“Söz çok, eylem yok !” - Çukurova Press Gazetesi
Çukurova Press Twitter
Access denied.

“Söz çok, eylem yok !”

Lagos Balık
05 Ağustos 2018 43 views 0

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Adana Milletvekili İsmail Koncuk; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan 100 günlük eylem planını değerlendirdi.

Koncuk, “Söz çok eylem yok!” diyerek şunları söyledi: “Cumhurbaşkanı 100 günlük eylem planını açıkladı. Hayırlı, uğurlu olsun. Eylem planı deyince daha atak, daha sonuç alıcı sözler bekliyor insanlar, tabi ki haklılar. Tabi ki, mevcut 30 kütüphaneyi kıraathane yapmak beklediğiniz bir eylemse problem yok. Orta vadeli planı da göreceğiz” dedi.

İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Adana Milletvekili İsmail Koncuk, “500 bin ataması yapılmayan öğretmenin zaman içinde nasıl eritileceğiz 100 günlük eylem planında yok, ancak net olarak açıklanmasa da, MEB İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza Aydoğdu’nun 20 bin öğretmen atanacağını açıklaması sevindiricidir. Tabi ki gönül daha fazla öğretmen atanmasını isterdi. 500 bin İİBF’li 100 günlük eylem planı içinde yok, sayıları milyonları bulan MYO’lular yok, milyonlarca lise mezunu yok. Söz çok ama eylem yok. Ne var? Henüz ne olduğunu kimsenin bilmediği maliyeti 60 milyarın TL’nin üzerinde olacak Kanal İstanbul var. Bu plana eylem demek zor” diye konuştu. Konc uk açıklamasında daha sonra şöyle devam etti:

“Yani 100 günlük eylem planında söz çok, eylem yok. Şimdi milletçe umudumuz Ağustos sonunda açıklanacağı söylenen orta vadeli planda. Bakalım % 11’leri aşan işsizlik, adil gelir dağılımının sağlanması, asgari ücretlinin, işçinin, çiftçinin, esnafın adı geçecek mi? Eylem bekliyoruz. Bir de şunu ekleyelim, hani seçimden önce memurlara verilen 3600 gösterge sözü ne oldu? 100 günlük eylem planına bu da yetişmedi anlaşılan. Tekrar hatırlatayım “ Söz ağızdan çıkar.” Kimse, unutulur, zannetmesin!” (Haber Merkezi)

Lagos Balık
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

MAGAZİN
Çukurova Press Twitter