Okul yolunda - Çukurova Press Gazetesi
Çukurova Press Twitter
Access denied.

Okul yolunda

Lagos Balık
04 Ekim 2018 11 views 0

Eylül ayının gelmesi ile birlikte okullarımızda zil çaldı. Okul çağı gelen minicik yavrularımız okullu oldu. Mini mini birler ilk kez okul sıraları ile tanıştı.

Okula Uyum Haftası kapsamında miniklerimiz okula bir hafta erken başladı. Kimi çocuğumuzun gözünde yaş, kiminde ise uyku vardı. Onlar için zil çaldı. Minnoşlarımız dersbaşı yaptı. Onlar kadar velilerimiz de heyecanlıydı. Sıraları yalnız çocuklar değil anne-babalarda doldurdu. Onlar da mutluydu. Çünkü evlatlarının bu ilk gününde heyecanlı ve duygulu anlar yaşadılar. Çoğu ders sonuna kadar kapıda bekledi.

Onlar için çalan zilden ve yapılan törenden sonra minikler sınıfları doldurdu. Uykulu çocuklar ile gözüyaşlı çocuklar birbirine karıştı. O minicik yavruların bu halleri biz büyükleri mutlu etti. Artık okullu oldular. Çalışarak ve öğrenerek geçecek bir eğitim yılı onları bekliyor. Geleceğimiz olan evlatlarımız mücadele ederek, başarıdan başarıya koşarak geleceğe yürüyeceklerinden eminim.

***

Ne olur onları ev-okul-kurs üçgenine hapsetmeyelim. Kurstan kursa koşturmayalım. Bırakalım çocukluklarını yaşasınlar. Yorgun bir çocuk değil, meraklı, araştırmacı bir çocuk yetiştirelim. Onların gözünde dünya tertemizdir. Bırakalım şarkı söylesinler, koşsunlar, oynasınlar. Kirli dünyayla geç tanışsınlar. Onları hemen büyütmeyelim. Yavaş yavaş büyüsünler. Çocukluklarını doya doya yaşamalarına izin verelim. Nasıl olsa büyüyecekler, bizler büyüdük de ne oldu sanki?

Tüm miniklere, öğrencilere, velilere ve öğretmenlere eğitim-öğretim yılında başarılar ve kolaylık dilerim.

Lagos Balık
ŞEYDA TURAÇLAR
ŞEYDA TURAÇLARDiğer Yazıları
sturaclar@cukurovapress.com
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

MAGAZİN
Çukurova Press Twitter