“Mücadelemiz sonuna kadar sürecek” - Çukurova Press Gazetesi
Çukurova Press Twitter
Access denied.

“Mücadelemiz sonuna kadar sürecek”

Lagos Balık
11 Ekim 2018 53 views 0

 

 

SABİT ÖZKESER/ÖZEL

 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun açıklamasına göre, ülke genelinde 2018 yılbaşından 25 Eylül’e kadar 15 bin 262 uyuşturucudan tutuklama gerçekleştirilirken, bunun 13 bin 229’nun sokak satıcısı. Adana’da uyuşturucu tacirlerine yönelik düzenlenen operasyonda son bir yıl içerisinde binin üzerinde torbacı tutuklandı.

“VATANDAŞ DESTEĞİ ÇOK ÖNEMLİ”

Göreve geldiği günden bu yana özellikle uyuşturucu çetesine yönelik düzenlediği başarılı operasyonlarla dikkati çeken Adana Emniyet müdürü Selami Yıldız, mücadelede vatandaş ile basının desteğinin önemli olduğunu kaydetti. Adana Emniyet Müdürü Selami Yıldız’ın Ceyhan ilçesinde Kaymakam Dr.Bayram Yılmaz’ı ziyareti sırasında Adana Emniyet Müdürü Selami Yıldız, Ceyhan ilçesinin asayiş, terör ve uyuşturucu konuları ele alındı. Yıldız ve Yılmaz, ilçenin daha güvenilir ve yaşanılabilir hale getirilebilmesi için mücadelenin sonuna kadar devam edeceğini, bu doğrultuda Ceyhan ilçesinde son zamanlarda terör ve uyuşturucu suçlarında çok başarılı operasyonların yapıldığı ve bu operasyonların devam edeceğini belirttiler.

“HALKIN HUZUR VE GÜVENİ ÇOK ÖNEMLİ”

Adliye ziyareti sonrası Ceyhan İlçe Emniyet Müdürlüğü Yeni Hizmet Binasını inceleyerek ziyaret eden Selami Yıldız, gece gündüz demeden halkın huzur, güven ve mutluluğu için görev yapan polislerimizin günün şartlarına uygun tüm ihtiyaçları karşılayan modern, çağdaş bir Emniyet binasına kavuşmasından dolayı mutlu olduğunu belirtti.

“ADANA DAHA YAŞANABİLİR BİR KENT OLMALI”

Emniyet Müdürü Selami Yıldız daha önceki açıklamasında, “Adanamızı daha yaşanabilir huzurlu kentler sıralamasında daha üstlere çıkarmayı hedefliyoruz. Bunda başarı kat ettiğimizi zaten görüyoruz. Bu başarıyı nerde görüyorsunuz derseniz; suç istatistiklerinde görüyoruz, bu başarıyı nerde görüyorsunuz derseniz vatandaş memnuniyetinden görüyoruz. Ya düşünün; 996 tane uyuşturucu tacirini sokaklardan söküp aldık. Bu insanlar Adanamızın sokaklarında gençlerimizi zehirleyeceklerdi. Bine yakın insan, düşünün. Bu insanlar artık gençlerimizi artık zehirleyemiyorlar. Biz bu insanları yakalamamış olsaydık, yüz binlere varan insanlar zehirlenecekti” dedi.

Lagos Balık
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

MAGAZİN
Çukurova Press Twitter