Çukurova Press Twitter

THK gösterisine Adanalı sahip çıktı

Lagos Balık
29 Kasım 2018 130 views 0

Türk Hava Kurumu (THK) Adana Şube Başkanı Talat Özyürek, taraftarın takım tutabileceklerini ancak Atatürk’ün emaneti olan Türk Hava Kurumu’nun bütün taraftarların kurumu olduğunu belirtti.

 

BAYRAK DEMİRTAŞ VE SANCAK’A TESLİM EDİLDİ

Geçtiğimiz Pazar günü Adana 5 Ocak Fatih Terim Stadyumunda gerçekleşen Adana Demisspor – Adanaspor Derbi karşılaşması öncesi THK Adana Şubesi bir paramotor gösterisi düzenledi. Gösteri, Adanalı tarafından benimsenerek, sosyal medyada “Adana Demissporlu bir taraftar, sahaya paraşütle indi” şeklinde yer aldı.Paramotor ile indirilen bayrak, Adana Valisi Mahmut Demirtaş’a ve Adana Demirspor Kulüp Başkanı Murat Sancak’a takdim edildi.

 

THK Adana Şube Başkanı Talat Özyürek, “Adanamızın iki güzide takımı olan Adana Demirspor ile Adanaspor arasındaki karşılaşmaya halkımızın yoğun ilgi göstereceğini ve şehrimiz protokolünün orada hazır bulunacağını biliyorduk. Yönetim Kurulu olarak , kurumumuzun adını duyurmak amacıyla bir paramotor gösterisi düzenleme kararı aldık.

 

“DEVLETTEN HİÇ BİR GELİRİ YOKTUR”

Malumunuz, THK, Atatürk tarafından 1925 yılında kurulmuş ve halkımıza emanet edilmiştir. Devletten hiç bir geliri yoktur. Paramotor, Maç öncesi Beş Ocak Fatih terim Stadyumu üzerinde tur atarken Türk Hava Kurumu Bayrağını açacak ve iniş yapıp, onursal başkanımız olan Adana Valimiz Mahmut Demirtaş’a takdim edecekti. Paramotor ile Merkez Park’tan hareket etti ve sahaya başarılı bir iniş gerçekleştirdi. Sahaya indirilen bayrak, Genç Kanat Üyelerimiz ile birlikte onursal başkanımız olan Valimiz Mahmut Demirtaş’a sunuldu.

Yine THK Bayrağı, Adana’da spora büyük katkıları olan Adana Demirspor Başkanı Murat Sancak’a takdim edildi. Paramotorun inişi sırasında taraftarlar, alkış ve ıslıklarla sevinç gösterileri yaptılar. Paraşütün, lacivert olması nedeniyle olay basında: ” ‘Adanalı, fanatik bir taraftarı paraşüt ile sahaya’ çıktı şeklinde yer almıştır” dedi.

 

“İKİ GÜZİDE TAKIMIMIZI SÜPER LİG’DE GÖRMEK İSTİYORUZ”

Özyürek, “Adana Demirspor ve Adanaspor başta olmak üzere, Adana’daki bütün spor kuruluşları göz bebeğimizdir. Taraftarla takım tutabilirler ancak Atatürk’ün emaneti olan Türk Hava Kurumu bütün taraftarların kurumudur. Bütün takımlarımıza başarılar diliyor ve en kısa zamanda güzide iki takımımızı, süper ligde görmek istiyoruz” diye konuştu.

 

 

Lagos Balık
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

MAGAZİN
Çukurova Press Twitter
izmir escort