Çukurova Press Twitter

“Toplumsal belediyeciliği hayata geçireceğiz”

Lagos Balık
11 Kasım 2018 40 views 0

CHP Çukurova Belediye Başkan Aday Adayı Hasan Aslan, ilçeyi adım adım geziyor, halkın taleplerini ve sorunlarını dinliyor.

YASAYA VATANDAŞIN GÜVENİ YOK

Belediyeevleri mahallesinde mahalle sakinleriyle biraraya gelen Hasan Aslan, mahalle sakinlerinin bir an evvel kentsel dönüşüm projesiyle ilgili çözüm beklediklerini belirterek, “Belediyeevleri mahallesinde yaşayan yurttaşlarımızı dinledim. Kentsel dönüşüm yasasına burada yaşayan yurttaşlarımızın güven duygusu olmadığını gördüm. Yasal engeller yüzünden halkımız mağdur olmaktadır” dedi.

HALKIMIZI TOKİ’YE MUHTAÇ ETTİRMEYECEĞİZ

Belediyeevleri’nde mahalle sakinlerinin 7-8 yıldır çaresizlik içinde kentsel dönüşüm sorununun çözümünü beklediğini kaydeden Aslan, “Buradakı sıkıntının asıl nedeni olaya sosyal devlet anlayışıyla bakılmamasıdır. Belediye başkanı olduğumda Büyükşehir belediye başkanımızla 1/5000’lik ve 1/1000’lik imar planlarını değiştirip halkımızı TOKİ’ye muhtaç ettirmeden kentsel dönüşümü gerçekleştireceğiz” diye konuştu.

GARANTÖR OLACAĞIZ

Sosyal donatıları, spor ve yeşil alanları, akıllı binaları ve enerjisini kendi üreten projeleri hayata geçireceklerini beliren Aslan, “Bu projelerin finansmanının Dünya veya Avrupa Konut Fonu’ndan karşılanması için çalışacağız. Bu gerçekleşmezse belediye olarak vatandaşın ve Adanalı müteahhitlerin arasında garantörlüğü sağlayıp üzerimize düşen bütün insani sorumluluklarımızı kesinlikle üstleneceğiz” dedi. TÜYAP 12. Adana Uluslararası Tarım ve Sera-Bahçe Fuarı’na da katılan Aslan, “Fuarda tarım makinelerinin yanı sıra Kasım ayında olmamıza rağmen Adana’ya özgü limon, portakal, mandalina, domates, salatalık, lahana, patlıcan, mantar gibi ürünler vardı. Yaşar Kemal ‘in, Yılmaz Güney’ in sözünü ettiği Çukurova’nın dört mevsimli güzel topraklarının üzerinde yaşadığımızın farkında değiliz” dedi.

ALINTERİ DÖKENİN HER ZAMAN YANINDAYIM”

Üretime dayalı bir belediyeciliği hayata geçireceklerinin altını çizen Aslan, şöyle devam etti:

“Sosyal demokrat belediyelerimiz, nasıl ki daha önce Ankara, Konya, Kayseri, Gaziantep ve birçok ilin imar planlarını yaparak kentleşmeyi, istihdamı geliştirdiyse, İzmir belediyemiz çiçek kooperatiflerini örgütleyip dünyaya ihraç ettiyse, biz de Çukurova’mızda üretime dayalı bir belediye oluşturacağız. Çukurova’mız her ne kadar modern yerleşim alanıysa da ilçemizin yüzölçümü 240 bin kilometrekaredir. 81 bin kilometrekarelik alanı yerleşim yeri geri kalan 159 bin kilometrekareyi ise verimli tarım ve ormanlık arazidir. Çiftimizin, köylümüzün alın terinin yollara döküldüğü bir ortamda üretime dayalı bir yerel yönetim oluşturmak zorundayız. Büyük bir köy pazarı kuracağız.”

(Haber Merkezi)

Lagos Balık
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

MAGAZİN
Çukurova Press Twitter
izmir escort