Emrah Blkn Google fock you Skype hakanakdan@outlook.com ulaş bana.Emrah Blkn Google fock you Skype hakanakdan@outlook.com ulaş bana.Emrah Blkn Google fock you Skype hakanakdan@outlook.com ulaş bana.SPOR YAZARI NAMIK SEVİK - Çukurova Press Gazetesi, Adana Haber

Çukurova Press Twitter
Bu bölgedeki nakliyat konusunda uzmanlaşmış firmalara ulaşabilirsiniz.artvin evden eve nakliyatardahan evden eve nakliyataydın evden eve nakliyat

SPOR YAZARI NAMIK SEVİK

Lagos Balık
28 Haziran 2018 24 views 0

1977 Sanatçılık yıllarımda İstanbul’ da, Beylerbeyinde boğaz kenarındaki Doğanay gazinosunda assolist olarak sahne alıyordum. Doğanay Gazinosu, İstanbul’ da seçkin ve kaliteli müşterisiyle ünlenmişti o yıllarda. Yani sosyetenin devam ettiği bir tavernaydı. Mutfağı ve personeliyle…

Her gece zevkle çıktığımız sahnede, çok değerli simalarla karşılaşırdık salondaki müşteriler arasında. Gerek spor Dünyasından gerekse iş adamalarından ve politikadan, İstanbul’un elit tabakasından ünlü isimlere program yapardık Doğanay gazinosunda…

Bir akşam sahneye çıktığım zaman, Doğanay gazinosunun, daha doğrusu Tavernasının tüm masaları dolu ve oldukça kaliteli bir müşteri gurubu vardı. Ön masalardan birinde üç arkadaşı ile şimdi rahmetli olan ünlü spor yazarı Namık Sevik’ te oturanlar arasındaydı.

Tavernanın Assolisti olarak tüm masaları selamlayarak, ilk şarkıma başlardım. Ve birbiri peşi sıra diğer şarkılar gelirdi. Zira her gece, yer aldığım sahnede ilk şarkımı seçerken, sahne arkasından gözetlediğim salondaki müşterilere göre repertuarım yapardım.

O gecede tüm güzelliği içinde akıp giderken, bende tabii ki tüm masaları dolaşarak ve onlara, hareketlerimle sevgimi, saygımı ve nezaketimi ifade ederek masaları dolaşıyordum, Namık Sevik’ inde olduğu masanın önüne gelmiş, şarkımı okuyordum.

Namık Sevik hayranlıkla şarkımı dinlerken ve masada şarkıyı mırıldanırken birden bana doğru başını kaldırdı ve emredercesine ve yüksek bir ses tonuyla, şarkının gerisini ben söyleyeyim dercesine:

Mikrofonu ver bakim bana!” Der demez, tüm salondakiler, mikrofondan bu sesi duymuştu. Ben bir anda şok olmuş, ne diyeceğimi bilemeden şarkıma devam ederken, sahnede okuduğum şarkıyı kesip, tüm salonun duyacağı bir sesle, masasına ve Namık Sevik’ e doğru eğilerek:

“Namık Bey sizde kaleminizi bana verir misiniz? Yarın bende sizin yerinize yazayım gazetenizde! Dedim ve tüm salon alkışa boğuldu.

Ve programdan sonra Namık Sevik’ in soyunma odasına gelip benden özür dilemesi ise gecenin en şık hareketiydi…

 

 

Lagos Balık
YALÇIN ÖCAL
YALÇIN ÖCALDiğer Yazıları
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

MAGAZİN
Çukurova Press Twitter