Çukurova Press Twitter

“Müteahhit lokomotifdir”

Lagos Balık
17 Eylül 2019 90 views 0

ALİ BOZ-ŞEYDA TURAÇLAR / ÖZEL HABER

Adana Kamu Müteahhitleri Derneği (AKAMDER) Başkanı Mustafa Karslıoğlu, “ Müteahhitler bütün sektörü arkasından sürüklüyor. Ülkemizde 257 sektör var. Bunun 232 sektörü inşaatla bağlantılıdır. Ülkenin içindeki darboğaz tamamen bizi etkiliyor. Biz etkilenince sektör etkileniyor” dedi.

İŞÇİYE PARA VERMEZSEN

Ülkenin içindeki darboğaz nedeniyle inşaat sektörünün etkilendiğinin altını çizen ve işçilere para vermeme durumuyla kaşı karşılaya geldiklerini belirten Karslıoğlu, “ Biz etkilenince, örneğin işçiye para veremiyorsun. İşçi evine et götüremezse, tüp alamazsa, mutfak malzemelerini alamazsa, berbere gidip traş olamazsa, parasızlıktan dolmuşa binemezse vs. bu durum karşısında bütün alan kayboluyor” diye konuştu.

DEVLET PİYASAYA 2 TÜRLÜ PARA SÜRER

Türkiye’de Devletin piyasaya 2 türlü para sürme politikası olduğunu ifade eden Mustafa Karslıoğlu sözlerini daha sonra şöyle sürdürdü:

“Devlet 1- Emekli ve Memur, 2- Kamu yatırımları; Memur zaten geçimiyle uğraşıyor; Piyasadaki hareketliliği belli ve kısıtlı, geriye kamu yatırımları kalıyor. Buda kısıtlandı. Piyasa negatif, Merkez Bankası sadece, bu ikisine çıkartabiliyor. Bu ikisi çöktüğü zaman piyasada çöker. Bu kadar net. Ekonomi profesörü olmaya gerek yok.”

STK’LARDA BİRLİKTELİK

Adana’da STK’lar arasında bir birlikteliğin oluştuğunu vurgulayan Karslıoğlu, “ Başka Zeki Kıvanç başkanlığında Adana birlikteliği, Sayın Valimiz Mahmut Demirtaş’ın bu birlikteliğe önderliği güzel bir ivme kazandırdı. İnşallah bu böyle devam eder. Eski kavgalı Adana yerine uyumlu bir Adana’ya bıraktı. Milletvekillerimizin partisi fark etmezsizin Adana için girişimlerini takdirle karşılıyoruz“ dedi.

ADANA SORUNLARINI BİLEN BAŞKANLAR

Adana için sorunları bilen başkanların seçilmiş olması dahi önemli bir konu olduğunu belirten Karslıoğlu, şöyle devam etti:

“ Başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeydan Karalar olmak üzene seçilmiş tüm belediye başkanlarımız Adana sorunlarını çok iyi bilen başkanlarımızdır. Zeydan Karalar başkanımın öncülüğünde tüm belediye başkanlarının birlikteliği önemlidir. Karalar başkanımızın projelerini biliyoruz. Hayata geçmesini bekliyoruz.”

 

 

Lagos Balık
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

MAGAZİN
Çukurova Press Twitter