Çukurova Press Twitter

ÜRETİME DEVAM…

Tatlıcı Zeki
02 Mayıs 2018 9 views 0

 

Her dönem olduğu gibi, bu seçim döneminde de, seçim sonrasına ait her türlü spekülasyon yapılmakta… Biz bunlardan sadece tarımsal olanları ile ilgilenmekteyiz. Şöyle ki; seçim sonrası çok büyük iktisadi felaketlerin kapıda olduğu, hatta 1945’lerde çıkarılan “varlık vergisi” gibi uygulamaların beklendiği söylenmekte… Zaten sırf bu yüzden hiçbir siyasal iktidar, mecbur kalmadıkça erken seçime girip, memleketi seçim ekonomisine sokmak istemez. Diğer taraftan da bir hûkumet, erken seçim kararı almışsa, bu onun girdiği mecburiyetlere (2018 bütçesinin, bu yılı kurtarmayacağı vb) delâlet eder. Bu bir paradox, bir kısırdöngü..!

Ama bizi ilgilendiren bunlar değil. Duygusallıktan uzak, teknik analizler.

Şimdi hayalen seçim sonrasına gidelim ve diyelim ki spekülasyonlar doğru çıktı, hatta (neuzubillah) savaşa girdik. patlıcan-domatesi ilgilendirir mi bu? Bilâkis savaşta bile lazım olduğu için bunlar, değerleri daha da artıyor ve hatta karaborsa olabiliyorlar!

Tarım ve tarıma dayalı sanayilere yatırım yapmak isteyen girişimcilerin duraksaması için hiçbir teknik neden yok. Olsa olsa psikolojik olabilir. Hakikatte ise, bu tarım sektörü için bir fırsattır.

O halde durmak yok, üretime devam.

Lagos Balık
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

Çukurova Press Ender FM
MAGAZİN
Çukurova Press E-abonelik
atasehirmeb.comsislikent.comakkartal.orgpendikilan.com