Çukurova Press Twitter

Öğrencilerden Kızılay Marşı

Lagos Balık
11 Kasım 2018 42 views 0

Atürk Kızılayı’nın 150. Kuruluş yıl dönümü ve Kızılay Haftası nedeniyle Vakıfbank Ortaokulu’nda düzenlenen etkinlikte, okul idarecileri, öğretmenler ve veliler tarafından kan ve kök hücre bağışında bulunuldu.

Etkinliğe, Türk Kızılayı Adana Şube Başkanı Ramazan Saygılı, Eğitimciler Birliği Sendikası Adana Şubesi Başkan Yardımcısı Süleyman Samsa, Okul Müdürü Alper Teke, okul idarecileri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Öğrenciler tarafından oluşturulan Vakıfbank Ortaokulu Bando Takımı ve Korosu ile anaokulu öğrencilerinin, kan ve kök hücre bağışı için gelenlere yönelik gösterileri, ilgiyle izlendi. Koro, davetlilere, söz ve bestesi Türk Kızılayı Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık’a ait Kızılay Marşı’nı da okuyarak, sürpriz yaptı.

Türk Kızılayı Adana Şube Başkanı Ramazan Saygılı,Kızılay’ın organizasyonlarına katkıları nedeniyle Okul Müdürü Alper Teke’ye teşekkür ederek, “Bizleri, bu güzide eğitim kurumunuzda konuk ettiğiniz ve en kalbi duygularla ihtiyacı olanlara yardım elinizi uzattığınız için teşekkür ediyorum. Kızılay, sizler gibi idealist eğitimciler, yardımsever öğrenci ve velilerle daha güçlü. Ailemiz her geçen gün sizin gibi Kızılaycılar sayesinde büyüyor” dedi. zOkul Müdürü Alper Teke ise, öğrencilerin topluma duyarlı yetişmeleri için velilerin de desteğiyle tüm imkânlarını seferber ettiklerini ifade ederek, şunları söyledi:

“Öğrencilerimiz, sonuç olarak güzel işler çıkarıyor. Böyle bir etkinlik hazırladıkları için öğrencilerimle guru duyuyorum, öğretmen ve velilerime teşekkür ediyorum. Okulumuzdaki bu tür etkinlikler, her defasında coşkulu ve heyecanlı bir şekilde gerçekleşiyor. Kızılay’ın 150. yılı ve Kızılay Haftası kutlu olsun.”

Yapılan konuşmaların ardından okul idarecileri, öğretmenler ve veliler tarafından kan ve kök hücre bağışında bulunuldu.Saygılı, katkılarından dolayı Okul Müdürü Alper Teke’ye plaket takdim etti.(Haber Merkezi)

Lagos Balık
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

MAGAZİN
Çukurova Press Twitter
izmir escort