Çukurova Press Twitter

“1. Benim Okulum Eğitim Fuarı” açıldı

Lagos Balık
29 Kasım 2018 69 views 0

Türkiye’de ilk defa Adana’da organize edilen ve kendi alanında tek olan; ‘1. Benim Okulum Eğitim Fuarı’ kapılarını ziyaretçilerine açtı. 7 bin metrekarelik bir alanda toplam 79 eğitim kurumunun katılımıyla gerçekleştirilen fuar, adeta bir karnavala dönüştü. ‘Yaşayan fuar’ anlayışının ortaya konulduğu fuar, daha ilk günden adeta ziyareti akınına uğradı.

 

TÜRKİYE’DE İLK VE TEK

2K Fuarcılık tarafından, Adana Büyükşehir Belediyesi, Seyhan, Yüreğir ve Çukurova belediyeleri ile Adana İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün de desteğiyle TÜYAP Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde organize edilen; ‘1. Benim Okulum Eğitim Fuarı’ kapılarını ziyaretçilerine açtı.

YENİ BİR BAKIŞ AÇISI GETİRDİK

Fuarın açılış konuşmasını yapan 2K Genel Müdürü Ayça Katlav, ‘inovasyon’ kavramına dikkat çekip, fuarcılık sektörüne ‘yeni bir yaratıcılık’ getirdiklerini söyledi. Katlav, ‘1. Benim Okulum Eğitim Fuarı’ ile bugüne kadar alışılagelmiş fuarcılık anlayışına yeni bir bakış açısı getirdiklerini anlattı. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün; “Bir millet, irfan ordusuna sahip olmadıkça; savaş meydanlarında ne kadar parlak zaferler elde ederse etsin, o zaferlerin kalıcı sonuçlar vermesi irfan ordusuna bağlıdır” sözlerini hatırlatan Katlav, şöyle devam etti:

 

GELECEĞE SAHİP ÇIKIYORUZ

Katlav, “İşte biz tam da bu noktada Türkiye’nin geleceği ve bu geleceği kurgulama adına eğitimin ne kadar önemli olduğunu bu fuarla birlikte ortaya koymaya çalıştık. Amacımız; eğitim ana temasında sektörün tüm paydaşlarını tek bir çatı altında bir araya getirip, kendilerini tanıtma adına bir fırsat sunmak” dedi.

 

ERKEN YAŞTA EĞİTİM ÖNEMLİ

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, eğitimin; toplumsal hayatta önemli bir yeri olduğunu vurgulayarak, belediye olarak hayata geçirdikleri projelerle kentte ‘okul öncesi eğitim’ konusunda önemli bir sorumluluk üstlendiklerini anlattı.

 

YÜZDE 15’LİK ÖZEL OKUL HEDEFİ

Adana İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak fuara 20 okulla katıldıklarını belirten Adana İl Milli Eğitim Müdürvekili Muhammet Kabacık, bugün Adana’daki özel okulların toplam eğitim kurumları arasındaki payının da yüzde 20 olduğunu, bunu yüzde 15 seviyesine yükseltmeyi hedeflediklerini söyledi. (Haber Merkezi)

 

Lagos Balık
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

MAGAZİN
Çukurova Press Twitter
izmir escort