“Silindir gibi ezeceğim” - Çukurova Press Gazetesi
Çukurova Press Twitter
Access denied.

“Silindir gibi ezeceğim”

Lagos Balık
10 Ekim 2018 115 views 0

Ne Mahmut bey, ne Soner bey veya ne Zeydan bey kim olursa olsun…

“Silindir gibi ezeceğim”

 

SABİT ÖZKESER

Önümüzdeki yerel seçimlerde MHP’de ilk Büyükşehir Belediyesi Adayı olarak açıklanan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, “2019 Mart ayından sonra da Allah bize o gün ömür verirse Allah’ın izniyle MHP’li Hüseyin Sözlü’nün Belediye Başkanlığı da yoluna devam eder” dedi.

“DOSTLUK BAKİDİR AMA ONLARI YENECEĞİM”

Yerel seçimlere 6 ay bir zaman kalırken Başkan Sözlü, Çukurova Press’in özel sorularını yanıtladı. Adana Büyükşehir’de diğer partilerin yetkililerinin “Kesinlikle kazanacağız” ve AK Parti’den aday adayı olan Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan ile CHP’den Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar ve Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin’in adaylıkla ilgili isimlerinin geçmesi üzerine Hüseyin Sözlü, “Seçimlerde karşıma kim çıkarsa onları yeneceğim. Dostluk bakidir. Ama harbiden sahada üzerlerinden silindir geçmiş gibi olurlar.Ben onları silindir gibi ezeceğim” diye konuştu.

“İLÇE BELEDİYE BAŞKANLARININ YERLERİ ŞİŞMİŞTİR”

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı ve MHP Adayı Hüseyin Sözlü, eğer Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin ve Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan aday olmak isterlerse bilin ki, yerlerinin şişmiş olduğunu öne sürerek, “Aday olmaları durumunda bu isimler A4 kağıdının bir parçası gibi olurlar. Ben yüzünü halktan alan bir siyasetçiyim. Genel Başkanımız artık arkamızda. MHP ile olan nikahım sağlamdır. Ama görev anlayışım tarafsızdır. Adana’da bütün sosyal katmanları Adanalı hemşerilerimizi barışık bir zemine getiren, 5 yıllık bir süreç aslında Adanalılar’a yeterli mesaj veriyor” dedi.

“DUDAK UÇUKLATAN PROJELERİ HAYATA GEÇİREN BAŞKANIM”

Kendisinin Ceyhan Belediye Başkanlığından gelerek Adana Büyükşehir’e aday olduğunu ve o dönem hükümetin bakan dahil tüm organlarının kendisine karşı mücadele ettiğini öne süren Sözlü, “Ben seçim zamanı sandıkları gezerken Vali geliyordu her yerde karşıma. Sadece adaylara karşı değil, bir taraftan da devletin gücüne karşı mücadele ettim ve hepsini silindir gibi ezdim geçtim” diye konuştu. Adana’da geçmişten bu zamana kadar yapılmaz denilen bütün projeleri hem de dudak uçuklatan projeleri hayata geçiren bir belediye başkanı olduğunu anlatan Sözlü, “Engellere ve sıkıntılara rağmen ayakta durmuş ve mazeret üretip de onun arkasında mızmızlanan bir adam olmadım. Her zaman başı dik oldum. Hiç kimseye Allah’tan başka eğilmedim. MHP’li bir Belediye Başkanlığını parti disiplini içerisindeki duruşundan başka da öyle kimse de bize sınır çizemez. Arkadaşlarımızın aday olmak hakkıdır. Bütün siyasi partiler ve kendilerine en güçlü adaylarla temsil etme hakkına sahiptir. Ona da saygı duyarız. Ama bu söylediklerim bir siyasi partiye göndermede öte halkımızdan aldığımız güç, MHP’nin Adana’da kabul oyu göreceğine olan inancım vardır. MHP Adana’da şöyle bir partidir; Halkın en az yüzde 75’inin bir kere MHP’ye oy vermişliği var ve bu partiyle sıcak teması var. Bu yüzde 75 Milliyetçi Hareketi her zaman yukarıda taşıyabilir. Yeter ki, biz şartları uygun olarak sunalım” diye konuştu.

“CHP’Lİ SEÇMEN DE BANA OY VERİYOR AK PARTİ’Lİ DE”

“Bir önceki seçimde Başkan Sözlü’ye 100 bin emanet oyun gittiği ve bu nedenle başkan olduğu” yolundaki iddialar üzerine de MHP’nin Adana Büyükşehir Belediye Başkan ve adayı Hüseyin Sözlü şunları söyledi:

 

“Aldığımız oyların 420 küsür bin oyun hepsi emanettir bir kere. Siz bu şımarıkla giderseniz bu halk sizi yer. Bir kere ben şundan eminim. Bu oyların hepsi bize halkın emanetidir. Layık olursanız devam eder. CHP’li seçmen de bana oy veriyor, AK Parti’li seçmen de. Bunu bir önceki seçim tercihine göre söylüyorum. Ama yerel seçimleri baz alırsanız bir önceki yerel seçimlerde lider MHP’dir. Eğer son seçimlerde oylar ölçü kabul edilseydi sadece 18 yaşını yeni dolduranlara verdirtmiş olurduk. Adana’ya yeni ikamet edenlere oy verdirirdik. Geçmişe oy verdirtmezdik. Halkı tapulu, mülkiyet gibi görmek, halkın iradesine ipotek görmektir, saygısızlıktır bu.”

“MUHTEMELEN ZEYDAN KARALAR İÇİN GELDİ”

24 Haziran seçimlerinde CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı olan ve Adana’da bir düğüne katılmak için gelen Muharrem İnce’nin CHP’nin Adana’da birinci parti ve favoridir” yolundaki açıklamasını ise MHP Büyükşehir Adayı Hüseyin Sözlü,” Muharrem İnce yeni seçimden çıktı. Aslında burada bir adayı destekliyor. Muhtemelen Zeydan Karalar için geldi. Seçim gecesi burada olsun, otelin birinde istirahat etsin, yerini ben ayırttırırım Seyhan manzaralı. Daha rahat eder. İstanbul ve Ankara’dan daha rahat eder” şeklinde değerlendirdi. Sözlü, şöyle devam etti;

“Allah şahittir ki, her siyasi parti anketlerini yaptırsın en güçlü görünen adayıyla çıksın. Hüseyin Sözlü olarak MHP’li bir Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak adayın kim olduğu üzerinde durmuyorum ve kimin ne yapacağı üzerinde durmuyorum. 5 yıllık bir Belediye Başkanıyım. Halkın karşısında imtihan ve sınav sayılacak. Bir dönemim var, onlar bu değerlendirmeyi muhakkak yapacaktır. O arkadaşlarımızın da kendi bölgelerinde yaptıkları vardır. Muhakkak ki Halkımız bizleri bir terazide tartacaktır. O manada kendilerine saygısızlık yapmam.”

 

Lagos Balık
SEDAT MEMİLİ
SEDAT MEMİLİDiğer Yazıları
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

MAGAZİN
Çukurova Press Twitter