Çukurova Press Twitter

19 Mayıs coşkusu Optimum’da yaşandı 

Lagos Balık
20 Mayıs 2019 84 views 0

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurtuluş mücadelesini başlatmak üzere Samsun’a çıkışının 100. Yılı Adana Optimum Alışveriş ve Eğlence Merkezi’nde sokağa taşan sportif etkinliklerle kutlandı.

Günün anlam ve önemine uygun olarak Optimum’dakiMacFit işbirliği ile gerçekleştirilen etkinlikler;  sabah saat 07.00’de  Yaşar Kemal Yürüyüş ve Koşu Parkuru  Alanında  başladı. Burada toplanan yarışçılar, 2 KM’lik  parkurda koştular. Yarış sonunda dereceye giren ilk 3 yarışmacıya madalya  verildi. Tüm katılımcılara sürpriz hediyelerin sunulduğu yarışmaya katılanlara enerji içeceği de ikram edildi.

Optimum ’da  devam eden etkinliklerde, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl  Müdürlüğü işbirliğinde, “Buz üstünde satranç” olarak da bilinen FloorCurling yarışması düzenlendi. Bir strateji oyunu olan FloorCurling yarışmasına katılanlar, oldukça keyifli anlar geçirmenin yanı sıra, hediyeler de kazandılar.

Curlingİl  Koordinatörü ve Federasyon Kurul Üyesi Fatih Gökçeoğlu, Gençlik  Hizmetleri ve Spor Yüreğir İlçe Müdürü Bilal Oldaç’ın da katıldığı etkinlikte, FloorCurling sporunun incelikleri konusunda bilgi verdi, Gökçeoğlu, “Bir strateji  oyunu olan Floor  Curling 4’er kişilik iki takımla oynanır. Bu oyunun en büyük özelliği; kaptan oyun içinde her zaman söz sahibidir, kaptan ne derse diğer arkadaşları onu yapmak zorundadır. Dürüstlüğün en yüksek seviyede olduğu bu oyunda anlaşmazlık olduğunda kaptanların sözü geçerlidir” dedi.

(Haber Merkezi)

Lagos Balık
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

MAGAZİN
Çukurova Press Twitter