Çukurova Press Twitter

26 Yıllık final

Lagos Balık
29 Haziran 2020 1.393 views 0

 

Adana Demirspor finale doğru adım adım ilerliyor. Pandem dolayısıyla lige verilen 3 aylık aranın ardından Demirspor önce Osmanlıspor’u güç de olsa yenmeyi bildi. Son maçta da Giresunspor engelini kolay geçti.  4-2’lik skor Çarşamba günü oynanacak sezonun final maçı olan Erzurum mücadelesinde Demirspor galibiyet arayacak.

Evet Giresun engeli çok zor geçmedi. Volkan’ın direk oynadığı maçta mavi-lacivertiler birbirinden güzel gollere imza attı. Volkan uzun süren sakatlığının ardından kondisyon olarak yetersiz. 50 Dakika mükemmel oynuyor. O dakikalardan sonra oyundan düşüyor. Toplu pozisyonlarda  var. Top ayağında yokken, o da oyunda yok oluyor. Bu da Demirspor’un gücünü azaltıyor.  Takım 3-1 önde. Demirspor penaltı kazanıyor. Volkan kullanıyor penaltı atışını. Volkan topa vurmadan önce dukalayınca, ağlarla buluşan top gol değeri kazanmıyor ve rakip takım en direk atış kullanıp, volkan sarı kart görüyor. Ya skor 0-0 iken böyle olsa o zaman ne olacak? Evet takım kazandı. Ama,  bunu yaparken  kaybedilenlerden de de bir ders çıkarmalı. Özellikle Volkan’ın bu penaltı atışından büyük ders çıkardığını düşünüyorum. Bu pozisyon, Erzurum maçında olsa ve takım 1-0 yenik durumdayken, ya da 0-0 iken olsaydı bu kadar kolay affedilmezdi diye düşünüyorum.

Demirspor kalan 4 haftayı final olarak değerlendirecek. Makas iyice daraldı. Çarşamba günü deplasmanda oynanacak Erzurumspor karşılaşması  26 yıllık özlemin belki de en zor en özel maçı. Yani finallerin finali  gibi bir doksan dokaki yaşanacak. Erkan Zengin de forma giyecek Erzurum karşısında.  Demirspor öncelikle savunma bloğunu güçlü tutması gerekiyor. Öyle ya da böyle gol atıyor. Ama, rakibe pozisyon da veriyor. Savunma bloğunda asla  ve asla hata yapmamak gerekiyor.

Demirspor final takımı. Finalleri sever. Her ne kadar geçmişte iki kez finallerden dönse de bu kez bunu başarabilecek güçte, inançta ve bu yetenekte…  Adana Demirspor’da yaşanan 26 yıllık özlem belki de 90 dakika sonunda sona erecek. Bu doksan dakika 26 yılda bir geliyor. Yen Erzurum’u,  üç haftaya avantaj sağla. Haydi Demirspor, Adana 26 yılın özlemiyle arkanda. Son söz artık Cüneyt hoca ile futbolcularda.Zaten Başkan Murat Sancak gerekeni fazlasıyla yapıyor… Şimdi sıra sizde çocuklar. Adana arkanızda ve artık umut olun, artık sevindirin Adana’yı…

 

Lagos Balık
MEHMET ÖNAL
MEHMET ÖNALDiğer Yazıları
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

MAGAZİN
Çukurova Press Twitter