Muhtarın Suriyeli isyanı… - Çukurova Press Gazetesi
Çukurova Press Twitter
Access denied.

Muhtarın Suriyeli isyanı…

Lagos Balık
09 Ağustos 2018 46 views 0

SABİT ÖZKESER/ÖZEL

 

Adana ESOB Başkanı Nihat Sözütek’in “Yaşam tarzı, kültür yapısı, kayıt dışılık, kanunsuzluk ve kuralsızlıkları” dolayısıyla artık kabul edilemez duruma geldiğini ve artık ülkelerine gönderilmesinin şart olduğunu belirtmesinin ardından Seyhan’ın Sucuzade Mahallesi Muhtarı Nihat Akyıldız da isyan etti.

“MAHALLEMİZİ BÖCEK VE BİTLER BASTI”

Mahallelerinde “Güney Kuşak” diye adlandırılan METRO Yolu bölgesinin boydan boya Suriyeliler’in işgali durumda olduğunu vurgulayan Sucuzade Mahallesi Muhtarı Nihat Akyıldız, “Bıktık artık. Bu yetmezmiş gibi bir de Suriyeliler’in yarattığı böcek ve bitleri sorun olmaya başladı. Suriyeliler’in bizim bölgede 10 tane deposu var. Bu depolarda bakliyatlardan dolayı oluşan böcekler evlerimizi sardı” dedi.

“UYARI YAPTIĞIMIZDA KAVGA EDİYORLAR”

Sık sık Suriyeliler ile ilgili yaşadığı sorunlara isyan etmesine karşın bir türlü çözüm bulunamadığını da anlatan Akyıldız, “Böceklenen bakliyatları yere serip, kurutuyorlar. Daha sonra güneşlendirip havalandırıyorlar ve tekrar paketleyerek satıyorlar. Ortaya dağılan böcekler de eve saldırıyor ve duramıyoruz. Kendilerini uyardığımız zamanda bize ters ters bakarak kavga etmeye çalışıyorlar” diye tepkisini gösterdi.

“SİNEK İLAÇLARI BÖCEKLERİ ÖLDÜRMÜYOR”

Böcekleri ellerindeki sinek ilaçlarıyla temizlemeye çalıştıklarını ancak ölmediğini söyleyen Vatandaşların Suriyeliler konusunda kendisine sürekli şikayet ettiğini belirten Muhtar Akyıldız, “Benden bu konuda yardım istiyorlar ama bir türlü bu sorunumuzu çözemiyoruz. Büyükşehir Belediyesi’nden ilaçlama konusunda yardım istedik. Bunun dışında Suriyeliler depolarındaki ürünleri boşaltırken de trafikte de zorluklar yaşanıyor. Bu durum, çocuklarımızın ölümüne de sebep olmaktadır. Evlerindeki bit ve böceklerden dolayı vatandaş evine giremiyor” dedi.

“BAŞKAN SÖZLÜ’DEN YARDIM BEKLİYORUZ”

Suriyeliler ile ilgili yaşadığımız sorunların çözümü için Büyükşehir Belediyesi ekiplerinden yardım istediklerini ancak gerekli desteği göremediklerini de öne süren Sucuzade Mahallesi Muhtarı Nihat Akyıldız, “Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’ye bu konuda sorunlarımızla ilgili hem toplantılarda hem de basın yoluyla iletmeye çalıştık. Ama geçen süre içerisinde bizim bölgeyle ilgilenen olmadı. Büyükşehir’de muhatap bulamıyoruz. Güney Kuşak dediğimiz Metro Yolu bölgesindeki kaldırımlar kırık, dökük durumda. Parkeler rezalet. Suriyeliler kaldırımları istila etmiş, esnaf şikayetçi. Büyükşehir’den sonuç alamayınca Seyhan Belediyesi’ne başvurduğumuzda ise ‘Burası bizim yetki alanımız dışında’ diye ilgilenmiyor. Başkanımız Hüseyin Sözlü’den yardım bekliyoruz” diye konuştu.

 

 

Suriyelilere isyan ediyorum… kalmdırımları işgal ediyorlar. Seyhan Zabıtası bir şey yapamıyor.Büyükşehir’e ait olduğu… benim isyanım var muhtar olarak… …büyükşehir ilgilenmiyor..Yardım istiyorum..başkandanımdan….

Lagos Balık
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

MAGAZİN
Çukurova Press Twitter