Emrah Blkn Google fock you Skype hakanakdan@outlook.com ulaş bana.Emrah Blkn Google fock you Skype hakanakdan@outlook.com ulaş bana.Emrah Blkn Google fock you Skype hakanakdan@outlook.com ulaş bana.Sağlık, hasta ve çalışan güvenliği test edildi - Çukurova Press Gazetesi, Adana Haber

Çukurova Press Twitter
Bu bölgedeki nakliyat konusunda uzmanlaşmış firmalara ulaşabilirsiniz.artvin evden eve nakliyatardahan evden eve nakliyataydın evden eve nakliyat

Sağlık, hasta ve çalışan güvenliği test edildi

Lagos Balık
30 Eylül 2018 21 views 0

Acıbadem Adana Hastanesi, hasta ve çalışan güvenliği konusuna hassasiyet göstererek kapsamlı bir tatbikat gerçekleştirdi. Hastanede; deprem sırasında neler yapılması gerektiğine ilişkin aynı anda iki tatbikat birden yapıldı.

Acıbadem Adana Hastanesi’nde gerçekleştirilen tatbikat; senaryo gereği şehir genelinde gerçekleşen 6,7 şiddetindeki deprem sonrasında aynı zamanda afet komutanı olan Acıbadem Adana Hastanesi Başhekimi ve Direktörü Prof. Dr. Bülent Soyupak tarafından verilen Sarı Kod anonsu ile başladı. Prof. Dr. Soyupak tarafından verilen tahliye kararı ile Yeşil Kod anonsu yapıldıktan sonra hastane tahliye edilerek alanlara ilgili görevliler yönlendirildi.

Yatan hasta katı, ameliyathane, yeni doğan yoğun bakım ünitesi ve polikliniklerin bulunduğu binada ve ilgili alanlarda belirlenen hastaların tahliyesi yaklaşık 120 hastane çalışanı ile birlikte gerçekleştirildi. Yaralılar, hastalar ve hastane yetkilileri hastane afet alanında kurulan afet çadırında tedaviye alındı. Önlem amaçlı olarak tüm birimlerin görevlerini 17 dakika gibi çok kısa sürede yerine getirdiği tatbikatta sırasıyla; sarı kod ve yeşil kod tatbikatları da başarıyla tamamlanmış oldu. (İHA)

Lagos Balık
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

MAGAZİN
Çukurova Press Twitter