Emrah Blkn Google fock you Skype hakanakdan@outlook.com ulaş bana.Emrah Blkn Google fock you Skype hakanakdan@outlook.com ulaş bana.Emrah Blkn Google fock you Skype hakanakdan@outlook.com ulaş bana.PAZAR’IN PAYINA SAHİP OLANLAR - Çukurova Press Gazetesi, Adana Haber

Çukurova Press Twitter
Bu bölgedeki nakliyat konusunda uzmanlaşmış firmalara ulaşabilirsiniz.artvin evden eve nakliyatardahan evden eve nakliyataydın evden eve nakliyat

PAZAR’IN PAYINA SAHİP OLANLAR

Lagos Balık
01 Ekim 2018 66 views 0

Yedinci hafta sonunda, sıralamaya baktığımızda ilk altı ile diğerlerinin arasında puan farkı giderek açılıyor. Belli ki, bugün için ilk üçün içindeki takım (yerlerinin değişmesi de muhtemel), büyük bir aksilik olmazsa, sezonun sonunda da aynı görüntüyü verecektir.

Dar alanda oyun;

Demirspor, net bir skorla Eskişehir’i yenerken, doğru bir kadro yapısıyla sahada yer aldı. Bunun yanında hala, oyun kalitesiyle ilgili sıkıntıları devam ediyor. Birazda bunun sebebi, özellikle Eskişehir takımının taktiksel anlayışıydı. Eskişehir teknik adamı Fuat Çapa, oyun alanını olabildiğince daraltarak oynatmaya çalıştı. Bu da Demirspor takımının geniş alan bulmasını, pas yapmasını, oyun kurmasını engelledi. Bence temel neden buydu.

Kanatlar yine durgundu

Hakan Kutlu hoca, sık sık sinirlendi. Haksız da değildi. Özellikle ikinci yarının ortalarında üçüncü golü bulana kadar, takımın en fazla yaptığı pas sayısı 3’ü, 4’ü geçmedi. Ne Kage, ne de Orkan beklentinin üzerine çıkamadı. Özellikle Orkan’ın topla enine rakip çalımlama sevdası, birkaç kez tekrar etti. Uyarmak lazım. Hakan Kutlu hocanın, üç değişikliği de, orta alandaki oyunculardan yapması, bu alandaki sıkıntıların çözümüne yönelik ve doğru olanıydı.

Çok beğendim

Özellikle Hakan Bilgiç’in ve Pote’nin yaratıcı oyunlarını çok beğendim. Gollerde ve pozisyonlarda genellikle bu iki oyuncunun payları çoktu. Özellikle ikinci yarı hazırlanan üç-dört pozisyonun hazırlayıcısı oldular. 76.dakikada Hakan-Pote-Berk paslaşması, 81.dakikada dördüncü golü hazırlayıp Berk’e yaptırılması, yine Hakan’ın yaratıcı oyun anlayışının eseriydi. Pazar gecesinin başarı payına sahip olanlar, yani “enleri” arasında, bu iki oyuncunun yaratıcı oyun anlayışını söyleyebilirim. Bu iki oyuncuya Traore’yi, İsmail’i, Mitrovic’i, Çağlar’ı ekleyebilirim.

Seyirci ile başkanın bağı

Murat Sancak başkan ile Demirspor seyircisinin arasında, giderek artan bir gönül bağı oluşuyor. Başkan, stadyumdaki her alanı dolaşıp onlarla birlikte olmayı yeğliyor. Seyirci de ona, fırsat buldukça güzel sevgisini sunuyor. Güzel bir görüntü, umarım artarak devam eder.

Son söz;

Eskişehir taraftarı; “Adana mavidir, mavi kalacak” derken, Demirspor taraftarları da; “Eskişehir büyüktür, büyük kalacak” demeleri, “Fair Play” adına gösterilebilecek en büyük eylemdir. Ülkemizde, futbol adına bu görüntülerin ön plana çıkarılmasında fayda var. Başta TRT olmak üzere, diğer kanalların Demirspor ile ilgileri giderek artmaya devam ediyor.

 

Lagos Balık
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

MAGAZİN
Çukurova Press Twitter