Çukurova Press Twitter

MERHABA

Lagos Balık
13 Kasım 2018 137 views 0

Çok uzun zaman oldu yazmayalı…

Yıllar var ki sadece ara sıra birkaç satır yazıyla seslendim. Bu zaman zarfında ise ekranlardan seslendim. Bildiklerimi, anlatmak istediklerimi, ekranlar aracılığıyla kameraların önünde söyledim. Ne biliyorsak, dilimiz döndüğünce işte…

TV A’nın Genel Yayın Yönetmenliğinden sonra, Türkiye’nin yeni, yepyeni ekranı Günaydın TV’deyim. Türkiye ve medya gündemine yeni bir soluk, yeni bir heyecan getireceğine inandığımız, yoğun çalışmaların nihayetindeyiz. Oradan da dilimiz döndüğünce bağımsız ve tarafsız bir bakış açısıyla, söyleyeceklerimizi, anlatacaklarımızı ifade etmeye devam edeceğiz. Unutmadan, Adana’mızın, bölgemizin, bu yeni ekranına sizleri de bekleriz.

Gerçekten çok titiz, yoğun ve ummalı bir çalışma dönemini geride bıraktık. Bu yoğunluğun arasında ‘yazmak’ gibi çok ciddi bir işe vakit ayırmak elbette zor. Özellikle “Yazmalısın, mutlaka yazmalısın.”, diyerek beni teşvik eden Çukurova Press ailesine, Genel Yayın Yönetmeni Sabit Özkeser’e, bu konuda ısrarcı olan Gülçin-Engin Kamber çiftine hem destekleri hem de teşvikleri için çok teşekkür ediyorum.

Hani “Söz uçar yazı kalır.” Ya, yazmak da lazım aslında. Çok konuştuk, çok söyledik bu güzel memleketimiz için, bu güzel memleketin insanları için. Yitip giderken yıllar ve bu yıllar içerisinde MUHTEŞEM ŞEHİR ADANA kan kaybederken, sözlerimiz mademki uçuyor, ha bir de yazımız kalsın buralarda dedik. Belki kan kaybeden, sınıf atlayacağına sınıf düşen bu şehrin veballeri utanacaklarından sıkılacaklarından değil a, farkında olduğumuzu bir de okuyarak anlasınlar istedik. Aslında o kadar çok şey var ki yazılması gereken ‘Bir dokun bin ah işit’ kabilinden.

Borç yükleriyle kıpırdayamaz hale gelmiş yerel yönetimlerden medet bekleyen bu şehrin evlatları, beklemeye devam ediyorlar. Neredeyse çözümsüz hale gelen çarpık kentleşme, trafik, işsizlik, artık rutinimiz olmuş. Bir şehir düşünün ki birçok sorunu kökünden çözecek yirmiyi aşkın kentsel dönüşüm projesi oluştursun ve neredeyse hiçbirini hayata geçiremesin. Niye? Evet niye?

Yazacağız, yazacağız…

Gereğinden fazla şişirilmiş kadrolarla BANKAMATİKÇİ CENNETİ ADANA…

Yazacağız, yazacağız…

Bu şehrin kadınlarına, çocuklarına, memleketin insanlarına ait yerler, üç- otuz paraya peşkeş çekilirken, yazmak lazım değil mi? Estetikten yoksun, gürültü cehenneminde; ekmeğini çıkarmaya çalışan, alamadığı hizmetlerin ardından kendi çarelerini üretmeye çalışan esnafı unutmadan; yazacağız. Deveye demişler ya ‘Boynun niye eğri?’ Verdiği cevap misali, yazacak o kadar çok şey var ki…

Şehrine sahip çıkmayan iş adamlarını, bulunduğu odaların, derneklerin hakkını veremeyen protokol sevdalılarını da yazmak gerekir değil mi? Sen-ben kavgalarından bahsetmiyorum bile…

Dedik ya yazmak lazım, kanmadığımızı, farkında olduğumuzu göstermek için. Yazmak lazım, ‘Böyle gelmiş böyle gider.’ dememek için, alışmamak için. Aza, eksiğe, noksana, çirkine, kötüye, talana, dolana, razı olmamak için.

E birilerini de yani fincancı katırlarını da ürkütebiliriz. Onlar da kendilerince bir şeyler yaparlar herhalde. Bunca yıldan, bu kadar uğraştan sonra doğrusu korkacak çekinecek de bir şeyimiz yok.

E hadi başlayalım o zaman. Haydi Bismillah… Esen kalın.

Lagos Balık
İLHAN GEYİKDiğer Yazıları
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

MAGAZİN
Çukurova Press Twitter
izmir escort