeta baskete doydu diyebiliriz. Fenerbahçe ile Hatay arasında oynanan karşılaşmayı Hatay temsilcisi kazanarak Cumhurbaşkanlığı kupasını müzesine taşımayı bildi. Bayanlar basketbolunda Cumhurbaşkanlığı kupası çok önemli. Bu maçta gönül isterdi ki, kupayı Hatay’a Cumhurbaşkanı sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın vermesiydi. Ama maalesef kupa töreninde yer almadı. Erdoğan’ın yerine kupayı Adana Valisi Mahmut Demirtaş, Adana Milletvekili Jülide Sarıeroğlu verdi.. Tören muhteşemdi tek anlamıyla… Tören sırasında böylesine büyük bir kupa töreninde Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu’nun kenarda beklemesiydi.

Türkoğlu neden törene katılmadı?

Türkoğlu kırgın mı?

Protokoldeki yerini alırken tören sırasında sahada kenarda neden bekledi?

Basketbolun başındaki bir ismin tören sırasında kupayı vermese de kupanın yanında olması , sporcuların arasında olması gerekmez mi?

Tabi bunlara cevap Hidayet Türkoğlu’ndan gelecek…

Adana için çok önemli bir organizasyondu. Adanalılar tribünleri hınca-hınç doldurmuşlardı. Kısacası basketbola doydular. Çok önemli bir organizasyonu Adana başarıyla tamamladı.

Ancak, salonla ilgili sıkıntılar da yok değildi. Öncelikle basın tribünün olmaması sıkıntı yaşattı. Basın mensuplarına yer taraftarların arasında ayrılmıştı. Yani gazeteci, taraftar ile yan yana oturup değerlendirmede bulunmak zorunda kaldı. Saha içi medya alanı yetersizdi. İstanbul’dan gelen gazeteci meslektaşlarımız oturmuş maçı izlerken, bilgisayar ile görev yapmak zorunda kalan Adanalı meslektaşlarımız ayakta yer almak zorunda kaldı… Organizasyon yapılıyorsa, bunun eksisini, artısını ne yapılması gerektiğini aylar öncesinden tespit edeceksin, ona göre önlem alacaksın… Normal bir lig maçı değil. Cumhurbaşkanlığı kupası. Adana’dan da, İstanbul’dan da medya mensupları yer alacak. Ona göre önlem almak göreviniz değil mi? 250 kişilik Protokol tribünü ayrılmış orada gerçek protokolün dışında çoluk-çocuk yer almıştı. Torpilliler yer almıştı. 20 kişilik bir basın tribününe dönüştürülemez miydi?

 

Lagos Balık
MEHMET ÖNAL
MEHMET ÖNALDiğer Yazıları
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

MAGAZİN
Çukurova Press Twitter