Çukurova Press Twitter

35’TE BİTEN MAÇ

Lagos Balık
25 Kasım 2019 62 views 0

 

Demirspor deplasmanda, hatta iç sahada bile hiç bu kadar rahat maça başlamamıştı. 35 dakikada üç gol, bir direkten dönen topla maçı ilk yarıdaki muhteşem oyunuyla kazandı. Demirspor ilk yarı çok mu çok iyiydi? Osmanlıspor mu çok kötüydü? Bana kalırsa her ikisi de.

Demirspor 35 dakikada;

Maçın sonucunu belirledi. Berk, Sinan, Carayol ve samed dörtlüsünün öndeki topun arkasına geçme anlayışlarını başarıyla uygulamaları, takımın birinci olumlu özelliğiydi. İkincisi ise, kenarlardan taşınan topların doğru adamlarla buluşturulmasıydı. Üçüncüsü de, eldeki kadronun doğru olanının sahada olmasıydı. Emre Nefiz’in sağda, Rassoul’un soldaki defansif görevlerini başarıyla yerine getirmeleri, Carayol’un soldan başarıyla taşıdığı toplar, attığı nefis golü de başarısın bir kenarına eklemeliyim.

İlk yarıda futbol adına tüm güzellikleri yapan Demirspordu.

Osmanlıspor ilk yarıda çok kötüydü. Adeta sahada yok gibiydi. Hatta skorun 5-6 olması bile olması normaldi.

İkinci yarıyı incelemek gerekir;

Ne oldu da ikinci yarıya böyle oldu?

Bizim oyuncuların mental yetersizliğini zaman zaman böylesi maçlarda izleriz. Oyun ve skor üstünlüğündeki bir takımın, maçın ikinci yarısına farklı bir konseptle çıkmasının bir izahını bulmak gerekir. Oysa böyle durumlarda oyunculardan ve teknik adamdan ne beklersiniz? Kontrollü oyunu ön plana getirerek, paslaşmalarda olabildiğince sakin kalıp, sahanın her bölgesine topu çevirerek, hem sonucu korumak hem de golü bulmak adına bir organizasyon beklersiniz.

Oyuncuların aklına bir an Altınordu maçı mı geldi acaba? Öyle olduğunu düşünüyorum. Maalesef, maçın son bölümünde yenilen goller, futbolculardan ciddi paniğin yaşanmasına neden oldu. Özellikle Emre Nefiz’in oynama arzusunun yanında fiziksel yetersizliği dikkat çekeniydi.

Son söz;

Takım halinde, özellikle ilk yarıda oynanan iyi oyunla sonucu belirleyen taraf Demirspor’du. Samed pozisyonları, bir golcü edasıyla değerlendirdi. Carayol ilk yarı çok etkiliydi. Birinci goldeki asisti, ikinci goldeki güzelliği harikaydı. Berk’in ilk defa oyun disiplinine bu kadar sadık kalmasını izledim. Üstelik fiziksel yeterliliğini de iyi buldum. Sinan’ın gol bölgesindeki ciddiyetsizliğine değinmem lazım. 45+2 de, altı pasta bulduğu pozisyona hakkını vermedi. Böyle iki-üç pozisyonu maalesef iyi değerlendiremedi.

Demirspor’daki oyuncu değişiklikleri doğru ve zamanındaydı. Uğur hocanın müdahaleleri yerindeydi.

 

ramacakir@gmail.com

 

 

 

Lagos Balık
RAMAZAN ÇAKIR
RAMAZAN ÇAKIRDiğer Yazıları
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

MAGAZİN
Çukurova Press Twitter
izmir escort