Çukurova Press Twitter

Miniklerden ‘Çocuk Gözüyle Picasso’ Sergisi

Tatlıcı Zeki
10 Mayıs 2018 64 views 0

   Hayriye Kemal Kusun İlkokulu anasınıfı öğrencileri tarafından hazırlanan ‘Çocuk Gözüyle Picasso’ resim sergisi, Adana Büyükşehir Belediyesi Tiyatrosu Sergi Salonu’nda ziyaretçilerini bekliyor.

ÇOCUKLARI SANATIN GÜCÜYLE KORUMAK…

Hayriye Kemal Kusun İlkokulu öğretmenlerinden Banu Yesevi’nin öncülüğünde hazırlanan serginin açılışı okul müdürü Mehmet Topçu tarafından gerçekleştirildi. Sergideki resimlerin tuval üzerine tamamen çocuklar tarafından, içlerinden geldiği gibi boyanarak yapıldığını belirten öğretmen Banu Yesevi ”Etkinliğimizin amacı son zamanlarda güzel Adanamızı olumsuz haberlerle ‘kötü göstermeye’ çalışanlara ve Adana’yı özellikle çocuk istismarlarıyla gündeme taşıyanlara güzel bir örnek teşkil etmek” dedi. Bu tür etkinliklerle çocuklara sanat ve sanatın güzelliklerini aşılayarak onları kötü alışkanlıklardan korumayı da amaçladıklarını ifade eden Yesevi sergiye sundukları destekten dolayı okul müdürü Mehmet Topçu’ya, Adana Büyükşehir Belediyesi Kültür Daire Başkanı Mete Şahin ve Adana Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Daire Başkanı Mükremin Duygun’a teşekkürlerini iletti.

ZİYARETÇİLER HAYRAN KALDI

Ziyaretçilerin hayranlık ve memnuniyetle gezdiği etkinlikte yılsonu dans ve müzik gösterilerini de sergileyen çocuklar ,diplomalarını gözyaşları içerisinde öğretmenlerinden aldılar.(Haber Merkezi)

Lagos Balık
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

Çukurova Press Ender FM
MAGAZİN
Çukurova Press E-abonelik
atasehirmeb.comsislikent.comakkartal.orgpendikilan.com