Emrah Blkn Google fock you Skype hakanakdan@outlook.com ulaş bana.Emrah Blkn Google fock you Skype hakanakdan@outlook.com ulaş bana.Emrah Blkn Google fock you Skype hakanakdan@outlook.com ulaş bana.Srebrenitsa soykırımı kurbanları anıldı - Çukurova Press Gazetesi, Adana Haber

Çukurova Press Twitter
Bu bölgedeki nakliyat konusunda uzmanlaşmış firmalara ulaşabilirsiniz.artvin evden eve nakliyatardahan evden eve nakliyataydın evden eve nakliyat

Srebrenitsa soykırımı kurbanları anıldı

Lagos Balık
11 Temmuz 2018 37 views 0

>> SABİT ÖZKESER

Srebrenitsa’daki Boşnak Soykırımı’nın 23. yıl dönümü dolayısıyla Adana Merkez Park’ta bulunan Srebrenitsa Soykırımı Anıtı önünde Adana Boşnak Türkleri Derneği’nce anma töreni gerçekleştirdi.

 

BARUT VE SÖZLÜ DE KATILDI

İkinci Dünya Savaşı’nın ardından Avrupa’da yaşanan en büyük insanlık trajedisi olarak nitelendirilen ve en az 8 bin 372 Boşnak sivilin katledildiği Srebrenitsa Soykırımının Merkez Park’ta Adana Büyükşehir Belediyesi’nce yaptırılan Srebrenitsa Soykırım Anıtı’ndaki anma etkinliğine Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Ayhan Barut, Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü ve çok sayıda sivil toplum örgütü yöneticisi ile vatandaşlar katıldı.

 

“DÜNYANIN SUSTUĞU ACIDIR SREBRENİTSA”

Temmuz 1995’te Srabrenitsa’da Sırpların katlettiği şehit 3 bin 372 Boşnak için Adana Çocuk ve Kadın Hakları Derneği (ÇKHD) Başkanı Çiğdem Akça, “Dünyanın sustuğu acıdır Srebrenitsa. Bugün tarih bir kere daha ağladı. Sözcükler utandı dizelerde. Çağdaş dediğimiz Avrupa’nın göbeğinde 8372 can öldürüldü, 8372 ocak söndü bugün. Mekanları cennet olsun… “ dedi.

 

 

Lagos Balık
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

MAGAZİN
Çukurova Press Twitter