Çukurova Press Twitter

“350 bin engelli çocuğu eve kapatmayın”

Lagos Balık
20 Ocak 2019 25 views 0

CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, 350 bin engelli çocuğun yararlandığı ve 45 bin kişiye istihdam sağlayan Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezleri ile engelli çocukların ve ailelerinin taleplerini Meclis’te gündeme getirip çözüm istedi.

“EKONOMİK KRİZ SARSTI”

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu’nda söz alan CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, ülkenin derin bir ekonomik kriz sürecinden geçtiğine dikkat çekti. Toplumun en dezavantajlı kesimini engelli yurttaşların oluşturduğunu belirten Barut, “Hepimizin birer engelli adayı olduğunu da asla unutmamamız gerekmektedir. Ülkemiz genelinde 350 bin engelli çocuğumuza hizmet veren 45 bin personel ve 7 bin ücretsiz servis aracı ile 2 bin 500 kurum bulunmaktadır. İçinde bulunduğumuz ekonomik kriz bu kurumlarımızı da derinden sarsmıştır” dedi.

SORUNLARI VE ÖNERİLERİ PAYLAŞTI

Kriz nedeniyle engelli çocuklar için hizmet veren Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezleri’nin ‘can çekişir’ hale geldiğini aktaran CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, şunları kaydetti:

“Kurum eğitmenleri, işletmeciler ile engelli birey ve aileleri, yapısal ve ekonomik destek beklemektedirler. Bu kurumların kapanması demek 350 bin engelli çocuğumuzun tekrar eve kapanması, eğitim öğretimden, sosyal ve kültürel gelişimden kopması, yaşama, hayata olan bağlarının zayıflaması demektir. Kurumların, bireysel ve grup eğitim ücretleri arttırılmalı, kalite, verimlilik dikkate alınarak hizmet süreci ile ilgili sıkıntıları giderilmeli, sigorta, KDV, stopaj ve diğer vergilerinde indirime gidilmelidir.” (Haber Merkezi)

 

Lagos Balık
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

MAGAZİN
Çukurova Press Twitter
izmir escort